Stari kompjuteri

mesecina08

Početnik
Poruka
15
Volela bih da dam moja stara dva kompjutera na reciklazu. Kako da unistim sve podatke sto sam imala na njemu? Napominjem, kompjuter vise nije u stanju da se ukljuci a kamoli da se nesto izbrise. Koji je to deo koji treba da izvadim iz kompjutera a gde su svi moji podaci?
 
Izvadi hard-disk i ubaci ga u neki drugi racunar.Onda ga napuni nekim nebitnim stvarima,do poslednjeg bajta ;).Ako bi samo obrisala postoji nacin da se to vrati nazad jer su ti podaci fizicki i dalje prisuti ali njihova adresa je takoreci oznacena kao prazna i slobodna.Kad kopiras nesto preko toga tek tada fizicki nestaje.
 
hm....bolje izvadi hard disk,malu kutijicu srebrne boje sa gornje strane....verovatno i pise na njemu kapacitet pa ne bi trebalo da se zbunis....onda ga otvori i videces kao iglicu i neku ili neke srebrne plocice,kao mali CD,e te plocice izvadis i sigurni su ti podatci...:)
 
A sta ako izvadim taj hard disk i ne dam ga zajedno sa tornjem? Nemam ja drugi kompjuter u koji bih ubacila ovaj hard disk i uradila sva ta dopunjavanja nebitnim stvarima. Znaci, pitanje je, da li mogu dati kompjuter BEZ HARD DISKA?


Ako mogu, da li bi mi objasnili tacno kako da nadjem taj hard disk?
 
Izvadi hard-disk i ubaci ga u neki drugi racunar.Onda ga napuni nekim nebitnim stvarima,do poslednjeg bajta ;).Ako bi samo obrisala postoji nacin da se to vrati nazad jer su ti podaci fizicki i dalje prisuti ali njihova adresa je takoreci oznacena kao prazna i slobodna.Kad kopiras nesto preko toga tek tada fizicki nestaje.

Gde su moji odgovori sto pisem? Nek mi neko javi!
 
Znach nadji onu stvar sa slike u prednjem delu kucishta, odvrni ga (srafovi su verovatno sa obe strane kucista) i baci ga, razbij ga, sacuvaj ga, radi shta hoces. To je sva mudrost.
 

Back
Top