Nakon ovih izbora...

DraGo70

Iskusan
Poruka
6.561
Ljudi, pitam se da li je moguće (makar na ovom forumu) da dočekamo neko normalnije vreme...

Za one koji su redovno ovde, samo da ih podsetim da smo stalno imali i politički marketing (posebno SRS-a i LDP-a) i neke smešne ankete gde su čak LDP i SRS dobijali najviše glasova :roll:

Oni umereniji nisu se ni trudili toliko da se izjašnjavaju, mada su bili optimisti i dokazivali kako jedna politika koju (u nedostatku bolje) podržavamo vodi ka svom cilju i uspehu...

Dakle, da li ćemo dočekati neku normalniju diskusiju s obzirom:

1. Da se pokazalo da politika ldp-a ne vodi nikuda i da ta partija ni u najluđim snovima ne može da pređe više od 6 % glasova niti će ikada biti jača nego što je sada... (a sada je trendu blagog opadanja)...

2. Da se politika SRS-a totalno istrošila i da je logično da se njeno biračko telo (umorno od poraza i stalnog negativnog marketinga) svede na nešto oko 20%.

3. Da je politika DSS-a bila totalni promašaj (kao svojevremeno politika SPO-a) i da će ta partija do sledećih izbora svesti svoje biračko telo negde kao i LDP. tj. na manje od 10%.

4. Da je politika DS-a bila prava i uspešna što su izbori i dokazali...

5. Da je najveći dobitnik (pored koalicije okupljene oko DS-a) u stvari SPS koji je profilisao svoje biračko telo i tako se vratio u političke vode...
 
Ljudi, pitam se da li je moguće (makar na ovom forumu) da dočekamo neko normalnije vreme...

Za one koji su redovno ovde, samo da ih podsetim da smo stalno imali i politički marketing (posebno SRS-a i LDP-a) i neke smešne ankete gde su čak LDP i SRS dobijali najviše glasova :roll:

Oni umereniji nisu se ni trudili toliko da se izjašnjavaju, mada su bili optimisti i dokazivali kako jedna politika koju (u nedostatku bolje) podržavamo vodi ka svom cilju i uspehu...

Dakle, da li ćemo dočekati neku normalniju diskusiju s obzirom:

1. Da se pokazalo da politika ldp-a ne vodi nikuda i da ta partija ni u najluđim snovima ne može da pređe više od 6 % glasova niti će ikada biti jača nego što je sada... (a sada je trendu blagog opadanja)...

2. Da se politika SRS-a totalno istrošila i da je logično da se njeno biračko telo (umorno od poraza i stalnog negativnog marketinga) svede na nešto oko 20%.

3. Da je politika DSS-a bila totalni promašaj (kao svojevremeno politika SPO-a) i da će ta partija do sledećih izbora svesti svoje biračko telo negde kao i LDP. tj. na manje od 10%.

4. Da je politika DS-a bila prava i uspešna što su izbori i dokazali...

5. Da je najveći dobitnik (pored koalicije okupljene oko DS-a) u stvari SPS koji je profilisao svoje biračko telo i tako se vratio u političke vode...

...6.Након ових избора...Биће нам још горе ! Заслужено !!!
 
SPS-u je Palma u Jagodini doneo 60% glasova
shto je gotovo nerealno, ali eto desilo se...tako da se slazem da je SPS na neki nachin dobitnik
i ako bi malo profilisali svoju politiku vrlo brzo bi im Evropa ponudila chlanstvo u
Socijalistichkoj Internacionali, o chemu oni prilichno sanjaju :D

DS+ koalicija su apsolutni pobednici ovih izbora, nenormalno veliki skok za veoma kratko vreme
shto ukazuje na Evropsku orjentaciju gradjana i vrlo visoku gradjansku svest o situaciji u kojoj se zemlja i drushtvo nalaze.

LDP, vazno je naglasiti da ta stranka postoji dve godine, da su na izbore izashli sami i bez koalicionog partnera, iako je sama stranka LDP sastavljena od nekoliko manjih gradjanskih stranaka i mozda sam LDP mozemo shvatiti kao malu koaliciju.

Ove tri partije koje sam gore naveo imaju pozitivan skor u stolicama u parlamentu, sve tri stranke ili koalicije imaju vishe nego u proshlom sazivu.

SRS i DSS-NS su gubitnici na izborima i u ovaj saziv skupshtine poslace neshto manje poslanika nego do sada.
 
ово 5

СПС се вратио у своје политичке воде и биће у влади
музика ваше младости а уз Палму добијате и Цецу и Аркана
arkansmlh3.jpg

то ће бити весело друштванце састављено од

ДС+Г17+СПО ВУК ДРШКОВИЋ + СДПО+РАСИМ ЉАЈИЋ+ЛСВ НЕНАД ЧАНАК+ЛДП ЧЕДА+СДУ+ЖАРКО КОРАЋ+ГСС ВЕСНА ПЕШИЋ+ДХСС ВЛАДАН БАТИЋ+СПС СЛОБА ЗЛОБА+ЈС ПАЛМА+ПУПС КРКОБАБИЋ+ВЕТЕРАНИ 91-99+НОБ 1941-45(ТИ СИ ВЕРОВАТНО ТУ)+ПОКРЕТ НОВА ЈУГОСЛАВИЈА+УДРУЖЕЊЕ СЛОБОДА+КЛУБ ЉУБИТЕЉА ЛИКА И ДЕЛА ДРУГА ТИТЕ+РАДНИЧКО УДУЖЕЊЕ+СКОЈ+НОВА КОМУНИСТИЧКА ИНТЕРНАЦИОНАЛА


ОВО ИМА ДА БУДЕ ВЕСЕЛО Драгољубе
 
@Ivan015
да се не лажемо уз вас у пакету иде и ЛГБТ али о томе други пут


честитка за Бечеј теби и Ха-Ноцри -ју

п.с. на коју фору сте их слагали да ми је само да знам
 
SPS je profitirao jer nikome nije pretio, kao ni DS... Sto se ne moze reci za ostale!

Dosta vise rata i bombardovanja... Ubijanja i izdajnika...

ZA SRBIJU!

Upravo tako. Neke stranke nikako da shvate da je biračko telo Srbije iz godine u godinu pametnije i bolje informisano. Da je svima dosta demagogije i filozofiranja i da su se svi zaželeli boljeg i lepšeg života (osim onih koji su to već postigli - uglavnom na sumnjiv način)...

Dakle, pobedila je pozitivna energija, a jedino je koalicija oko DS-a nudila takvu retoriku, dok su svi drugi samo nešto kenjkali, pretili, zamerali, žalili se, kukali...
 
SPS-u je Palma u Jagodini doneo 60% glasova
shto je gotovo nerealno, ali eto desilo se...tako da se slazem da je SPS na neki nachin dobitnik
i ako bi malo profilisali svoju politiku vrlo brzo bi im Evropa ponudila chlanstvo u
Socijalistichkoj Internacionali, o chemu oni prilichno sanjaju :D

DS+ koalicija su apsolutni pobednici ovih izbora, nenormalno veliki skok za veoma kratko vreme
shto ukazuje na Evropsku orjentaciju gradjana i vrlo visoku gradjansku svest o situaciji u kojoj se zemlja i drushtvo nalaze.

LDP, vazno je naglasiti da ta stranka postoji dve godine, da su na izbore izashli sami i bez koalicionog partnera, iako je sama stranka LDP sastavljena od nekoliko manjih gradjanskih stranaka i mozda sam LDP mozemo shvatiti kao malu koaliciju.

Ove tri partije koje sam gore naveo imaju pozitivan skor u stolicama u parlamentu, sve tri stranke ili koalicije imaju vishe nego u proshlom sazivu.

SRS i DSS-NS su gubitnici na izborima i u ovaj saziv skupshtine poslace neshto manje poslanika nego do sada.

U svemu bih se složio sa tobom, osim u analizi LDP-a.

1. Ko im je kriv što nisu ušli u koaliciju sa DS-om???

2. Otkud nadmenom Čedi pravo da poziva Tadića (i osam puta brojniju stranku-koaliciju) da mu se (Čedi) pridruži :shock:

3. Ko mu je kriv što je imao negativnu kampanju, gotovo istu kao DSS (samo u suprotnom smeru)...

4. Kada shvati koliki je i gde mu je mesto (kao što je shvatio npr. SDP - Rasima Ljajića i SPO - Vuka Draškovića kao i LSV - Čanka...) moći će da računa na neki uspeh. Dok god nas on i njegove pristalice bombarduju tezom kako su oni najpametniji i kako samo oni znaju pravu istinu... biće mu tako kako je...
 
nakon ovih izbora bice jasno drago da si ti dsovac doziveo poraz.

jer novu vladu cinice sps srs i dss. ti mozes da mantras kolko hoces dzaba ti. patriotski blok je jaci od izdajnicko bloka stranaka.

Ja sam bezbroj puta na ovom forumu napisao da sam glasač najmanje loše opcije, a to je za mene DS.
Drugi su to pročitali i znaju odavno...

A što se tiče drugog dela tvoje poruke, pa očigledno je da tebi matematika i logika nisu jača strana, jer ako se dobro sećam saziva starog parlamenta jedino DS (i koalicija oko DS), kao i SPS imaju više mesta u skupštini nego ranije, tako da je sasvim jasno ko su gubitnici, a ko dobitnici na ovim izborima :lol: :lol: :lol:
 
Ja sam bezbroj puta na ovom forumu napisao da sam glasač najmanje loše opcije, a to je za mene DS.
Drugi su to pročitali i znaju odavno...

A što se tiče drugog dela tvoje poruke, pa očigledno je da tebi matematika i logika nisu jača strana, jer ako se dobro sećam saziva starog parlamenta jedino DS (i koalicija oko DS), kao i SPS imaju više mesta u skupštini nego ranije, tako da je sasvim jasno ko su gubitnici, a ko dobitnici na ovim izborima :lol: :lol: :lol:

Nema DS uopste vise mesta u skupstini od SRS. Jer top sto ti kazes daj e rezultat DS-a nije rezultat DS-a vec rezultat SDP Ljajica, SPO Draskovica, LSV Canka, G17 Dinkica i DS-ovaca zajedno.

Ne znam sad kakav imate koalicioni sporazum al mislim da je Dinkic rekao da on sam ima 22 mandata, LSV jos jedno 6 sigurno, SDP jedno 3-4 , Vuk isto 3-4 tako kad oduzmes ovih 30tak mandata koliko nose vasi koalicioni partner vi opet pojedinacno imate manje nego radikali :lol: :rotf:

Ajde bas postavi koalicioni sporazum da vidimo koliko ko vuce mandata iz ove trule koalicije :D
 
Nema DS uopste vise mesta u skupstini od SRS. Jer top sto ti kazes daj e rezultat DS-a nije rezultat DS-a vec rezultat SDP Ljajica, SPO Draskovica, LSV Canka, G17 Dinkica i DS-ovaca zajedno.

Ne znam sad kakav imate koalicioni sporazum al mislim da je Dinkic rekao da on sam ima 22 mandata, LSV jos jedno 6 sigurno, SDP jedno 3-4 , Vuk isto 3-4 tako kad oduzmes ovih 30tak mandata koliko nose vasi koalicioni partner vi opet pojedinacno imate manje nego radikali :lol: :rotf:

Ajde bas postavi koalicioni sporazum da vidimo koliko ko vuce mandata iz ove trule koalicije :D
Brate, tvoje shvatanje politike je jeftino i smešno.
 
Evo nasao sam

Na listi, podržanoj sa 13.932 potpisa, Demokratska stranka ima 166 kandidata, G17 plus 60, a Sandžačka demokratska partija, Srpski pokret obnove i Liga socijaldemokrata Vojvodine po osam kandidata.

To odprilike znaci da na osvojenih 102 mandata, 20 ide dinkicu, i po 3 mandata SPO SDP i LSV-u . To je 29 mandata za 4 stranke i 73 mandata za DS.

Radikali su osvojili 77 tako da pojedinacno gledano radikali su i dalje jaci od demokrata :lol:
 
nisam bas upucen u lokalnu vlast u novom beceju tako da ne poznajem ljude :D ali verovatno su kvalitetni cim su izabrani i cisto sumnjam da ima u vecoj meri veze sa strankom :D

најбољи графит који сам видео јуче тамо је

punk is dead
ldp is live

:worth: :worth: :worth:
и децу злоупотребљавате ..али не знам шта подразумевате под оним ПАНК
то је колико знам музички правац а не нека ретро политичка група на сцени Србије
 
sta je smesno? Ti rezultat 5 stranaka nazivas rezultatom DS-a ? To nikako nije rezultat DS-a vec rezultat DS-a G17 LSV SPO i SDP-a - zajedno.

Rezultat DS-a je 73 mandata koji im pripadaju po koalicionom sporazumu ove koalicije a to je opet pojedinacno manje nego radikalskih 777 :lol:

Reci ti meni kakve veze ima to što radikali imaju 4 poslanika više? Kakve?

Momak, ZA Evropu je glasalo 39%, na predsedničkim preko pola. To što ti brojiš i likuješ oko 4 čoveka je smešno, a ti nastavi koliko želiš...
 

Back
Top