Joga

Da li biste mogli da mi preporucite neki Joga club u Beogradu? Bilo bi pozeljno da iznesete i vasha iskustva i utiske vezano za jogu.....Hvala:) !


Sto se tice joge u Beogradu, preporucujem instruktore Joga centra Srbije koji drze casove joge u skoro svim delovima grada, a i u nekim drugim gradovima u Srbiji, pogledajte lokacije i kontakt telefone na sajtu Joga centra Srbije.

Joga centar Srbije je usaglasio standarde edukacije sa evropskim i svetskim asocijacijama, a instruktori su sertifikovani od strane Medjunarodne joga federacije.

Pozovite instruktora u delu grada koji vam odgovara i idite na probni cas, licno iskustvo je najbolja preporuka.

http://www.yogacentarsrbije.com/instruktori-ycs.html
 
Pozdrav panteru!!!! Joga i kod nas u Ct.instruktori pocinju 01.02.09.g. 25e. mj.mozda krenem malo sa vjezbama i pravilni disanjem kao sto si rekao, nadam se da ce mi prijati...biti od koristi zdravlju!!!! U zdravom tjelu zdrav duh!!!z:girl:
 
pa lepa je cena,al verovatno su i uslovi dobri,topla a provetrena sala,strunjace (za taj novac je za ocekivati da sve bude ok :) ) za manje novca se ocekuje na primer da ljudi nose svoje podloske i tako :)...

ali najvaznija stvar jeste da cinimo nesto za nase zdravlje,tako da,vidi probaj i ako ti prija,vrati se sa povratnim informacija,... sigurno bi znacili utisci sa casova :) pogotovu osoba koje sada krecu da vezbaju :)i to pogotovu onima koji razmisljaju dal da krenu na casove :)

sve najbolje
 
Е мој пантеру, мени се неда....упала плућа, грла, са температуром тако да сам кући у кревету под терапијом. Шта ћу такав ми је хороскоп или С...... Велики поздрав од мене. Надам се да си ти ок!!!
 
Gde postoje casovi joge na potezu Medak-Brace Jerkovic-Dusanovac-Konjarnik?
To mi je sve relativno blizu, pa bi mi odgovarale navedene lokacije
 
Joga je In u Beogradu Moram da vam javim za novu lokaciju na Vračaru u blizini Kalenićeve pijace, u Molerovoj gde odskora Snežana drži časove u preponevnim terminima. Utorkom i petkom 11–13.
 
Ako je to ikako moguće, DjIKI:), (joj što ti je teško ime!), dođi za početak na čas joge, kod nekog dobrog instruktora.
Prvi čas je uvek besplatan, i ni na šta te ne obavezuje. Zaista je teško jogu vežbati preko interneta dok se ne savladaju osnovne vežbe uz pomoć onih koji se jogom bave godinama i koji su je sami učili od najboljih učitelja u svetu.

Nije nemoguće, naravno. Pogledaj na primer ovaj forum.
http://forum.b92.net/index.php?showtopic=38040&pid=2262456&mode=threaded&start=#entry2262456

Tu ćeš naći i nekoliko linkova koje tražiš.
Ja na jogu idem pre svega zbog njenog blagotvornog uticaja na zdravlje i tamo o tome pišem.
Zamisli koliki je taj uticaj kad su lepa linija, divno oblikovano telo i savršeno raspoloženje samo sporedni efekti!
 
Poslednja izmena:
Evo, ipak, za početak nešto što sam već pokazivala

http://www.ekadantayogashala.pro.br/img/Suryanamaskar_B_450.jpg

Pozdrav suncu! Kompleks položaja u pokretu sa izuzetno blagotvornim dejstvom na ceo organizam.
Ovo može i kod kuće, jer ionako, koliko ja znam, niko ne drži joga časove zorom!:-)
Najpovoljnije vreme za jogu i jeste jutro, ili rano veče. (Oko šest po podne.)

a i ovaj sajt je odličan:

http://www.abc-of-yoga.com

I, na kraju, Beograd joga centara ima mnogo, a ja najtoplije preporučujem izvanrednu instruktorku Snežanu, pa, opet kažem, dođite da vežbamo u najboljim uslovima okupljeni oko samo jedne brige: Kako biti lep, plemenit i zdrav :-))):heart:
 
Mnogo ljudi nece da rade jogu zbog onih mucanja na kraju. Misle da je stvar religije, inace meni je joga ucinila zivot mnogo fleksibilnijim i laksim. I preporucujem svakom da je trenira. Pogotovo za ljude koji zele da im telo ima vecu FUNKCIJU i FLEKSIBILNOST!

Iako treniram nekih 3 meseca, primetio sam da postoji dosta tipova joge i svaka nije ista, neki trening moze da bude tezak, neki lak. Ali svaki ima svoje znacenje, inace dosta ljudi pogresno protumaci jogu (da kada radis, dobijas abnormalne carobne moci i te stvari).

Uglavnom, prvo radim ashtanga salutations, posle toga prelazim na downward dog, pa onda warrior 1,2,3 i posle toga balans vezbe. Sve mi traje oko 90 minuta, bez odmora. I svaki put se trudim da drzim dobru formu i uradim najbolje sto mogu. I ne bih pisao da me rezultati nisu zaprepastili.
 
Mnogo ljudi nece da rade jogu zbog onih mucanja na kraju. Misle da je stvar religije,

Da znaš da si u pravu!
Pomalo predrasude, a pomalo i neki šarlatani doveli su do toga da se joga izljednačuje sa sektom. A ona je sve samo ne to.

Naprotiv.

Upravljati svojim čulima, uspostaviti kontrolu nad unutrašnjim i spoljnim utiscima, oživeti uspavanu energiju koja je u nama najbolji je put do zdrave ličnosti kojom niko ne može manipulisati.

A što se tiče mantri, većina učitelja joge ih, opravdano, izbegava. Bolje nego da od toga ispadne cirkus.
 
@Oasis

gde vezbash jogu na krstu ili nbg-u?
pogledala sam sajt Snezanin i nekako mi ta shkola na krstu deluje prljavo.. mozda greshim..
i interesuje me da li ona ima sertifikat Joga centra Srbije?
 
Ono što mene zanima kada su u pitanju vežbe yoge je kako se vi koji ste obučeni za instruktore i dobro poznajete vežbe, znate šta i kako radite – borite protiv poluobučenih ili sasvim neobučenih „instruktora“ koji kao nešto znaju, ali suštinski tim svoji poluznanjem dovode ljude u opasnost da tokom tih vežbi dožive i ozbiljnije povrede? I čak i kad izađu nepovređeni – to što se radi nema veze sa yogom.
A nekom ko je totalni početnik – teško je da odredi šta je šta i ko je ko- sve se zove „yoga“.
 
VRSAC
od 20 februara ocekujem da se preselimo u VRSAC,pa svi koji se zanimaju za YOGU,Pilates,aerobik,samoodbranu(wing chun kung fu),kapoeru mogu da nam se obrate.

Yogu cemo drzati Marina B. i ja(svako ce imati svoja tri termina u toku nedelje)..

do 20 cu moci redovno da odgovaram na poruke a posle malo redje :)
pozdrav :)
eh da,mozete i na mobilni ako zelite 064 324 09 56 to ce biti aktivno i posle 20 februara jer ide samnom :)
 
Joga centar Srbije ima stranicu na facebook-u https://www.facebook.com/group.php?gid=73214303992 i tamo trenutno ima nesto vise podataka o casovima joge, vidim da na sajtu jos nema svih informacija. Povremeno posecujem njihov sajt jer imaju interesantne sadrzaje. Veceras sam primetila novi bilten sa tri veoma interesantna clanka, pisali su ih ucitelji joge iz Turske, Grcke i Francuske, uporedili jogu sa svojim tradicijama i jos ponesto... Inace, njihovi instruktori (Joga centra Srbije) sada vode jogu i u Arandjelovcu, Cacku, Novom Sadu, Cupriji, Gornjem Milanovcu, Topoli, Sapcu... Imala sam priliku da budem na casu joge instruktora Dejana Krupnikovica u Cacku i divno je! Broj telefona za Cacane 063/101-77-08. Kod par njihovih instruktora sam bila i imam utisak da su svi odlicni. Obnavljanje duse i tela! :D I zaista su ukladjeni sa onim sto kao instruktori joge prenose.
 
Zdravo svima,

iscitao sam temu, i niko konkretno nije odgovorio koji studio yoge u Novom Sadu nudi vezbanje Ashtanga Yoge?

Ako iko ima tu informaciju zamolio bih ga da odovori, hvala :)
 
Zdravo svima

naisla sam na ovu poruku i htela bih da dodam na listu joga najpoznatijih : kundalini jogu i da dodam da dans u svetu ima 22 vrste joge koje se vezbaju.
Da li je neko vec cuo za kundlaini jogu ?


Pozdrav !
 

Back
Top