A gde se to dobro zivi?

Mali_Oglasi

Aktivan član
Poruka
1.887
Dobro, posto slusam sve vreme... Kako se u Srbiji lose zivi... Da li vi stvarno mislite da cemo bolje ziveti sa DSS-SRS-SPS??? Ako i nekim cudom oformiraju vladu...

Jedino gde se dobro zivi je u EU... CINJNICA je da je Srbija potpisala ugovor o pridruzivanju(koji hoce da navodna koalicija ponisti)..

Ako hoces da bolje zivis, udji u EU!

ZA MAJKU SRBIJU U EVROPSKU UNIJU!
 
u EU se dobro zivi.
a ne u rusiji.

Rusi daju 60-70% prihoda na klopu, Evropljani manje od 25%
Ako posmatramo "indeks srece", Rusi su se oznacili kao "zadovoljni", a Evropljani kao "vrlo zadovoljni"....
Znaci, bolje je u evropi.
 
Pogledaj Poljsku 1980:

http://news.bbc.co.uk/nol/shared/spl/hi/pop_ups/05/europe_solidarity_in_poland/img/3.jpg
http://www.kmike.com/oz/kr/krImages/keyes7.jpg

Poljska danas:
dbab16b8af.jpg
 
sta znaci dobro zivi?

ako je statistika u pitanju, ona je varljiva. i tesko da ce sastav vlade resiti bolji zivot ili narusiti. primer u RS objavili za 1.maj da je prosek plate povecan, a sindikat je reagovao da su samo povecali plate u drzavnim organima, koje su inace bile male, znaci bez povecanja u privredi.

ja mislim da je to kao u porodici, jednostavno receno. ako se ima posla i prihoda stvari idu i razvijaju se. ako se trosi a ne zaradjuje, onda je to jednosmerna ulica u ekonomsku propast. narod se odlucio za `demokratiju`, jos da se demokratija odluci za nas.
 
u EU se dobro zivi.
a ne u rusiji.

Rusi daju 60-70% prihoda na klopu, Evropljani manje od 25%
Ako posmatramo "indeks srece", Rusi su se oznacili kao "zadovoljni", a Evropljani kao "vrlo zadovoljni"....
Znaci, bolje je u evropi.

Ne znam koliko je ovo merodavno (nije mi poznato prema kojim merilima se odredjuje pomenuti index), ali verujem da "zadovoljan" u Rusiji nije isto sto i "zadovoljan" u Evropi.
 
Najbolje se zivi u mom rodnom gradu Bazelu u Svajcarskoj....

Pijemo poznatu sljivovicu - Bazelovacu, jedemo svadbarski kupus na Bazelski nacin, poznati smo po pecenjima (cak nam i Velja priznao)..., i nista ne radimo. Gledamo u Bazelske satove kad ce da padne pola osam da gledamo dnevnik....
 
Ne znam koliko je ovo merodavno (nije mi poznato prema kojim merilima se odredjuje pomenuti index), ali verujem da "zadovoljan" u Rusiji nije isto sto i "zadovoljan" u Evropi.

Definisanje zadovoljstva se vrsi prema podacima dobijenim iz UN, CIA i drugih izvora.
To su dobro zdravlje, zdravstvena zastita, dovoljno kesha za osnovne potrebe i mogucnost obrazovanja. Naravno sve ovo utice na subjektivni osecaj zadovoljvstva, a evropske zemlje vode po svim merilima.
 
Definisanje zadovoljstva se vrsi prema podacima dobijenim iz UN, CIA i drugih izvora.
To su dobro zdravlje, zdravstvena zastita, dovoljno kesha za osnovne potrebe i mogucnost obrazovanja. Naravno sve ovo utice na subjektivni osecaj zadovoljvstva, a evropske zemlje vode po svim merilima.

Ma naravno da vode, ali mi se cini da je razlika izmedju zivota u Rusiji (prosek) i Eu (prosek) mnogo veca nego sto je razlika izmedju "zadovoljan" i "vrlo zadovoljan".
 

Sta Poljska danas??? Zgrade??? Pa pogledaj BGD danas pa se zivi ocajno. Imam druga Poljaka tako da u Poljskoj se i ne zivi nista sjajno i zato i pale u tolikom broju u UK ,Nemacku ..itd.

Tamo ti je slicno kao i u Srbiji. Varsava se ultra razvija i mozda jos 1-3 grada ostalo je tuga. Kao sto u Srbiji imas BGD ,NS i mozda jos 1-2 grada a ostalo je dno.
 
sta znaci dobro zivi?

ako je statistika u pitanju, ona je varljiva. i tesko da ce sastav vlade resiti bolji zivot ili narusiti. primer u RS objavili za 1.maj da je prosek plate povecan, a sindikat je reagovao da su samo povecali plate u drzavnim organima, koje su inace bile male, znaci bez povecanja u privredi.

ja mislim da je to kao u porodici, jednostavno receno. ako se ima posla i prihoda stvari idu i razvijaju se. ako se trosi a ne zaradjuje, onda je to jednosmerna ulica u ekonomsku propast. narod se odlucio za `demokratiju`, jos da se demokratija odluci za nas.

cudno da ne vidis da je u evropi prosek nezaposlenosti 4-5% tako da u toj porodici ima posla. zavrsio sam svoje izlaganje.
 
Koliko god da vi mislite na zapadu se ne zivi bas "ruzicasto"..., oko 13 h prodji te gradovima sasvim je drugacije nego ovde. Ovde se ljudi lepse oblace izgledaju srecnije nego tamo verujte mi, znam da ovo nekima izgleda smesno ali to je tako....

Oni tamo i manje trose, jedu dva puta ili jednom , strogo niskokaloricnu hranu ( osim onih svinja sto nista ne rade jedu kokice i kledaju filmove i imaju po 300 kg ), a ti koji rade i ne trose mnogo na oblacenju. Imaju dva "odela"........Preko dana radno odelo i naravno pidzame


Strasno su ekonomicni.....
 
Koliko god da vi mislite na zapadu se ne zivi bas "ruzicasto"..., oko 13 h prodji te gradovima sasvim je drugacije nego ovde. Ovde se ljudi lepse oblace izgledaju srecnije nego tamo verujte mi, znam da ovo nekima izgleda smesno ali to je tako....

Oni tamo i manje trose, jedu dva puta ili jednom , strogo niskokaloricnu hranu ( osim onih svinja sto nista ne rade jedu kokice i kledaju filmove i imaju po 300 kg ), a ti koji rade i ne trose mnogo na oblacenju. Imaju dva "odela"........Preko dana radno odelo i naravno pidzame


Strasno su ekonomicni.....

Medicina je dokazala već N puta da je izgladnjivanje, dijeta i vegetarijanstvo mnogo zdravije od prejedanja.
Pogledaj, u EU je duži životni vek nego u Srbiji, prosečno.

Ne bi bilo loše da i mi promenimo mentalitet.

U mesto 5 jaja za doručak, voćno jogurt i čokoladica. A i ukusnije je.
 
Poslednja izmena:
Sta Poljska danas??? Zgrade??? Pa pogledaj BGD danas pa se zivi ocajno. Imam druga Poljaka tako da u Poljskoj se i ne zivi nista sjajno i zato i pale u tolikom broju u UK ,Nemacku ..itd.

Tamo ti je slicno kao i u Srbiji. Varsava se ultra razvija i mozda jos 1-3 grada ostalo je tuga. Kao sto u Srbiji imas BGD ,NS i mozda jos 1-2 grada a ostalo je dno.

naravno da ne moze svuda odjednom da se zivi supre i mislis li da je amerika procvetala odjednom posle 1929?

prvo treba da se akumulira bogatstvo u gornjim slojevima drustva da bi posle i sirotinja osetila nesto, [u kapitalizmu ne moze sirotinja da oseti prva poboljsanje,prvo gazda koji ima kapital pa ona sirotinja] i ja ne branim kapitalizam i koliko god kazu da je komunizam propala ideologija ja sam vise komunista, ali srbija je glasala za kapitalizam jos davnih 90-tih tako da sad nam je to sto nam je i ja sam spreman da prihvatim i ta pravila igre.
pa tako ima razlike izmedju sirotinje u nemackoj francuskoj i nase sirotinje iz nemacke koja bi dosla ovde bila bi blago receno srednji sloj. standardi za sirotinju su drugaciji od zavisnosti od nivoa razvoja drzave,
tako da da voleo bi da budem siromasni nemac vise nego siromasni srbin. [ekonomski gledano]
 
Koliko god da vi mislite na zapadu se ne zivi bas "ruzicasto"..., oko 13 h prodji te gradovima sasvim je drugacije nego ovde. Ovde se ljudi lepse oblace izgledaju srecnije nego tamo verujte mi, znam da ovo nekima izgleda smesno ali to je tako....

Oni tamo i manje trose, jedu dva puta ili jednom , strogo niskokaloricnu hranu ( osim onih svinja sto nista ne rade jedu kokice i kledaju filmove i imaju po 300 kg ), a ti koji rade i ne trose mnogo na oblacenju. Imaju dva "odela"........Preko dana radno odelo i naravno pidzame

Strasno su ekonomicni.....


Ha ha ha ha ha ha! Pazi kad sam bila malo po Nemackoj, Austriji i Svajcarskoj i pazi kad moram da ti kazem nisi u pravu!:rotf:
Nemaju oni dva odela, oni imaju takve popuste da za 400 evra mozes da kupish kompletnu garderobu, a pri tom je ona kvalitetna...Zamisli kad tamo, na primer, gel za tusiranje "FA" kosta 1 evro! A kod nas oko 3 evra! E bas su nesrecnici ti zapadnjaci....
I zamisli kad tamo svaka porodica ima bar dva automobila...Jao sto je to tuzno!:super:
 
Koliko god da vi mislite na zapadu se ne zivi bas "ruzicasto"..., oko 13 h prodji te gradovima sasvim je drugacije nego ovde. Ovde se ljudi lepse oblace izgledaju srecnije nego tamo verujte mi, znam da ovo nekima izgleda smesno ali to je tako....

Oni tamo i manje trose, jedu dva puta ili jednom , strogo niskokaloricnu hranu ( osim onih svinja sto nista ne rade jedu kokice i kledaju filmove i imaju po 300 kg ), a ti koji rade i ne trose mnogo na oblacenju. Imaju dva "odela"........Preko dana radno odelo i naravno pidzame


Strasno su ekonomicni.....

o cemu ti pricas lol, pogledaj samo njihov vozni park, zasto da trosimo raspravu na ocigledno, jer tamo imaju 90% automobila marke yugo?
samo to je dovoljno da vidis sta njihova sirotinja vozi + to da mladi napustaju roditelje posle falkuteta uglavnom kupuju stanove i pocinju svoj zivot [moze im se, uzimaju kredite koje otplacuju platama].
a kod nas ljudi sa 55 godina su deca koja zive kod svojih roditelja...

i da isao sam evropom ne onoliko koliko sam zeleo ali dovoljno da osetim njihov optimizam i bolji kvalitet zivota,
a u svakoj drzavi ces naci socialne slucajeve jer to nesto cudno?
 
Poslednja izmena:
Najbolje se zivi u mom rodnom gradu Bazelu u Svajcarskoj....

Pijemo poznatu sljivovicu - Bazelovacu, jedemo svadbarski kupus na Bazelski nacin, poznati smo po pecenjima (cak nam i Velja priznao)..., i nista ne radimo. Gledamo u Bazelske satove kad ce da padne pola osam da gledamo dnevnik....

Pa ajde da izadjemo iz UN-a... Da nikada ne ulazimo u EU... I da se izdvojimo od sveta...
 
tema je siroka `gde se bolje zivi`, ali je interesantna. ima i ovde onih koji `bolje` zive kao da su u EU, ako je to merilo. sta su kriterijumi?

sta sa vecinom koja nikada nece biti u prilici da zivi kao u EU. i ne treba. pojedinac/porodica uz malo srece, dosta rada i malo pameti moze da `dobro` zivi i ovde.

ja licno, `bolji` zivot na opstem nivou vidim kao sposobnost nas da se dogovorimo oko zajednickih potreba i interesa, racionalno i planski, od komunalnih pa do drzavnih tema.
na pojedinacnom nivou me zanima mogucnost obrazovanja i dostupnost zdravstva, stabilnost u privredi/zaposlenju sa tenedcijom rasta (plate). otprilike, a konkretno da se zaustavi propadanje drzave/privrede, da se napravi popis onoga sto imamo pa polako.
 

polskovarsavaparkkulturqx0.jpg


МАЛА ПРЉАВА ОДВРАТНА ЛАЖОВЧИНО

СВЕ У ДУХУ ПРОПАГАНДЕ....ЛЕПО САМ ЈА РЕКАО ДО 15 СЕПТЕМБРА ДОК СЕ НЕ ФОРМИРА ВЛАДА NASA КУПУЈЕ И ЦИП И ЛОЛУ................:thumbdown:
ДА МИ ЈЕ САМО ЗНАТИ ШТА ИМАТЕ У МОЗГУ И КАКО ВАМ ЈЕ ОВО ПРОШЛО
ЈУЧЕ:rtfm::rtfm:

П.С. ПИШЕМ ВЕЛИКИМ СЛОВИМА ДА СЕ БОЉЕ ВИДИ ЈЕР ИМА ОНИХ КОЈИ НЕ ВИДЕ ДОБРО
 

Back
Top