Joga

za Tratincicu
Kod nas je 1000 za mesec,ipak jeftinije ;) a kada se uhodas mozes da nastavis i kod kuce da vezbas...dakle probas mesec dana pa ako je frka znaces dovoljno i za samostalno.
Istina imamo dva puta nedeljno,dok verujemo da barem svaki drugi dan treba uraditi vezbe a po mogucstvu svaki dan,zato cesto svoje treninge nazivam Kursem il obukom,posto ne mozemo da izfinansiramo salu za svaki dan ono sto mozemo je da naucimo ljude vezbama i da probamo da ih motivisemo da rade svakodnevno :)
 
Pitanje Panteru, da li mi možete poslati telefon na koji mogu da se raspitam za časove joge kod vas i da mi pošaljete ako nešto imate na meil što bih mogla da radim kod kuće. Radila sam jogu ranije i prestala pre 10 godina, pa bih da nastavim.
 
e da mailovi zauzimaju oko megabat i po,prvi osnovni je oko megabajt a drugi sa vezbama 5 tibetanaca je pola megabajta,naravno tako je to kada ima dosta slikica unutra...
 
Zanima me gde se u Beogradu održavaju časovi Bikram joge

To bih i ja volela da znam, ail nazalost mislim da ne postoji Bikram studio u Beogradu. Mozda postoji u Novom Sadu? Problem sa Bikram jogom je to sto ne mozes da je radis kod kuce jer prostorija mora da se zagreje na 40stepeni. Ali je odlicna - ja sam prezadovoljna. Radim je skoro svaki dan (4-5 puta nedeljno). Nravno dobro je da se posle izvesnog vremena kombinuje sa nekom drugom jogom.
Da li neko zna gde se radi Ashtanga u Beogradu?
 
interesuje me da mi vise objasnite sta je Bikram yoga i zasto je potrebno da prostorija bude zagrejana na 40 stepeni?

inace trenutno radim hata yogu u Pancevu vikendom od 16-17 casova,to podrazumeva vezbe za vrat,kicmu,disanje,mentalno i fizicko opustanje. tako da je moguce da dodju i ljudi iz Beograda posto nije radnim danima(dosta me pitalo za casove u Beogradu al ove godine nisam bas u mogucnosti mnogo da putujem za BG).
 
pa do sada nisam cuo za takmicenje u jogi al pomaze svim sportistima da je praktikuju(mislim ja se bavim hata yogom pa o njoj pisem,za druge sve zavisi od vrste...)
dovoljno je od pola sata do sat i po dnevno.
 

Prilozi

  • yoga_2.jpg
    yoga_2.jpg
    11,5 KB · Pregleda: 25
  • yoga1.jpg
    yoga1.jpg
    20,3 KB · Pregleda: 24
Wow,telefon je skoro kao u svemirskim loptama sto je bila kombinacija za svemirski stit,tamo je kombinacija bila 1234567 :) !!

Nego ko drzi,dal je to mozda kod Marine :) ?Ona zivi tu blizu :) a i dobro radi,mada vise varijanta power joge ako se dobro secam(njoj se nije svideo mnogo moj nacin rada al dobro razlicite su navike i pristupi,dok meni je o.k. kako ona radi mada opet ne bih licno tako radio.

a mozda i nije kod Marine?


e sad sam pogledao link,dakle nije Marina vec Gordana Krstić

Hteo sam malo da pogledam al onaj link za skidanje power point prezentacije ne radi,barem meni ne?
 
hmm,neobicno,od joge reeeeeetko imam upale i to mozda blage jer se sve radi koliko telo dozvoljava,...
mislim to kazem za klasicnu jogu,sad ima raznih varijanti...pa je nesto pre fitnes nego li joga al dobro :) ne kazem da je lose vec samo da samo koriscenje joga polozaja ne znaci raditi jogu.

Dakle joga koju poznajem se radi tako da se telo ne forsira vec opusta prilikom izvodjenja pokreta,na taj nacin se postize i bolje istezanje :)

istina ako je neki polozaj zahtevniji za nase trenutno stanje onda se to moze i "osetiti" posle al treba izbegavati raditi teze vezbe to jest raditi one koje nam prijaju :)

barem je to moje misljenje
 
pozdrav svima volela bih da me neko uputi na provereno dobar kurs joge.hvala

heeeeeeej!! ako te jos uvek zanima / nisi nasla dobar kurs joge,
znam savrseno mesto!!
u Nusicevoj, ja idem od decembra,2 puta nedeljno,zena koja drzi je divna..odusevljena sam!!
ako budes zelela,javi se,da ti dam broj.
pozdrav8-)
 
Odlicni su Predrag i Mirjana Gnjatic. Drze casove Yoge u naselju Brace Jerkovic, a podrobnije informacije mozete skinuti s njihovog site-a www.sidhasanayoga.com, gde mozete pronaci zanimljive citate, clanke i mozda je bitno istaci ali nije rec o sekti, vec se rade vezbe i polaze se paznja na uskladjivanje pokreta sa diafragmicnim disanjem.
 
ZVERCINA
sad tek video...
imam dva dvd-a sa jogom pa mozes da me kontaktiras na mail,mene interesuje najvise da nabavim diskove sa relaks masazom,mada ako imas i nesto od joge pogledao bih.

Naravno ako i neko drugi ima nesto od masaze,ili yoge a zeli da deli neka me kontaktira na ratnik13@panet.co.yu
 

Back
Top