mreze i ubice ribe u vreme zabrane zbog mresta

timbebg

Početnik
Poruka
1
redovno izlazim na vodu strasveni sam ribolovac ali i veliki zaljubljenik pecanja na plovak .Jedno jezerce u ripnju gde zivim pre 6godina neka stoka je izpraznila iz nekog svog hira i ono sto je bilo za jelo i prodaju pokupio a ostala riba uginula bez vode . Posto jezero nema kontrolu ani ribu ja i kum navalimo pa sve sto upecamo od plemenite ribe pustamo unjega i prosle godine tip bacio mrezu i ceka sva sreca da sam tojutro imao nemogucu zelju da odem na pecanje [mislim da me pamti i danas].Pa sam hteo da vas pitam dali je moguce da postoje takvi ljudi
 
redovno izlazim na vodu strasveni sam ribolovac ali i veliki zaljubljenik pecanja na plovak .Jedno jezerce u ripnju gde zivim pre 6godina neka stoka je izpraznila iz nekog svog hira i ono sto je bilo za jelo i prodaju pokupio a ostala riba uginula bez vode . Posto jezero nema kontrolu ani ribu ja i kum navalimo pa sve sto upecamo od plemenite ribe pustamo unjega i prosle godine tip bacio mrezu i ceka sva sreca da sam tojutro imao nemogucu zelju da odem na pecanje [mislim da me pamti i danas].Pa sam hteo da vas pitam dali je moguce da postoje takvi ljudi
jel to jezerce Bela Reka? kroz Ripanj ceo prodjes izmedju ona dva brda i ono jezero nakraju puta? Odmah Ispod brane ima neke kuce?
Jel o tom pricas?
 
redovno izlazim na vodu strasveni sam ribolovac ali i veliki zaljubljenik pecanja na plovak .Jedno jezerce u ripnju gde zivim pre 6godina neka stoka je izpraznila iz nekog svog hira i ono sto je bilo za jelo i prodaju pokupio a ostala riba uginula bez vode . Posto jezero nema kontrolu ani ribu ja i kum navalimo pa sve sto upecamo od plemenite ribe pustamo unjega i prosle godine tip bacio mrezu i ceka sva sreca da sam tojutro imao nemogucu zelju da odem na pecanje [mislim da me pamti i danas].Pa sam hteo da vas pitam dali je moguce da postoje takvi ljudi

chuj,dal je moguce......
nadam se da si dooobro nalupao tog majmuna :rtfm::whistling:
 
Ima mahom sarana i sve druge saranske ribe, a ima i soma, smudja samo treba biti strpljiv i izabrati dan kad nije guzvanjac. Ono sto se upeca od maticnog jata se MORA vratiti u vodu, ne moze da se plati i nosi.
Placa se dnevna dozvola cuvaru koji je stalno tu.

Sliku tog jezera imas na Temi: Slike iz prirode na strani 2, prvi red , druga slika.
Videces u Exif-u mislim da je iz novembra prosle godine, tad sam bio poslednji put tu, vidi se i kako je lepo uredjeno, ono belo oko jezera su dzakovi za djubre pored svakog pecaroskog mesta, koja su lepo rasporedjena i malo udaljena.
Ali kad je puno, onda svako baca neku hranu, svako bucka olovima, svicka teleskopom itd...sve to ima uticaja na ulov.
Na jezeru, na brani, ima cuvarska kucica, sa strane odakle se moze doci kolima i cuvar mi se zalio prosle godine ne neke likove koji su bacali neke otrove, osamutili ribu i pokupili ali su i uhvaceni cini mi se, malo kasnije.
Imam jos slika sa tog jezera pa ako nekoga zanima da stavim....lepo je i prijatno mesto , sa jedne strane je bukova suma, sa druge hrastova, ladovina u zavisnosti od toga gde je sunce.
 
Poslednja izmena:
redovno izlazim na vodu strasveni sam ribolovac ali i veliki zaljubljenik pecanja na plovak .Jedno jezerce u ripnju gde zivim pre 6godina neka stoka je izpraznila iz nekog svog hira i ono sto je bilo za jelo i prodaju pokupio a ostala riba uginula bez vode . Posto jezero nema kontrolu ani ribu ja i kum navalimo pa sve sto upecamo od plemenite ribe pustamo unjega i prosle godine tip bacio mrezu i ceka sva sreca da sam tojutro imao nemogucu zelju da odem na pecanje [mislim da me pamti i danas].Pa sam hteo da vas pitam dali je moguce da postoje takvi ljudi

Izvinjavam se što pišem u staroj temi, ali je stvarno nisam video ranije :rumenko:

Kad se ovo desilo sa jezerom u Ripnju?????Koliko sam informisan jezero je bilo poribljeno, čak su neka takmičenje (do duše kockarska) održana na njemu.
 

Back
Top