prvi seksulni odnos

Razgovarate li uopste o sexu...?
Ako ne, onda je krajnje vrijeme da pocnete, mislim onako uopsteno...
Ako je odgovor da, onda mozda da probate, postepeno da produbljujete te razgovore, dok ne dodjete do onog sto vas zapravo zanima...
Kako bilo, ono o cemu biste po mom misljenju svakako trebali da pricate s njim, bez obzira da li je do sada imala odnose ili ne, jeste "zastita"...
 
Onda je krajnje vrijeme da pocnete, mada ste to trebali ranije...
Moja majka nije pravila nikakav tabu od sexa i hvala joj na tome...
Ona je tome pristupala opusteno, onako kao kroz salu...
Vise je mene bilo sramota, nego nju...
Jeste li ikad pogledale zajedno neki film u kom ima scena sexa...?
Mozda da tako pocnete, pa onako, kao usput, ubacite neki komentar, cisto da probijete led i nacnete tu temu...???
 
jao boze,pa cim i najmanje osetim da ce u sledecem trenutku da nastupi erotska scena,ja se pokupim i kao nesto trazim,znas ono nemam pojma sta se desava,a ona ni da trepne!a moja majka se od mog tate razvela kad sam ja imala 12 god.tako da nemam to iskustvo :cry:
 
Auhhhh, onda je pred vama veliki posao...
U svakom slucaju, ne smijete kao s neba pa u rebra da joj postavljate takva pitanja, jer cete je time samo natjerati da se povuce u sebe...
Bojim se da prvo morate mijenjati sebe i svoj stav i prema kcerki...
Ali, ma koliko to tesko izgledalo, zaista bi trebalo da razgovarate s njom o tome...
Samo polako i opusteno...
 
Ako ti nesto znaci.
Kada sam imao jedanaest godina.
Moj otac je prisao i rekao mi da sam dovoljno odrastao da mozemo pricati kao muskarci.Koliko god da sam bio zbunjen bio sam ponosan na sebe sto sam dovoljno odrastao da me smatraju muskarcom.decija logika.Imam utisak da jos nisam dovoljno zreo.Ali to nije tema.
Izokola pricajuci o mom buducem zivotu.O skoli koju treba da zavrsim.O buducem poslu koji cu rditi da bih izdrzavao svoju decu.I tada je rekao da uskoro cu poceti da se preobrazavam u muskarca.Pricam samo uopsteno.Nije bilo sve sneba pa u rebra.Ali mene je to cinilo zaista srecnim.Sto moj otac o svemu tome moze da mi pomogne jer prakticno sveme je to i zanimalo.
Polako pocni snjom o tim stvarima.Nemoj samo odjednom jesi li se kresnula.To ce je zatvoriti.Ako treba polako i mesec dva dok nedodjes do svog cilja.
 
ne znam kako to,ja sam o tome pricala sa mamom od 10.g. jer sam dobila menstruaciju vrlo rano.o svacemu smo pricale sto je dovelo da sam razmisljala malo pazljivije oko toga da li cu imati sex sa nekim.sadasnje djevojke misle da je sida nesto sto njih ne obuzima i u neznanju mogu vrlo brzo da je dobiju.imam drugarice koje su pocele sa sexom od 14.ili 15.g. tako da bi bilo bolje da popricas sa kcerkom.i jos na kraju imala sam 2.drugarice (21.i 19.) koje nisu imale sex prije braka i mogu ti reci da sam im ja morala objasniti sta ih ceka,a bila sam mladja od njih(PS:ne znaci da sam ga ja upraznjavala nego zahvaljujuci maminom razgovoru sa mnom znala sam sta me ceka tako i njih).mogu ti reci da mi je bilo smijesno kad sam vidjela koliko su bile naivne u vezi sexa.
 
meni mama pokazala knjigu koja pochinje sa cvecem i tuckom pa koke..pa kuce...i onda neki maam i tata u krevetu se ljube...
posle mi je drugarica rekla da se u stvari udaraju pishama :twisted:

ma...bolje je da ako dodje s tim da je trudna ne poshizish a sta radi valjda zna nije mala...
kako nikad niste pricale, pa valjda jeste oko menstruacije?
 
draga Noblice,

kada si ti imala prvi seksualni odnos i kakav je on bio? da li je u tome problem sto sa svojim sopstvenim detetom ne mozes da pricas, ili u necemu drugom? kao cerka, mogu samo da kazem da je to jako jako vazno, i da ces biti super mama ako prevazidjes svoje traume i pokazes dobru volju ... za razne shokove. inace, oni ce sami doci kad tad htela ti to ili ne... bolje da ih predupredis.. i da joj objasnis sta su kondomi. ja sam to svojim sestrama pricala kad su imale 11 godina.
srecno
 
draga Noblice,

kada si ti imala prvi seksualni odnos i kakav je on bio? da li je u tome problem sto sa svojim sopstvenim detetom ne mozes da pricas, ili u necemu drugom? kao cerka, mogu samo da kazem da je to jako jako vazno, i da ces biti super mama ako prevazidjes svoje traume i pokazes dobru volju ... za razne shokove. inace, oni ce sami doci kad tad htela ti to ili ne... bolje da ih predupredis.. i da joj objasnis sta su kondomi. ja sam to svojim sestrama pricala kad su imale 11 godina.
srecno
 
nemam ja nikakvih trauma,niti sam staromodna,pa ja imam tek 34 god.i odlicno izgledam,vise puta nas uporeduju kao dve sestre jer delujem mladoliko. samo jednostavno se jako stidim da o tome razgovaram snjom.inace je jako nacitana,nema girl koji nije kupila a tu ima bogami sve. :lol:
 
noblica:
nemam ja nikakvih trauma,niti sam staromodna,pa ja imam tek 34 god.i odlicno izgledam,vise puta nas uporeduju kao dve sestre jer delujem mladoliko. samo jednostavno se jako stidim da o tome razgovaram snjom.inace je jako nacitana,nema girl koji nije kupila a tu ima bogami sve. :lol:

Ne mogu a da ne odgovorim. Ni jedne novine ne mogu zameniti majku, niti normalan razgovor sa njom. Ukoliko sada ne uspostavite pravi odnos sa svojom cerkom, kasnije ce biti sve gore i samo ce se produbljivati barijere koje sada postoje. Sve iz razloga sto ste joj sada potrebni, a kasnije necete biti, ili cete biti, ali manje. Jako sam kompetentna da govorim o ovoj temi, a iz sledeceg razloga:
Imam 26 god, moja majka sada 60, nikada nije sa mnom razgovarala o sexu i sl. stvarima, kad god je na
tv-u bila neka scena sa sexom izlazila je iz sobe i sl. Poenta je u tome da mi nikada nije ispricala nesto sto bi moglo da mi koristi, stvari sam saznavala iz novina, od drugarica, itd. Da se razumemo, ja sam jedna normalna devojka, prvi put sam spavala sa momkom u 19 god, iz ljubavi, nisam promiskuitetna, vodim racuna o zastiti ... Ali ... u meni je praznina koja ce uvek postojati, jar mi je jako zao kad vidim kako neke moje drugarice imaju normalan odnos sa svojim majkama. Sada mene majka juri da joj pricam jel imam momka ... itd. , ali sada ja ne zelim, jer mi sada nije potrebna, a onda kada je bila nije sa mnom pricala. I sto vreme vise prolazi, jaz je sve veci i mi smo sve dalje... Zato nemojte napraviti takvu gresku, pregrmite to po cenu normalnog odnosa sa svojom cerkom. Da se razumemo, cak iako iskreno sa njom budete pricale, sanse da Vam kaze da je spavala sa momkom su 50%, ali bar cete izgraditi normalan odnos, ovako samo imate sansu da Vas rodjena cerka smatra potpunim strancem, a i Vi nju, jer kad malo bolje razmislite, sta Vi u stvari znate o njoj, o njenim zeljama, potrebama, simpatijama, strahovima...
 
prolece78:
noblica:
nemam ja nikakvih trauma,niti sam staromodna,pa ja imam tek 34 god.i odlicno izgledam,vise puta nas uporeduju kao dve sestre jer delujem mladoliko. samo jednostavno se jako stidim da o tome razgovaram snjom.inace je jako nacitana,nema girl koji nije kupila a tu ima bogami sve. :lol:

Ne mogu a da ne odgovorim. Ni jedne novine ne mogu zameniti majku, niti normalan razgovor sa njom. Ukoliko sada ne uspostavite pravi odnos sa svojom cerkom, kasnije ce biti sve gore i samo ce se produbljivati barijere koje sada postoje. Sve iz razloga sto ste joj sada potrebni, a kasnije necete biti, ili cete biti, ali manje. Jako sam kompetentna da govorim o ovoj temi, a iz sledeceg razloga:
Imam 26 god, moja majka sada 60, nikada nije sa mnom razgovarala o sexu i sl. stvarima, kad god je na
tv-u bila neka scena sa sexom izlazila je iz sobe i sl. Poenta je u tome da mi nikada nije ispricala nesto sto bi moglo da mi koristi, stvari sam saznavala iz novina, od drugarica, itd. Da se razumemo, ja sam jedna normalna devojka, prvi put sam spavala sa momkom u 19 god, iz ljubavi, nisam promiskuitetna, vodim racuna o zastiti ... Ali ... u meni je praznina koja ce uvek postojati, jar mi je jako zao kad vidim kako neke moje drugarice imaju normalan odnos sa svojim majkama. Sada mene majka juri da joj pricam jel imam momka ... itd. , ali sada ja ne zelim, jer mi sada nije potrebna, a onda kada je bila nije sa mnom pricala. I sto vreme vise prolazi, jaz je sve veci i mi smo sve dalje... Zato nemojte napraviti takvu gresku, pregrmite to po cenu normalnog odnosa sa svojom cerkom. Da se razumemo, cak iako iskreno sa njom budete pricale, sanse da Vam kaze da je spavala sa momkom su 50%, ali bar cete izgraditi normalan odnos, ovako samo imate sansu da Vas rodjena cerka smatra potpunim strancem, a i Vi nju, jer kad malo bolje razmislite, sta Vi u stvari znate o njoj, o njenim zeljama, potrebama, simpatijama, strahovima...
o njoj smatram da znam dosta,o simpatijama takode jer mi svakodnevno komentarise sta se i kako nesto desilo sa deckom,znaci znam kad su u vezi,kad zu u svadi i kad raskinu.O tim stvarima razgovaramo,ali eto o sexu nikako.Jednom prilikom sam zapocela tu temu kao ono pazi sta radis,nemoj da te momci iskoriscavaju,oni su svi isti,inace imam i sina od 12god. koji je tada bio prisutan,i tako ja snjom redom,i kazem joj da se nedesi da dodes jednog dana kuci i tu se ubacuje moj mladi sin koji sve to slusa i kaze -trudna sam!!zamislite a ja se mucim da dodem do te recenice mesecim a on ko iz topa.Aona ce na to -nista ti ne brini,znam ja sta radim.
 
Anonymous:
draga Noblice,
skokni na forum sex i ljubav i procitaj strasnu temu na temu abortusa, pa ces videti da je neophodno da sa svojim detetom razgvoras, ma kako i koliko ti bila frka :)[/quote
na tom forumu su malo ozbiljniji problemi,ja samo trazim pocetnu recenicu i nista drugo.
 
Popricajte sa njom,pridjite vi njoj,nemojte cekati da ona pridje vama.
Svakodnevno sam u kontaktu sa decom od 16,17 godina i mali je broj onih koji kazu ja sa mojom mamom pricam o svemu...i deca zale za tim,njih je sramota da pocnu tu temu,a roditelji sa pricom koju upravo vi koristite svi muskarci su ovakvi ili pazi sta radis je jos vise terate od sebe.
Pristup vam je potpuno pogresan!!!
Ona mora da zna da i ako se desi nesto lose da ste tu,da cete uvek biti tu i da u svakom minutu moze da vam se pozali a ne prica pazi sta radis...ne ide to tako,zapocnite pricu sa njom o kontracepciji,neka vam kaze sve sta zna o tome a vi je dopunite...nije na novinama ili nekome drugom da edukuje vase dete.
Kad ona bude videla da vi mozete otvoreno da pricate o tome pricace i ona.
 

Back
Top