Koji lap-top? Pomoc...

pele27

Primećen član
Poruka
959
Ljudi, prinudjen sam da kupim lap top jer PC vise nemam fizicki vise gde da drzim. E sad, ne razumem se uopste u kompove i komponente tako da vas molim da mi pomognete. Sada cu vam navesti konfiguraciju mog sadasnjeg kompjutera pa da mi kazete gde mogu i po kojoj ceni da nadjem lap top licne konfiguracije. Napominjem da mi nikako ne treba neka zver od masine vec nesto sto je u rangu moje sadasnje. Ne treba mi mnogo, cisto za net i Office..igrice neke ne igram tako da ne zelim da bacam pare na skupe masine od kojih nista necu iskoristiti.
Dakle, moja sadasnje masina je:
MB ASUS P4P800S-X
CPU Intel Celeron 2.53GHz BOX
RAM 256Mb DDR
HDD WD 80Gb 7200
MSI G-Force 5100 64Mb TV-out
DVD Sony 16x
CD-RW Sony CRX-230 52x32x52
Floppy Sony 3.5"
Modem 56K Lucent Agere 56k V.92
ATX Frontier AURORA 400W......

Dakle, treba mi lap top sa slicnom konfiguracijom! Nemam neku lovu, moram da dignem kredit tako da mi se ne daje puno para. Molim vas da mi neko napise gde, koji i po kojoj ceni mogu da nadjem masinu. Hvala vam unapred!!
 
Najjeftiniji laptop koji postoji na tržištu košta oko 350 evra trenutno u Beogradu, i biće bolji od tvog kompjutera.

Dakle, da uporediš cene - idi na bilo koji sajt sa cenama, kao što je PC Berza, IT svet, i slično, ili se direktno javi poznatijim firmama kao što su Gigatron, Eurolink, Pakom, PC Centar, Desk, WebHouse, Grappolo, WinWin, Comtrade, ili bilo koja druga i samo pitaj šta imaju od laptopa za manje od 400€.

Srećno, pa javi šta si izabrao. :-)
 
Hvala vam sto ste se zainteresovali za mene :D
Bio sam vec ranije na sajtu ITsvet medjutim, znate kada se covek ne razume pa mogu do sutra da gledam u one komponente kao ovca u sarena vrata. Ja bih cisto da izbegnem ono - kupim neki i onda svi skoce..jaoooo za te pare znas sta si mogao da uzmes..ili da si jos malo dodao bila bi to zver... Pre neki dan sam bio na sajtu ITsvet i nesto kao izabrao.. Sta vi mislite o ovom:
Proizvodjac: DELL
Model: Inspiro 1501, Sempron 3600 2.0GHz, 1024MB, 80GB, DVDRW, 15.4" WXGA, FreeDOS
Procesor: AMD Mobile Sempron
Takt procesora: 2.0GHz
Dijagonala ekrana: 15.4"
Rezolucija ekrana: 1280x800px
Graficka karta: ATI RADEON XPress 1150
RAM memorija: 512MB
Kapacitet hard diska: 80GB
Brzina rotacije hard diska: 5400 obrt./min
Opticki uredjaj: DVD + - R/RW
Baterija: Li-Ion 6 cells
Komunikacija:56K, LAN, WLAN802.11b, WLAN 802.11g
Portovi: D-sub out, RJ-45, RJ-11, ExpressCard/34
Beoj USB portoca: 4 kom.
Unos: Qwerty tastatura, Touchpad
Citac kartica: MS, MMC, SD

Cena ovog lap topa je u Tehnomaniji 366 evra, dok je npr. ovaj isti racunar u firmi EUROLINK TEAM citavih 484 evra.
E sad mi recite da li je ovaj komp nesto bolji od mog i da li da ga kupujem? Ili i vi znate da ima nesto bolje za malo vise para. I kako funcionisu lap topovi sa kamerama i DWD rezacima? Da li svi imaju integrisanu kameru ili ne? I da li se dobija torba? Ej izvinite, znam da sam dosadan ali vi ste mi jedino resenje! Hvala vam opet!!!
P.S. Juce sam bio u Forum Racunarima i slogirao se kada sam video cene. Razlika izmedju placanja u kesu i na kredit od 24 meseca za jedan lap top iznosi neverovatnih 23.000din eeeejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
 
Proizvodjac: DELL
Model: Inspiro 1501, Sempron 3600 2.0GHz, 1024MB, 80GB, DVDRW, 15.4" WXGA, FreeDOS
Procesor: AMD Mobile Sempron
Takt procesora: 2.0GHz
Dijagonala ekrana: 15.4"
Rezolucija ekrana: 1280x800px
Graficka karta: ATI RADEON XPress 1150
RAM memorija: 512MB

Ovo mi je malo nejasno...Jel giga ili 512? U svakom slucaju moze se reci da je bolji od tvog kompa...jedino procesor je slabiji ali je nov za razliku od tvog i sa vise rama ceo lap ce se bolje ponasati od tvog kompa.Cena je cini mi se ok.
DVD rezac imas na ovom lap-u.Kamericu mozes i kasnije da kupis za relativno male pare.Pogodnost integrisane je sto nemas kablova i sto je prakticna kad si u vozu,autobusu recimo...ali manje-vise ne bitno ;)
Torba ide uz lap samo kad to naglase i napisu.
E sad,ako dodas jos nekoliko evra mozda mozes naci za nijansu bolju masinu,pa onda i na tu cifru kad dodas par evra mozes naci jos malo bolju masinu....i tako do 500,700,1000 evra.To su sve nijanse koje ti najverovatnije neces primetiti koristeci ga za to sto si naveo.Naravno mislim na razliku izmedju dva lap-a kojima se cena razlikuje za nekoliko evra,a ne na jedan od 400 a drugi od 700...da ne bude zabune.;)
 
Ovaj je laptop super za tebe, jedino što bih mu ja dodao MAX memorije koji može ta podrži, verujem da je kod ovog oko 2GB. Tako štediš bateriju a laptop ti radi brže. Memorija je džaba, recimo 15-tak evra po GB.

Ne obaziri se na pametnjakoviće koji će ti reći da si mogao da uzmeš bolji model, jer takvih je uvek bilo i biće, ovo je 380€, pa neki (blesavi?) ljudi daju za mobilni te (a bogami i veće) pare.
 
Mene jedino Sizife buni to sto nema kasnijeg budzenja lap-topa..ali dobro..ovaj svoj komp imam vec vise od 3god i nikada nisam imao potrebe da ga nadogradjujem..pa nista onda..pravac Tehnomanija i uzimam lap top dok ga jos ima!
 

Back
Top