BRIC ( Brazil-Rusija-Indija -Kina) formiraju Zajednicko Rukovodstvo i vode Svet

Zemlje po totalnoj veličini:
Brazil - 5
Rusija - 1
Indija - 7
Kina - 3

Zemlje po totalnom broju stanovnika:
Brazil - 5
Rusija - 9
Indija - 2
Kina - 1

Zemlje po nacionalnom dohotku:
Brazil - 10
Rusija - 11
Indija - 12
Kina - 4

Itd. itd. itd.

Uopšte nisu ni mali ni smešni ni siromašni ni slabi itd.

Ja to nisam ni rekao.:rtfm:
 
Idi na BRIC u Wikipedii. Imaš usporedne tabele 15 najbogatijih, najvećih, najrazvijenijih itd. zemalja sveta i kako tu stoje zemlje BRIC-a.
Možeš sve da analiziraš.
Ja sam pokušao da postujem tu tabelu ovde, ali nije slika i ne može... :(

http://en.wikipedia.org/wiki/BRIC


Hvala, pogledah...nabrojane cetiri drzave imaju zbirni GDP tacno dva puta manji od USA, a oko deset puta veci broj stanovnika, sto znaci GDP per capita dvadeset puta manji u odnosu na USA...da li je potreban vise bilo kakav komentar?
 
GDP 2007. godine (prema veličini):
1. SAD
2. Japan
3. Nemačka
4. KINA
5. Velika Britanija
6. Francuska
7. Italija
8. Španija
9. Kanada
10. BRAZIL
11. RUSIJA
12. INDIJA
13. Južna Koreja
14. Australija
15. Meksiko

Inače, zanimljivo je kada se stalno pominje kako su nezavisno Kosovo priznale sve najveće i najjače zemlje na svetu...
Među ovih 15 Kosovo nije priznalo čak njih 8.
 
Hvala, pogledah...nabrojane cetiri drzave imaju zbirni GDP tacno dva puta manji od USA, a oko deset puta veci broj stanovnika, sto znaci GDP per capita dvadeset puta manji u odnosu na USA...da li je potreban vise bilo kakav komentar?

Što reče manje zlo, jesi li pogledao i ostale podatke ili samo ovo što tebi odgovara :) ;)

Šta misliš koja od tih zemalja ima najveći spoljni i najveći unutrašnji dug?
 
Nije stvar u Davidovicu a o invaziji(iz senke) se moze pricati.
Ja znam da takva tema izaziva reakciju,ali zbog cega?
Tog Saloma,sam juce pitao da mi kaze koliko Jevreja su semiti i odmah me
proglasi anti-semitom.
Ja nisam anti-semit,ja sam veliki pristalica Palestinaca(cisti Semiti):idea:
Svaki komentar,glede Jevreja,odmah se proglasava za anti-semitizam.
To je ovde na Zapadu,jos izrazenije.:neutral:

Opet kazem, radikalni islam protiv Muslimana, a cionizam protiv Jevreja.

Ni jedni ni drugi nisu glupi da deluju tako otvoreno, kako se cini i da sami sebi nanose stetu i navlace mrznju.

Moderni nacizam koristi Jevreje protiv Jevreja.

Davidovica sam pmenuo zato sto je pred ove izbore objavljena vest o njegovoj podrsci narodnjackoj koaliciji.
Samo sam cekao kada ce se to desiti.

Davidovic je od samog pocetka samo uljez, koji bi trebalo Srbe da predstavi kao neonaciste i skrene paznju na Vojvodinu kao novo krizno podrucje, a mi bismo valjda trebali da se primimo na antisemitizam koji nam serviraju sa zapada, pa da pomognemo da se upotpuni ta slika nacisticke Srbije.

Za to vreme Dzozef Diogradi, bivsi americki kongresmen italijansko-albanskog porekla, odrzava prezentacije po SAD-u o tome kako su Albanci za vreme Drugog svetskog rata spasavali Jevreje po Kosovu i Albaniji.

Pa ti vidi...
 
Poslednja izmena:
Što reče manje zlo, jesi li pogledao i ostale podatke ili samo ovo što tebi odgovara :) ;)

Šta misliš koja od tih zemalja ima najveći spoljni i najveći unutrašnji dug?

Gledao sam ono sto je trebalo da pogledam. Spoljni i unutrasnji dug se takodje gledaju u odnosu na GDP...video sam pre nekog vremena tacan podatak i koliko se secam tu USA stoje odlicno, ako me secanje sluzi negde na 60-om mestu u svetu su (ne garantujem za ovo, a za ostale od cetiri drzave stvarno nemam pojma).

Ako cete da ulazite u detalje onda da vidimo koliko je koja od tih zemalja porinula tona celika u vodu u vidu nosaca aviona u poslednjih 10 godina...CVN-78 uskoro ulazi u upotrebu, a gradnja CVN-79 napreduje odlicno. Naravno ne mislim da je ovo presudno za komparacije o kojima pricamo, ali je mozda bitnije od duga...
 
Kazem da me zanima iskljucivo GDP per capita.

Hebiga, jedno je šta tebe zanima, a šta su tkđ. važni podaci (drugima, ne samo meni i tebi)...
To je kao da sam ja sada uspoređivao ko ima više pušaka, Kinezi ili Ameri...
Verovatno Kinezi jer imaju mnogo puta brojniju vojsku, ali ti bi me onda ispravio pa mi rekao, jeste, ali Ameri imaju više pušaka po glavi stanovnika... :) i tako unedogled.

Kažeš Ameri imaju mnogo puta veći GDP per kapita od Kine, Indije, Rusije i Brazila zajedno.
O.K., a je l' zahvaljujući tome imaju i toliko puta veće pravo glasa u UN?

Mislim da smo otišli u sasvim oprečne podatke i raspravu... :)
 
Hebiga, jedno je šta tebe zanima, a šta su tkđ. važni podaci (drugima, ne samo meni i tebi)...
To je kao da sam ja sada uspoređivao ko ima više pušaka, Kinezi ili Ameri...
Verovatno Kinezi jer imaju mnogo puta brojniju vojsku, ali ti bi me onda ispravio pa mi rekao, jeste, ali Ameri imaju više pušaka po glavi stanovnika... :) i tako unedogled.

Kažeš Ameri imaju mnogo puta veći GDP per kapita od Kine, Indije, Rusije i Brazila zajedno.
O.K., a je l' zahvaljujući tome imaju i toliko puta veće pravo glasa u UN?

Mislim da smo otišli u sasvim oprečne podatke i raspravu... :)


Pa nije bas...Amerikanci imaju nekoliko puta veci GDP od Kineza i nekoliko desetina puta veci GDP per capita, tako da komparacija sa puskama bas ne stoji...

Naravno da sve to nema veze sa pravom glasa u UN, nisi valjda mislio da cu reci da ima?

Mozda i nismo otisli u oprecnu raspravu...OK je to da su zemlje BRIC-a u neku ruku perspektivne, ali predvidjanja za 2050 godinu su toliko nepouzdana da nemam reci...ko zna sta ce se ve do tada izdogadjati.
 
Gledao sam ono sto je trebalo da pogledam. Spoljni i unutrasnji dug se takodje gledaju u odnosu na GDP...video sam pre nekog vremena tacan podatak i koliko se secam tu USA stoje odlicno, ako me secanje sluzi negde na 60-om mestu u svetu su (ne garantujem za ovo, a za ostale od cetiri drzave stvarno nemam pojma).

Ako cete da ulazite u detalje onda da vidimo koliko je koja od tih zemalja porinula tona celika u vodu u vidu nosaca aviona u poslednjih 10 godina...CVN-78 uskoro ulazi u upotrebu, a gradnja CVN-79 napreduje odlicno. Naravno ne mislim da je ovo presudno za komparacije o kojima pricamo, ali je mozda bitnije od duga...

Gledas ti sta ti odgovara... Americki uvozno-izvozni deficit, spoljni i unutrasnji dugovi su im probili sve granice i zajedno se mere u trilionima i kako sam cuo iznosi blizu 30 biliona...

Najbliza od pomenutih drzava je Rusija sa oko 350 milijardi!

O ekonomskom rastu i drzavnim rezervama(gde Kina i Rusija kolo vode) nema potrebe ni da ti govorim. O prirodnim bogatstvima, a da ne spomenem naftu i gas, cu ti samo reci da se u Rusiji nalazi 80% svetske pijace vode oko koje ce se voditi ratovi u buducnosti kao sada oko nafte.

A prica o nosacima, avionima i kamionima je besmislena ako Ameriku poredis sa Rusijom, je besmislena. Dok Amerika razvija napadno oruzje, Rusi razvijaju odbranbeno i kao napadno samo masu Topoljem. A poznato j da je napadac uvek u nezahvalnom polazaju. A sta ce ti nosac kad ga drmes Oniks PB raketom koju nosaceva grupa otkrije tek na 100m. A tad je kasno. :lol:
 
Poslednja izmena:
Prizeljkujemo da za koju godinu bombarduju Ameriku :lol: :lol:

ne zuri.prvo ce i zavadimo.ko ono csa oce se odlepi od usa pa onda kalifornija napravi bojkot robe iz teksas pa onda madjarski kalasnjikovi za branioci kanzas sitija i tako dalje.ma znas ono po receptu iz 1991.ima im vratimo na njihov nacin.
a ce i bombardujemo i ce napravimo vojnu bazu car lazar u juznu karolinu.ima im sje.bemo svih 50 drzava i na kraju cemo i onu pedeset prvu. kosovo.
 
Realnu sliku o ekonomiji zemalja daje poredjenje GDP PPP lista

https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/rankorder/2001rank.html

I ovo je dosta nerealno..
Zemlje BRIC-a imaju veci rast GDP i do 2032 ce preteci po analizama zemlje G-7..
Danas vece pare prave zemlje BRIC-a od G-7..
Western analysts note the ongoing vigorous economic growth of the four most rapidly and steadily developing countries of the world -- Brazil, Russia, India, and China. In the process, over the past seven years the 'magnificent economic four' do not lessen 'the vigour of their march' at world markets and even enhance it, experts note. According to the latest estimates made by the American Goldman Sachs bank, BRIC countries by their economic might will get ahead of the present financial Seven (The United States, Japan, Germany, Britain, France, Italy, and Canada) by 2032.
 
Poslednja izmena:
Brazil ce da vodi svet...:rotf::rotf::rotf:....samo sto trecina stanovnistva tamo gladuje, a da ne pricam o Indiji...:super:

pa zato se i pravi ovaj novi blok da se te zemlje otrgnu od ameriku i da sa svojim bogastvom mogu da nahrane svoj narod.i garantujem da ce cena goriva duplo pasti kad padne amerika.
glup sam i neznam zasto al pasce i jedno i drugo.
a sto se tice gladnih svaki peti amerikanac je gladan i za razliku od gladni brazilci i indusi gladan amerikanac je daleko opasniji.ko divlja zver.
 
Odlicna tema, samo ja sam misljenja da je to jos jedna experiment tvorevina NWO-a i najuticajnijih "geopoliticara". Jos je rano ista prognozirati. Nemojte zaboraviti da globalizacija ne zna za nacije i drzave, na kraju kraLJeva i cilj joj je da obe kategorije nestanu zauvek, tako da...

da. cilj je da nestanu sve drzave i nacije .da svi postanu bezlicni jevtini robovi koji ce raditi za jedinu drzavu i naciju na svet.ajd pogodi koju.
ti ako nisi dosao iz gornju sugubinu ubio me bog.
 
pa zato se i pravi ovaj novi blok da se te zemlje otrgnu od ameriku i da sa svojim bogastvom mogu da nahrane svoj narod.i garantujem da ce cena goriva duplo pasti kad padne amerika.
glup sam i neznam zasto al pasce i jedno i drugo.
a sto se tice gladnih svaki peti amerikanac je gladan i za razliku od gladni brazilci i indusi gladan amerikanac je daleko opasniji.ko divlja zver.

ti propade jadan pricajuci sam sa sobom.....ajde pali....
 

Back
Top