Pitanje u vezi nataliteta

Koliko biste dece želeli da imate, a da su ekonomski uslovi povoljni?

  • Ni jedno

  • 1

  • 2

  • 3

  • 4-5

  • 6-7

  • 7+


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

delirium tremens

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.285
Svi bi mi (a posebno patrijote) voleli kad bi jedna srpskinja rađala sedmoro dece.
Svi bi voleli da imamo albanski natalitet, a da npr taj što to kaže ima max troje dece.

Pa bi ja vas pit'o, a posebno žene (zato što su one tu presudne):
koliko bi imali dece, u idealnim uslovima, npr, plata vam je 10000 E mesečno? Zato što se ekonomija tu postavlja kao gradni krivac za belu kugu.
Ja smatram da je to psihološki problem a manje ekonomski.
 
Svi bi mi (a posebno patrijote) voleli kad bi jedna srpskinja rađala sedmoro dece.
Svi bi voleli da imamo albanski natalitet, a da npr taj što to kaže ima max troje dece.

Pa bi ja vas pit'o, a posebno žene (zato što su one tu presudne):
koliko bi imali dece, u idealnim uslovima, npr, plata vam je 10000 E mesečno? Zato što se ekonomija tu postavlja kao gradni krivac za belu kugu.
Ja smatram da je to psihološki problem a manje ekonomski.

Ovde se slazem. Dovoljno je pogledati ove lovatore kod nas. Pa i oni uglavnom malo dece imaju. Zene ne zele da se previse opterecuju vec bi da uzivaju a muskarce zabole.

Ako pogledas na zapadu te bogatase pa vecinom imaju vise dece.Samo ako se pogleda americki glumci koliko dece imaju.
 
Imam apsolutno idealne uslove za izdržavanje čopora dece ali sam se zaustavila na dvoje pošto nije sve u parama i deci pored toga treba pružiti i vreme i pažnju a podrazumeva se da pored toga i radim i održavam kuću. Zaokružila sam tri pošto imam neki ideal da dobijem još jedno u skorije vreme :)
 
Mnogo se ulenjio današnji svet.
Imam apsolutno idealne uslove za izdržavanje čopora dece ali sam se zaustavila na dvoje pošto nije sve u parama i deci pored toga treba pružiti i vreme i pažnju a podrazumeva se da pored toga i radim i održavam kuću. Zaokružila sam tri pošto imam neki ideal da dobijem još jedno u skorije vreme :)

Čuj, kod mog dede ih je bilo osmoro, a još plus toga to je bilo selo.
Pa kad roditelji, dede i babe osam sati provedu na njivi (a nisu se deca uvek vodila na njivu)...
Šta su oni trebali da kažu za "pažnju", a ipak su je imali, ni manje ni više od nas savremenika. Imali su i pažnju, možda čak i srećnije detinjstvo, ipak je to bilo SELO (deca su provodila sate igrajući se, a ne igrajući nešto)...

A ogroman procenat srpskih žena je lenjo i misli da su princeze.

A to što kažeš pažnja, pa ne provodiš ti dan tako što ti je levo oko vezano za jedno dete a drugo za drugo.
A kad tu dodamo i muža, pa babe i dede...
 
Pa ako želiš osmoro dece ti ih napravi ako nađeš nekoga da ih rodi ali ih onda čuvaj sam da vidim kako ćeš se snaći.

Najviše mrzim kada muškarci tako dele savete a pojma nemaju kako je to biti majka (izuzev Tome Nikolića koji to nekim čudom zna :mrgreen:). Babe nemamo, imamo jednog jedinog dedu koji ima svoj život i ne pada mu napamet da čuva unuke niti imamo pravo da mu to tražimo. Suprug radi po ceo dan, ja takođe i mislim da nije poenta samo roditi decu i pustiti ih na livadu pa kako se snađu. Treba toj deci da se pruže i odlasci u inostranstvo, i igračke, i da se plate škole i hiljadu drugih stvari a treba nešto i da ostane za njih a ne da prepišem kuću na njih osmoro pa svakome po sobu :lol:
 
Sa dobrim uslovima, kao sto autor teme kaze "plata vam je 10000 E mesečno" moze da bude dece koliko hoces... Cak i za zapad je to debela plata. Valja cak i ako oboje ukupno zaradjuju 10000 mesecno.
A to oko paznje... Mislim da su generacije koje sada imaju ispod 30 dobile i previse paznje - koja se pretvorila u nesto drugo. Ima dosta prezasticenih i razmazenih, i samim tim - vrlo slabo osposobljenih za zivot. Nemaju volje za vecom kolicinom rada koji donose rezultate, nego postoji volja da se koriste precice... mito, veze itd. Pitam se - odakle im to? To ne pada nikome na pamet ako nije video vec...
Veci broj dece moze lako da se izdrzi ako se radi samo to - a pranje i kuvanje da radi neko drugi - sa 10000 evra to moze da se priusti bez ikakvih problema.
Ogroman broj porodica nema ni dvoje dece, a vrlo veliki broj ima samo jedno (ja sam taj 'samo jedan'). Od ljudi koje znam, imaju uglavnom jedno, tek poneko dvoje dece, a ima i onih bez dece - a podjednako su rasporedjeni medju 'patrijotama' i 'europejcima'.

Bilo je negde objavljeno, mislim na netu, ali se ne secam gde - prosecna porodica u celoj Vojvodini, Beogradu i oko njega ima manje od 3 ili oko 3 clana. Porodica sa celih 3 do 4 clana ima juzno od Beograda, a preko 4 cela clana ima samo u par opstina u Srbiji. Da ne bi pogadjali gde je to: Bujanovac, Novi Pazar i jedna opstina pored njega.
Pomnozite to sa 20-50 godina i dobicete "interesantne" rezultate.
 
Svi bi mi (a posebno patrijote) voleli kad bi jedna srpskinja rađala sedmoro dece.
Svi bi voleli da imamo albanski natalitet, a da npr taj što to kaže ima max troje dece.

Pa bi ja vas pit'o, a posebno žene (zato što su one tu presudne):
koliko bi imali dece, u idealnim uslovima, npr, plata vam je 10000 E mesečno? Zato što se ekonomija tu postavlja kao gradni krivac za belu kugu.
Ja smatram da je to psihološki problem a manje ekonomski.

Do koje si brojke stigao dosad?
 
Svi bi mi (a posebno patrijote) voleli kad bi jedna srpskinja rađala sedmoro dece.
Svi bi voleli da imamo albanski natalitet, a da npr taj što to kaže ima max troje dece.

Pa bi ja vas pit'o, a posebno žene (zato što su one tu presudne):
koliko bi imali dece, u idealnim uslovima, npr, plata vam je 10000 E mesečno? Zato što se ekonomija tu postavlja kao gradni krivac za belu kugu.
Ja smatram da je to psihološki problem a manje ekonomski.

Anketa je glupa, jer ko hoce da ima decu, taj ima bez obzira na novac. To je NOTORNA GLUPOST I NEMA VEZE SA MOZGOM!!!
Imam sedmoro dece i siromasnog muza, zivimo od moje plate i pomoci roditelja u vidu hrane, volela bih da imam jos svoje dece i usvojim dvoje. Lenjost i nesposobnost zrtvovanja danasnjih zena je razlog neradjanja, kao i sve vise feminiziranih i nesposobnih muskaraca da izdrzavaju svoju porodicu i brinu o njoj.
A drzava? Sem Jagodine, drzava namerno ne stimulise natalitet, ocigledno po preporukama evropske unije, jer im verovatno ne treba mnogo neposlusnih Srba. Sve sto je od drzave dovoljno, bilo bi da zena prima prosecnu platu i ne radi, ako ima troje i vise dece.
SVAKA CAST PALMI U JAGODINI, ON BRINE O DECI I ISPLACUJE SVE PARE DO PUNOLETSTVA DECE, ZAPOSLJAVA RODITELJE I SKOLSKU DECU DZABE VODI NA LETOVANJA I ZIMOVANJA!
muskarci su krivi sto zene ne radjaju vise dece. ako nece da radjaju, treba da nadju drugu zenu PAMETNU I PUNU LJUBAVI.
 
Pa ako želiš osmoro dece ti ih napravi ako nađeš nekoga da ih rodi ali ih onda čuvaj sam da vidim kako ćeš se snaći.

Najviše mrzim kada muškarci tako dele savete a pojma nemaju kako je to biti majka (izuzev Tome Nikolića koji to nekim čudom zna :mrgreen:). Babe nemamo, imamo jednog jedinog dedu koji ima svoj život i ne pada mu napamet da čuva unuke niti imamo pravo da mu to tražimo. Suprug radi po ceo dan, ja takođe i mislim da nije poenta samo roditi decu i pustiti ih na livadu pa kako se snađu. Treba toj deci da se pruže i odlasci u inostranstvo, i igračke, i da se plate škole i hiljadu drugih stvari a treba nešto i da ostane za njih a ne da prepišem kuću na njih osmoro pa svakome po sobu :lol:

gresis, dusice. gradska deca i porodice sa malo dece imaju izvitoperen stav o paznji koja se daje deci. Deci treba LJUBAV, a kad to osecaju to im je najveca paznja. Treba da rade po kuci, da imaju svoje obaveze, da izrastu u sposobne ljude, a ne u razmazene debile na kojima su roditelji koji su se u zivotu mucili lecili svoje komplekse. Pa kad nauce da rade, naucice i da zarade put u inostranstvo (ako je to tako vazno, a ja mislim da je vaznije citanje i obrazovanje) i igracke i pre svega umece da OSTVARUJU svoje zelje, a ne da ih DOBIJAJU.
Sto se tice skolovanja, dobri djaci dobijaju STIPENDIJE.
Bice i da si propustila prvu lekciju iz prirode i drustva, iz udzbenika tvoje dece - AKO SVAKO RADI POMALO U KUCI, NIKO NE RADI PREVISE.
Imam sedmoro dece, radim sve sto i ti (mozda i vise), zaposlena sam i volela bih da imam jos dece.
 
Poslednja izmena:
gresis, dusice. gradska deca i porodice sa malo dece imaju izvitoperen stav o paznji koja se daje deci. Deci treba LJUBAV, a kad to osecaju to im je najveca paznja. Treba da rade po kuci, da imaju svoje obaveze, da izrastu u sposobne ljude, a ne u razmazene debile na kojima su roditelji koji su se u zivotu mucili lecili svoje komplekse. Pa kad nauce da rade, naucice i da zarade put u inostranstvo (ako je to tako vazno, a ja mislim da je vaznije citanje i obrazovanje) i igracke i pre svega umece da OSTVARUJU svoje zelje, a ne da ih DOBIJAJU.
Sto se tice skolovanja, dobri djaci dobijaju STIPENDIJE.
Bice i da si propustila prvu lekciju iz prirode i drustva, iz udzbenika tvoje dece - AKO SVAKO RADI POMALO U KUCI, NIKO NE RADI PREVISE.
Imam sedmoro dece, radim sve sto i ti (mozda i vise), zaposlena sam i volela bih da imam jos dece.

Pa "dušice", rodi ti još sedmoro, ko ti brani. Samo nemoj meni da soliš pamet kako da vaspitavam decu i šta da radim sa svojim reproduktivnim organima jer apsolutno nemaš prava na tako nešto. Moja deca će dobiti sve što im treba i pored toga nemaju nikakav izvitoperen stav ni o čemu i nisu razmaženi. Jednostavno mislim da deci treba dati da prožive svoje detinjstvo a ne da rade po kući dok je keva non stop trudna. Samo neka se tvoja jadna deca muče i čekaju stipendije kad imaju tako mudru majku, ja sam moju decu obezbedila. A ti se zapitaj gde će jednog dana njih sedmoro živeti. Ako uspeju da se snađu svaka im čast, skidam kapu, ali svakako to nije razlog da ti meni planiraš porodicu ...
 
Pa "dušice", rodi ti još sedmoro, ko ti brani. Samo nemoj meni da soliš pamet kako da vaspitavam decu i šta da radim sa svojim reproduktivnim organima jer apsolutno nemaš prava na tako nešto. Moja deca će dobiti sve što im treba i pored toga nemaju nikakav izvitoperen stav ni o čemu i nisu razmaženi. Jednostavno mislim da deci treba dati da prožive svoje detinjstvo a ne da rade po kući dok je keva non stop trudna. Samo neka se tvoja jadna deca muče i čekaju stipendije kad imaju tako mudru majku, ja sam moju decu obezbedila. A ti se zapitaj gde će jednog dana njih sedmoro živeti. Ako uspeju da se snađu svaka im čast, skidam kapu, ali svakako to nije razlog da ti meni planiraš porodicu ...

sva moja deca su obezbedjena, a mislim da ti imas problem sa muzem. Niko ti nista ne planira, ne mesa se i nikog ne zanimas. Prokomentarisala sam dobronamerno tvoj, tako opste uobicajeni, stav. Pozdrav.
 
sva moja deca su obezbedjena, a mislim da ti imas problem sa muzem. Niko ti nista ne planira, ne mesa se i nikog ne zanimas. Prokomentarisala sam dobronamerno tvoj, tako opste uobicajeni, stav. Pozdrav.

Pa samo ti misli. Hoćeš da ti dam njegov broj, možeš i da proveriš :rotf:
A baš me zanima jel' i svako ima svoju sobu i onih 18 m2 prostora koji su navodno potrebni svakom čoveku. :mrgreen:
 
prica o natalitetu mi vise lici na temu is ekonomije:''podignimo fabrike'':mrgreen:

po meni imati vise od 3-4 cetvoro dece je vise nego neodgovorno i bolesno
zamislite da jedan roditelj pogine ili mu se nesto desi, koliki je teret za jednog roditelja da podize 4-oro i vise dece,
drugo zene vise nisu u stilu radjaj,radi po kuci i brini o deci, a muskarci koji to ocekuju su sebicni po meni, sem ako to nije obostrana zelja.
4-oro dece = najmanje 8 godina intezivne nege i posle jos 20 godina rehabilitacije:mrgreen:. malo je zena spremno na to a obicno sve spadne na zenu.

dakle ne moze drzava nicim da pospesi, natalitet sem malo da pokusa standardom [i ako standar je tu najmanje vazan] i da napravi dobru atmosferu u drustvu, neku izvesnost, bolje i pitomije drustvo, i naravno, da utice na stvaranje nekih porodicnih vrednosti u drustvu [a ne da drzava to postavi kao, nacionalno pitanje ocuvanja teritorijanog integriteta drzave i opstanka srpskog naroda,seljako vidjenje stvari...]

i mislim da nije nista cudno i strasno sto se ljudi odlucuju na 1-2 deteta to je sasvim normalno za zapad, istok je druga kultura eto ga i odgovor menjaj kulturu:D
 
Svi bi mi (a posebno patrijote) voleli kad bi jedna srpskinja rađala sedmoro dece.
Svi bi voleli da imamo albanski natalitet, a da npr taj što to kaže ima max troje dece.

Pa bi ja vas pit'o, a posebno žene (zato što su one tu presudne):
koliko bi imali dece, u idealnim uslovima, npr, plata vam je 10000 E mesečno? Zato što se ekonomija tu postavlja kao gradni krivac za belu kugu.
Ja smatram da je to psihološki problem a manje ekonomski.

patriota koji ne zna srpski ...e divno :dash::dash::dash:
što se mene tiče, jedno.
a tema je mnogo glupa.
 
`albanski natalitet` nije njihov, i kod nas su bile porodice sa vise dece 3-7 ne tako davno, jos do sezdesetih.

`Cini mi se rodjace da je standard pokvario ljude...`

niko nije nista pokvario standard + razvoj medicine sama logioka stvari verovatno koje nismo ni svesni = manje potrebe da se radja 6-7-oro dece jer je mortaliter dece 90% manji nego ranije.
pre imas 7 za deset godina ostane ti 1-3 pomru od bolesti ratova. verovatno i ne svesno ljudi su pravili vise dece da bi im ostali potomci.to je moja glupa teorija + siromastvo rodis 7-oro pa onda ona starija odu sa 12-13 godina da rade vec u beli svet i salju pare roditeljima da izdrzavaju ostale.
a sada deca pocnu da rade od 18-25 tek posle srednjih skola ili falkuteta.
 

Back
Top