POHVALA

NN11

Početnik
Poruka
13
Kako je lepo doci na vas forum i videti ovako lepe teme, za razliku od istog takvog foruma o porodici, ali u Francuskoj, gde mozete videti teme kao sto su:
- moj decko ima 3 dece, sa 3 razlicite zene, vidjamo decu svaki drugi vikend; on se svadja sa prvom bivsom, pa onda ona zadaje probleme, druga bivsa je ok, a treca nam zagorcava zivot........

I non stop isto. Radjaju decu kao da su psi. Nije ih uopste briga. Da ne poverujes, da ti se zivot zgadi. Pa to je strasno.

Nigde nije lepse nego u nasoj Srbiji. Kod nas ima jos normalnih ljudi,koji drze do odredjenih principa, i imamo nesto usadjeno u nama (makar vecina) sto nas cini postenim i odgovornim.

Eto, dakle sve moje pohvale!
 
i to je njima DOM I PORODICA ???
ja bi taj forum pre nazvao KAFILERIJA :D:D:D !!!
Inache ... pridruzhujem se pohvalama takodje :) ....

Ja bi pre taj dom nazvao Kina....

Pa shta cesh drugim narod drugi obicaji, ali ne sudi o svima.

Ipak kod nas ti je normalno da detence bacish na noge dobro ga izbubecash, kao ono prijace mu, dok kod drugih to ti je ravno da sam sebi potpishesh smrtnu presudu....
 
sto se tice francuske mogu da kazem da je sneke strane i normalno to sto rade,jer i njihovi roditelji cak i babe i dede nista bolji nisu bili pa od koga da nauce sta je dom i porodica.mada draga ovde najvise to rade u zadnjih 10 -15god.zbog nataliteta.sigurno si upucena za razliku od ranijih generacija gde je bilo svega toga ali jako manje.
sto se tice srbije mi smo malo konzervativni narod pogotovo ranijih godina, mada se sad sve jako brzo menja i kod nas su veruj ima toga valjda se spremamo i po tom pitanju da sto pre udjemo u evropu
 
Kako je lepo doci na vas forum i videti ovako lepe teme, za razliku od istog takvog foruma o porodici, ali u Francuskoj, gde mozete videti teme kao sto su:
- moj decko ima 3 dece, sa 3 razlicite zene, vidjamo decu svaki drugi vikend; on se svadja sa prvom bivsom, pa onda ona zadaje probleme, druga bivsa je ok, a treca nam zagorcava zivot........

I non stop isto. Radjaju decu kao da su psi. Nije ih uopste briga. Da ne poverujes, da ti se zivot zgadi. Pa to je strasno.

Nigde nije lepse nego u nasoj Srbiji. Kod nas ima jos normalnih ljudi,koji drze do odredjenih principa, i imamo nesto usadjeno u nama (makar vecina) sto nas cini postenim i odgovornim.

Eto, dakle sve moje pohvale!


nekako mi se uvek cinilo da je moje, tvoje, njegovo dete komplikovana situacija....i taj stil zapada, da se udaju i razvode i radjaju decu kako nikom nista, samo potvrdjuje koliko su sebicni i koliko misle samo na sebe...kad ti se brak raspadne, a ulozio si u njega mnogo, pa jos imas i dete koje si delimicno osakatio, treba da te ucini opreznijim prema vezivanju i jos odgovornijim prema detetu....
 
Eto, a ja sam baš za francuze mislila da su po mentalitetu slični nama...
Ja mislim ovako: verovatno ljudi tamo imaju više para pa se druže po restoranima ili već gde, a mi smo ti sirotinja, družimo se po forumima, tu se ne plaća ceh.:D
 
ajde moram se slozim da nesto na trulom zapadu ne stima...pa ajde i francuskoj izmedju ostalog....ljudi jesu distancirani, otudjeni, svako svoju pricu, svoj zivot (sto mi se jako dopada)... nema srpskog brcanja nosa u tudj zivot i prepricavanje tudjih prica i ostalih "seljacizama"...
sa druge strane ono sto im nedostaje i cime sam bila iznenadjena je osecaj za zajednicu ili bar za najblize tj porodicu...svako sprema za sebe, svako jede u svojoj sobi...bem li ga...meni to nije normalno, jer tako nisam navikla, tako nisam odrasla i ne mogu da prihvatim takav nacin zivota za sebe...a sot se tice prica ova zena, dva detteta od prve zene, tri od druge i sedam od trece...mislim nemoj da se lazemo da tih prica nema svuda..a sto se tice fr foruma nijedan mi se nije dopao jer tu obitavaju bas one dokone zene koje su pune takvih prica...iste one koje raspravljaju dva sata o tome koji je toalet papir jefitniji...mislim nijedan fr forum sa ovoliko vrednih, interesantnih sagovornika nisam nasla...:D
 
Jednom sam otisla ne neki irski forum i pokusala da odbranim nekog klinca kojeg su svi nesto kritikovali i istresali iz gaca... odmah su poceli da mi prete banovanjem. Mislim... mene stvarno bas briga, ali covece koji negativci!!! A mislila sam da su ovde na forumu najgori... Super je kada znas na forumu ko je kakav, pa kada je neko raspolozen da se svadja, onda ga izbegavas ako nisi trenutno u fazonu za takve akcije.


Ali da kazem... mada ja nisam na zapadu, nego na jugu :lol: kod nas ovde mnogo sija sunce, pa lupa u glavu malo... ovde se ljudi samo smeju ko krelci i sve im je super, pa sam i ja takva postala... Vec sam se toliko uklopila da sam pocela da zaboravljam sta je levo, a sta desno. Inace svi znaju sve o svakome, posto je mala sredina... i meni se svi ljudi javljaju na ulici... covece... nemam pojma ko su! Posto sam ja dosla iz druge sredine, pa su mi svi novi, a oni kao da su jedva docekali da me zapamte... mislim, neverovatno.
 
Zivela sam 10 godina u Austriji (Becu) i moram reci da su zapadnjaci uglavnom hladni i nemaju emocije... distancirani, ne fermaju nikoga osim samih sebe... ja kao luda Srpkinja puna zivota tamo nisam mogla da zivim pa sam se vratila u Bg :super: da bi me na kraju zivot odveo sa muzem u Kinu... :eek: eh sta vam je sudbina :worth: a ovde tek 5ta prica... :bye:
 

Back
Top