ЗА СЛОБОДНУ РЕПУБЛИКУ СРПСКУ

Ilinoida

Domaćin
Poruka
4.843
http://www.plebiscitrs.org/sajt/index.php


12. маја 2008. у 14 часова СНП “Избор је наш” предао је захтјев Народној скупштини за проглашење независности Републике Српске.

ЗАХТЈЕВ НАРОДНОЈ СКУПШТИНИ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ
ПРЕДСЈЕДНИКУ НАРОДНЕ СКУПШТИНЕ И ПОСЛАНИЦИМА НАРОДНЕ СКУПШТИНЕ


"Без политичке стабилности нема ни економског напретка, нити свеопштег бољитка. БиХ као држава не може бити стабилна ни функционална јер су три народа у њој толико различита да би њихови интереси били супротстављени у јединственој држави. Разлике су очигледне, у њиховим знамењима, историји, култури, религији, све до различитог начина живота. Бошњачки – муслимански народ своју државу види у исламској организацији, а друга два народа у хришћанским. Рјешења суштинских проблема у таквој БиХ унапријед би била осуђена на пропаст. Наметање таквих рјешења заправо би било наметање проблема, са могућношћу ескалације сукоба. Била би то фикција од државе.

Очекујемо да народни посланици дијеле идеје и осјећања грађана који су их бирали, стављајући изнад свега слободу и вољу народа. Када су Албанци као национална мањина прогласили Косово независном државом и добили признање од појединих великих сила, онда за државотворни српски народ у РС све друго осим проглашења независности било би понижење. У том смислу захтијевамо од народних посланика да у Народној скупштини Републике Српске да у најкраћем року прогласе РС независном државом и затраже међународно признање.

Уз овај захтјев прилажемо Вам 3000 (три хиљаде) потписа грађана Републике Српске који траже проглашење независности Републике Српске, што је Уставом предвиђен број, како би Скупштина расправљала о иницијативи грађана."

www.plebiscitrs.org
 
боље да седе мирни , то није никаква јака фирма, ако немаш јак лоби и војску ..тишина

Да седе мирни и гледају како им утапају државу у некакву Босну ?

Па то хоће и у Србији да ураде, да немамо војску и полицију, а са нама ће лако. Онда ће да нам кажу "седите мирни, мир!" док вам разбијамо државу!
 
СНСД је најјача странка у БиХ, без њих нико ништа не може овдје у БиХ...а они су рекли да БиХ никада неће признати независно Косово...
ако неко то учини самовољно(муслимани и хрвати), онда ће прогласити незвисност РС
 
СНСД је најјача странка у БиХ, без њих нико ништа не може овдје у БиХ...а они су рекли да БиХ никада неће признати независно Косово...
ако неко то учини самовољно(муслимани и хрвати), онда ће прогласити незвисност РС

Здраво Бране Царе :ok::Pти си из Републике Српске па нам овде можеш лепо рећи, а не ови што се праве да имају сву памет света па кажу "боље је да ћуте" док муслимани и хрвати кују своје планове, док ЕУ хоће да прогласи РС за "геноцидну творевину" и да је укину, не може се ћутати реци Бране народу само будала данас може ћутати, ћутање је знак одобравања.....

РЕПУБЛИКА СРПСКА И СРБИЈА МОРАЈУ СЕ УЈЕДИНИТИ!!! :super:
 
Здраво Бране Царе :ok::Pти си из Републике Српске па нам овде можеш лепо рећи, а не ови што се праве да имају сву памет света па кажу "боље је да ћуте" док муслимани и хрвати кују своје планове, док ЕУ хоће да прогласи РС за "геноцидну творевину" и да је укину, не може се ћутати реци Бране народу само будала данас може ћутати, ћутање је знак одобравања.....

РЕПУБЛИКА СРПСКА И СРБИЈА МОРАЈУ СЕ УЈЕДИНИТИ!!! :super:

тако је;):ok::super:
 
све је то лепо и ја то подржавам али ми не можемо да вратимо Косово а како да подржимо независну Реп. Српску

вријеме ће све да покаже...
само ово да кажем: неће стати на независном Косову... ако
Косово постане држава и РС ће такође...
све док је Косово у саставу Србије, РС неће проглашавати независност...
 
све је то лепо и ја то подржавам али ми не можемо да вратимо Косово а како да подржимо независну Реп Српску

Наравно да ми можемо да вратимо Косово, само треба имати визију и знати како, имамо наше манастире, земљу, људе на Косову, међународно право које је на нашој страни и само добрим политичким потезима можемо извојевати победу над овом неправдом која нам је нанета.
 
Наравно да ми можемо да вратимо Косово, само треба имати визију и знати како, имамо наше манастире, земљу, људе на Косову, међународно право које је на нашој страни и само добрим политичким потезима можемо извојевати победу над овом неправдом која нам је нанета.

визија---није лоби код Мек Кејна или код Путина џокер
знати како--- ми никад нисмо знали КАКО
манастири нису---С-300,15 ескадрила СУ-34,ЈСО у пуном саставу,М-84 параграф 125 мм
људи---ти људи на Косову су само таоци режима у Србији

правда или неправда --------то су приче за децу
 

Back
Top