Znamenitosti Šapca

Evo npr jedno predveche u gradu...
Krenem od kuce,vodim nekoga sa sobom...Kroz Masarikovu,pored muzicke i ekonomske skole,potom pored muzeja i biblioteke,da vidi malo gradnje i nase arhitekture ( tako bi svako vodio da je npr na ekskurziji ) Dvoriste biblioteke je divno uradjeno
IMG_1045-1.jpg

onda da vidi i muzej... zgradu gde je nekada bila Podrinjska gimnazija,i zgradu Sabacke gimnazije,svratimo malo unutra,tu ima dosta o istoriji Sapca i o ljudima koji su vazni za Sabac...
IMG_1054-1.jpg


Onda dalje do centra,usput vidi crkvu Sv. Petra i Pavla ..Mozda bi usli u dvoriste ako je otvoreno..

IMG_45241-1.jpg


Onda prosetamo kroz glavnu da vidi opstinu,kulturni centar,galeriju...Kroz Karadjordjevu da vidi pozoriste i sud...Seli bi negde da popijemo pice,mozda u Zvoncetu,mozda u Trijumfu...

I za neko drugo veche vodila bih tog nekog od centra do starog grada...To cu sledeci put pisati (:
Ajd' sad ti Jole :)
 
Прво бих одвео ту неку до Старог моста, уз пут би вероватно стали и у Мотелу да попијемо кафицу . Прошетали до црквице која је у близини,
2007_07300049-1.jpg


а затим, би се
DSCF6358-1.jpg

вратили до
DSCF6364-1.jpg

Ту би смо прошетали и кроз парк и новим шеталиштем до сплава и назад .Онда би се вратили до
DSCF6385-1.jpg

где би мало предахнули и наставили даље до
DSCF3461-1.jpg


После Великог парка, отишли би према
2007_08240019-1.jpg

где бисмо можда скренули ка Старој млекари одакле се најбоље види
DSCF3193-1.jpg

...

После сумрака, свратили бисмо до
2007_08080005-1.jpg

да се мало боље упозна ноћни живот у Шапцу и онда би поред споменика Лази К. Лазаревићу
DSCF3221-1.jpg

кренули ка
2007_08050028-1.jpg

...
Након бурног дана, ту особу бих испратио и она би највероватније видела
DSCF2836-1.jpg


хехе...

*** слике су мало веће али није било времена за обраду ...
 
slike su super i marshuta odlichna...(:
vidis kako ljudi mogu da budu mashtoviti...

e znas sta se meni ne svidja...sto sad tvrdjavu renoviraju...i izgledace skroz drugacije...nece imati onaj shmek svega sto je proslo tuda....
bili mi na exkurziji u bratislavi i tamo isto neka tvrdjava...renovirana..i ne izgleda staro...kao da je gradjena pre 10 godina...a ona iz ne znam ni ja...15-og veka... to mi je bash bzvz...

jesu zavrshili renoviranje ? dugo nisam bila na starom gradu...
 
slike su super i marshuta odlichna...(:
vidis kako ljudi mogu da budu mashtoviti...

e znas sta se meni ne svidja...sto sad tvrdjavu renoviraju...i izgledace skroz drugacije...nece imati onaj shmek svega sto je proslo tuda....
bili mi na exkurziji u bratislavi i tamo isto neka tvrdjava...renovirana..i ne izgleda staro...kao da je gradjena pre 10 godina...a ona iz ne znam ni ja...15-og veka... to mi je bash bzvz...

jesu zavrshili renoviranje ? dugo nisam bila na starom gradu...

Zaista tvrdjava sasvim drugacije izgleda.Nisam skoro bila na starom gradu,ali na slici :eek:da neprepoznas.Ova tvrdjava bas ni malo ne lici na stari grad i ako se dobro secam stara tvrdjava nije imala one male otvore,vec velike .:dontunderstand:zasto su je tako unakazili?
 
tvrdjava je bila u jako loshem stanju i mislim da su morali da urede novi red cigli kako bi je ocuvali... e sad zasto su menjali velicinu otvora i da li ce posle renoviranja imati isti izgled kakav u orginalu treba da ima to nemam pojma...
@Jole super su ti fotke... Nego sta bi radio ako taj neko dodje na 2 dana i oba hoce da sheta? ;) Kuda onda da ides? :)
 
@Jole super su ti fotke... Nego sta bi radio ako taj neko dodje na 2 dana i oba hoce da sheta? ;) Kuda onda da ides? :)

ti sad napravi da je Šabac zadnja rupa na svetu i da nekome sa strane nema ama baš ništa ponuditi...postovi su ti većinom na mestu, ali se kroz sve tvoje postove provlači nekakva depresija i mrzovolja prema gradu...
zašto si toliko razočaran u naš lepi grad...da li su u pitanju finansije ili nešto drugo...mislim da preterano bedačiš, a i ako si već svestan nekih problema učini nešto da unaprediš grad, a nemoj samo sedeti i jadikovati...
OK si lik, ali po pitanju ovoga da ne bi mogao nekoga provesti kroz Šabac i pružiti mu zabavu mislim da jako preuveličavaš i preteruješ...čemu depresija i odbojnost...mlad si trgni se iz bedaka i učini nešto da unaprediš svoj život...;)
 
ma jok, to sam vishe iz zezanja poslao jer je Jole obuhvatio skoro celu rutu kroz grad... Svestan sam da nije Sabac idealan ali ja ga zaista volim. Sta vishe bas to sto si ti sad meni napisao ja sam pisao drugima... :)
Odbojnost moze da bude izrazena samo prema nekim postovima vezanim za politiku.. ;)
I nemoj da brigash, finansije nisu problem ;) :)
 
odushevljavash me... e samo kada se setim tvoje priche kada si prvi put doshla u ShA :) Malo mu fali pa da bude idealno mesto za zivot. Samo da je vishe posla i da se uradi dobar put do BG-a (tacnije RU) i bog da nas vidi...
 

Back
Top