Pay Pal

naravno, kupovao sam neke stvari, nisam imao problema sa carinom (za sada, bio sam oslobodjen carine). Treba 2-3 nedjelje da bi paket stigao. Ali najvaznije je paziti od koga kupujete robu na ebay, ali to je druga prica...
 
Pa dobro za koji je % otprilike veca cena u odnosu na cenu preko..usa-evropa..patike do 100e na pr?ili da li mozes kupiti neku tehnicku robu..ako si vec oslobodjen carine..bolje da zaradis ti nego platiti carinu
 
pa da,ima nekih drzava za koje nisam nikad cuo ali nema srbije,sad,ipak je svejedno na koju ces kad nema srbije,ali ne znam koliko je sve to sigurno,mislim da je za uplacivanje manje nego za podizanje kesa...mada,uglavnom bi mi svi tamo samo kupovali i ovde prodavali
 
a sto se tice sigurnosti,znam ljude od preko,ima sve vise prevaranata,ali gledate ocene i ljude koji su vec dobro saradjivali
ja npr uzimam iz ceske sa aukcije,ali imam brata preko,moze se zaraditi ali je sve to minimalno i cimanje za obojicu,ebay je dosta povoljniji,pogotovo americki
 
Hmmm... Vrlo lak za zloupotrebiti... PayPal i StormPay... Isti djavo... Ali obichno ti ne treba, ako vec imash podatke nechije cc... Ljudi obichno gledaju da izvaraju za e-gold naloge, jer tu nema nazad, a paypal moze da ukine transakcije kada se vlasnik pozali, i da ga refundira... Mnogo se duze proverava... I uopshte zaostao sistem... Btw, PayPal josh uvek nema Srbiji na listi zemalja... Samim tim, ne mogu ljudi odavde da potvrde nalog...
 
Paypal account za Srbiju i nije moguce kreirati, moguce je na neku drugu drzavu no ostaje veliki rizik da ce akount biti blokiran. Ja sam mnogo kupovao preko paypal sa ebay, roba uvek dodje i to na vreme. No nikako ne preporucujem paypal kako online payment solution, dok webmoney za mene koji zivim u Srbiji pokazao se kao savrsen.
 
Pa dobro za koji je % otprilike veca cena u odnosu na cenu preko..usa-evropa..patike do 100e na pr?ili da li mozes kupiti neku tehnicku robu..ako si vec oslobodjen carine..bolje da zaradis ti nego platiti carinu

Kupovina sa ebay je mngo povoljnija od kupovine iz ulicnog dućana, bilo koje robe, a ako uzmes nesto na vise onda je izuzetno povoljno. Evo ja na primer kupovao sam multivitamine. U odnosu na nase cene kutija zajedno sa postarinom izadje odma u stratu jeftinije za 20%, a ako uzmes vise komada mozes dobiti robu i do 50% jeftinije. Dalje, HP 343 ketridz, originalan, nov novcat, izasao me je ~1100din preko ebay, dok najeftinije sto sam naisao u gradu je 1800din, a krece se skroz do 2400.
 
naravno, kupovao sam neke stvari, nisam imao problema sa carinom (za sada, bio sam oslobodjen carine). Treba 2-3 nedjelje da bi paket stigao. Ali najvaznije je paziti od koga kupujete robu na ebay, ali to je druga prica...

a da li bi za nekoga skinuo nesto sa pay palom sa neta! naravno uz placanje neko?
 

Back
Top