pomoc-polenska alergija

redhair

Početnik
Poruka
21
Imam polensku alergiju od kada znam za sebe. Javlja se pocetkom maja i traje nekih mesec dana. Oci me jako svrbe, izrazena kijavica i svrab u grlu su glavni simptomi. Trenutno koristim sprej i tablete koje mi donekle pomazu. Sta biste mi vi preporucili? Mozda neka nova sredstva?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ovo kao da sam ja pisao samo nisam probao taj sprej i tablete ! Reci mi nesto vise o njima .
Rado bih ti pomogao ali ne umem , samo ti mogu reci da sam probao ...........i
kao da sam pio vodu -nista . Ako neko zna neka nam pomogne !!!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Alergija je ozbiljan hronican problem, ali ja iako nisam profesionalno kvalifikovan pokusao bih da Vam pomognem, samo da ste u Nisu.

Zahvaljujuci "....emocionalnim oslobadjanjima dolazi do dubokih fizickih promena."

Primenjivo na mnoge probleme (oslobadjanje od bola, besa, trauma, depresije, fobije, straha, alergije , skolski problemi, sportski rezultati, krvni pritisak , zavisnosti, ne bih da budem konacan )

Siguran sam da Vam nece skoditi, a koliko ce Vam koristiti ocenicete sami , ali neophodno je da se vidimo.

Tretman traje kratko i pozitivni efekti se mogu pojaviti istog dana. Zavisno od problema koji se resava. Postupak je zvanicno odobren od strane lekara, iako ga lekari ne praktikuju zato sto se sa ovim postupcima upoznaju samo oni lekari koji su na odgovarajucoj specijalizaciji.

Ja se sa ovim ne bavim i to mi nije profesija, Drugi su pomogli meni na ovaj nacin , a ja se nudim da pomognem svakome ko zeli. Ja nista ne prodajem niti kupujem. Ja sam samo srecan kad sam zdrav i kad su oko mene zdravi ljudi kojima sam pomogao na ovaj nacin
da rese neki od gore pomenutih problema.

S postovanjem,
 
Koristila sam ranije ...................., ali slaba vajda. Da ne pominjem ................ od kog sam bila kao drogirana ! Samo kad se setim koliko noci nisam mogla da spavam od kijavice, uzas..
Od pre dve godine koristim samo ................sprej, i to samo po potrebi, kad osetim tegobe(obicno jednom ujutru kad krenem iz kuce). Meni je najgori period maj-jun, cim krenu vrucine meni je dobro. Od prosle godine koristim povremeno i ................ kapi za oci, kad me iritira polen (narocito kad je vetrovito).
.................. mi je preporucio ORL koji mi je lecio klinca od upale krajnika, cuveni dr Zutic.
Predlazem da proverite sa svojim lekarom pre nego sto uzmete bilo kakvu terapiju.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ja sam pila ............... pre mnogo godina sad ga i nema vise u apotekama. Ptrenutno pijem /////////////// i AQVA MARIS to je sprej za nos da se vlazi sluzokoza. to mi je preporucila moja dr dermatolog i pomazemi. Mazem ................. zato sto mi se stvorila krastica u nosu a to je posledica polenske alergije.
 
Poslednja izmena od moderatora:
meni se prvi put u zivotu desilo da imam alergiju na polen.pijem tablete aerius i ne pomazu nista.kasalj je neverovatan,slabo jedem,spavam,nemam nikakvih aktivnosti.totalno sam slomljen.popio sam jednu rakiju i malo mi je bilo bolje,ali samo na kratko...
 
Imam isti problem, koji traje preko cele godine maltene. Koristila sam i bekonaze,aerius, isla na kozne probe, neke se moraju i platiti, tacnije rast (polen trave) i ecp (ne znam sta je to) ne rade nigde drugde do u Torlaku i jedno kosta 2000 din. Onda sam pre mesec dana otisla u jednu privatnu ordinaciju koja leci alergije, Centar za alergije (ne znam da li smem da ih imenujem ovde ali sta sad) gde pored utvrdjivanja alergija ne samo na polen i korove rade i na preko 400 drugih alergena, od hrane, lekova, insekata, zivotinjskih dlaka, itd.Ne znam kako bih vam objasnila metodu kojom to utvrdjuju, u svakom slucaju nije klasicna, vec nesto kao biorezonantna dijagnostika.I ne samo da utvrdjuju nego i lece alergije.
 
Imam polensku alergiju od kada znam za sebe. Javlja se pocetkom maja i traje nekih mesec dana. Oci me jako svrbe, izrazena kijavica i svrab u grlu su glavni simptomi. Trenutno koristim sprej i tablete koje mi donekle pomazu. Sta biste mi vi preporucili? Mozda neka nova sredstva?
Za par godina na trzistu ce se pojaviti resenje za adekvatni tretman alergija, koji podrazumeva tretiranje uzroka, a ne simptoma. Radi se o SID ( specific immunotherapy), tj aplikaciji hipoalerijskih rekombinovanih peptida koji preusmeravaju produkciju IgE antitela na protektivne IgG molekule. Odabiru adekvatnog peptida prethodi CRD ( component resolved diagnostic); iz 20 mikrolitara seruma microarray testom ( chipom) moguce je detektovati (za sada) oko 1000 alergena. ...
 
dr:
Koliko sam upoznata imunoterapija postoji i sada i koristi se, samo nije trajno resenje i nije za sve pacijente.

Problem dosadasnje primene imunoterapije bio je u tome sto su se u tu svrhu koristili neadekvatno precisceni i nestandardizovani extrakti, sto je imalo za posledicu nepredvidjene kros reakcije. Primenom genetskog inzenjeringa ovaj problem je prevazidjen, i jeste jedino trajno resenje. CRD omogucava primenu svim pacijentima ( component disolved - to i jeste kljuc razumevanja ovog individualnog pristupa).
 
Poslednja izmena:
Terapija antihistaminicima novije generacije, kod klasičnih slučajeva, odnosno klasičnim, kod težih slučajeva. Bitno je terapiju otpočeti bar pola meseca pre očekivane pojave alergena u atmosferi...Za sve ostalo, uključujući i terapiju, obratiti se alergologu, pulmologu ili lekaru opšte prakse...:hvala:
 

Back
Top