Koliko napumpati košarkašku loptu...?

FreeStyler_BG

Početnik
Poruka
18
Zdravo svima,

Možda zvuči bez veze,ali primetio sam da dosta zavisi ne samo kakvog je kvaliteta sama lopta već koliko je i napumpana. Ne valja kada je mnogo prepumpana ne amortizuje se lepo od obruč a ako je opet slabo napumpana teško se vodi lopta prilikom driblinga.
Ranije nisam obraćao toliko pažnju na to, nisam ni imao neke preterano dobre lopte i pumpao sam ih uvek da oskaču što više zbog lakšeg vodjenja.
Sad sam kupio Molten GG7 i reko da pitam poznavaoce koji je optimalni pritisak lopte,onako laički koliko lopta treba da odskoči kad je namumpana kako treba kada se baci slobodnim padom sa neke visine od 2 metra recimo....
 
Lopta je napumpana tako da kada se baci na podlogu igralista sa otprilike 1.80 m visine, mereno od dna lopte, odskoci do visine izmedju 1.20 i 1.40 metara, mereno do vrha lopte.

Da tako nešto sam i ja uspeo da pronadjem da je po nekim merenjima lopta kada se pusti slobodnim padom sa visine oko 2m,dno se nalazi na oko 1.80m lopta bi trebalo u idealnim uslovima (zavisi dosta od tipa lopte i materijala izdrade) oko 1.34m.

E sad pošto sam približno visok toj visini sa koje se baca, da lepo bacim loptu sa vrha čela i gde padne to je to, samo da utvrdim koliko je to kod mene 1.34m :super:;)

Zahvaljujem se na pomoći!
 

Back
Top