Ko je bolji NBA OLD ili NEW SCHOOL?

Koji je po vama bolji NBA?

  • Old school(Jordan, Bird, Barkley, Olajuwon, Erwing...i mnogi drugi)

  • New school(Bryant, Iverson, Garnett, Duncan, Howard...)


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ovo je veoma tesko pitanje...
Kada bismo gledali istoriju...i kada bismo uzeli u obzir da je old school znatno duze trajao...to bi mozda presudilo ali danas smo svjedoci veoma atraktivne kosarke, fizicki bolje pripremljenih igraca itd. tako da je veoma tezak izbor!
Slican primjer imamo u sprintu...to je kao da uporedimo Karla Luisa i Asafu Pauela na 100 metara...trenutno je Luis mnogo bolji po medaljama, po svemu sto je uradio za atletiku ali Pauel ima najbolji rekord svih vremena na 100 metara...i onda je tesko izabrati...vrlo tesko biti objektivan:mrgreen:
 
Ovo je veoma tesko pitanje...
Kada bismo gledali istoriju...i kada bismo uzeli u obzir da je old school znatno duze trajao...to bi mozda presudilo ali danas smo svjedoci veoma atraktivne kosarke, fizicki bolje pripremljenih igraca itd. tako da je veoma tezak izbor!
Slican primjer imamo u sprintu...to je kao da uporedimo Karla Luisa i Asafu Pauela na 100 metara...trenutno je Luis mnogo bolji po medaljama, po svemu sto je uradio za atletiku ali Pauel ima najbolji rekord svih vremena na 100 metara...i onda je tesko izabrati...vrlo tesko biti objektivan:mrgreen:
zato sam glasao za new
njaaaa :D
 
old school-puno vise mozga i kreativnosti,tacno kada gledas kroz istoriju kosarke bilo je puno zvezda.ali bilo je legendi kao magic,kareem i na vrhu Jordan koji je bio fenomenalan sklop sveg kosarkaskog umeca.sad svi imaju neku ulogu i nisu kompletni ni kreativni kao oni.New school su zvezde ali nikakvu vrednost nece imati za 10 godina jer ce biti jos takvih a se svi opet klanjati Jordanu i drustvu iz tog doba.Svaka reprezentacija dozivi svoj vrhunac a Amerika je to imala sa tom generacijom predvodjenom letecim.Zato su bili jedini pravi dream team.
 
To mzoe da kaze samo neko ko nema vise od 18 godina,jer ta petorka Lejkersa,sa sve Pet Rajlijem na celu,je bila mozda najbolja ekipa svih vremena,eto tu su jos i dve ekipe Cikago Busli od 90-93 i od 96-98...Ma sta ja pricam,ubice iz Detroita su bili isto kraljevi....Lejmbir,Mahorn,Rodman,Dumars,Ajzeja,i danas bi bili odlicni,ko god je gledao Ajzeju Tomasa na vrhuncu karijere bice mu jasno KO je on bio!Kakav Ajverson,verujte mi na rec,Ajzeja je bio car!

A kako mogu zaboraviti i Boston Seltikse iz osamdesetih...Aj posteno,ekipe iz '70tih se verovatno ne bi mogle nositi sa ovim sada,ali ekipe iz '80tih bi i sada bile bolje...O Cikagu i da ne pricam :D :D :D

Medjutim,i ove sampionske ekipe su sjajne!!! Lejkersi,San Antonio i naravno,sampionski Detroit su sjajne ekipe bile...Mozda cak San Antonio moze da udje u kategoriju legendarnih timova!
 
A sto se tice toga da su igraci tehnicki potkovaniji,to nema veze sa zivotom.Samo nadji negde podatak o procentu suta deset najboljih strelaca u Ligi tokom poslenjih 30 godina-sta dobijas?Da u poslednjih 10 godina 10 naj strelaca sem njih par,nema ni blizu procenat od bar 50%!Pazi,bar 50%,da ne pricam da moraju da imaju vise!
 
A sto se tice toga da su igraci tehnicki potkovaniji,to nema veze sa zivotom.Samo nadji negde podatak o procentu suta deset najboljih strelaca u Ligi tokom poslenjih 30 godina-sta dobijas?Da u poslednjih 10 godina 10 naj strelaca sem njih par,nema ni blizu procenat od bar 50%!Pazi,bar 50%,da ne pricam da moraju da imaju vise!
ne pratim mnogo nba ali meni se cini da ovi danasnji igraci mnogo vise treniraju nego sto su ovi prije.. to ne vazi samo za kosarku nego za sve sportove.. neko se odrekne skole sa 10 godina i od 10. se posveti sportu 100% .. Jel bilo tako prije?

i kako vi dijelite old i new school?
old school do 2005. a new od 2005. :lol:
 
To mzoe da kaze samo neko ko nema vise od 18 godina,jer ta petorka Lejkersa,sa sve Pet Rajlijem na celu,je bila mozda najbolja ekipa svih vremena,eto tu su jos i dve ekipe Cikago Busli od 90-93 i od 96-98...Ma sta ja pricam,ubice iz Detroita su bili isto kraljevi....Lejmbir,Mahorn,Rodman,Dumars,Ajzeja,i danas bi bili odlicni,ko god je gledao Ajzeju Tomasa na vrhuncu karijere bice mu jasno KO je on bio!Kakav Ajverson,verujte mi na rec,Ajzeja je bio car!

A kako mogu zaboraviti i Boston Seltikse iz osamdesetih...Aj posteno,ekipe iz '70tih se verovatno ne bi mogle nositi sa ovim sada,ali ekipe iz '80tih bi i sada bile bolje...O Cikagu i da ne pricam :D :D :D

Medjutim,i ove sampionske ekipe su sjajne!!! Lejkersi,San Antonio i naravno,sampionski Detroit su sjajne ekipe bile...Mozda cak San Antonio moze da udje u kategoriju legendarnih timova!

Zasto ti diras Ajversona aaaa?:D Ajzeja je genijalan ali nije moj pik...ja iskreno od tih starijih igraca najvise volim Oskara Robertsona i Dr. Dzeja...Rodman, Dumars i Vederspun(mada i Drekslera mnogo volim) su mi na drugom mjestu...ali kad se okrenem na sadasnjost...trenutno omiljeni igraci su mi Ajverson, Dankan, Pol i Dzos Smit ali ipak mislim da ce LeBron svima pomutiti slavu...mada mnogo igraca i volim i postujem;)
Ove timove sto si nabrojao iz sadasnjeg doba - stvarno su dobri(najbolji San Antonio - bez premca...mada je Detroit isto za pamcenje!)...ja bih samo dodao sampionski tim Majamija jer su bili sjajni te godine! O`Nil je definitivno obiljezio modernu kosarku jer je uspijevao da bude dominantan u danasnje vrijeme a to uopste nije lako...
 
Oskar Robertson?Oskar Robertson?Pa taj sa tim njegovim sutem i "brzinom" danas ne bi mogao da igra ni swisslion takovo ligu Srbije...Grizzly,reci mi molim te da ne mislis da je Robertson najbolji od tih takozvanih old school igraca...
Caki 72 napisao da je danas kosarka snaga,a da je ranije bila umetnost,i navodi primer Lakersa...Nadam se da zna da u bas toj petorci ima 4 igraca koja mogu da zakucaju sa lakocom,a peti igrac je plej koji je visok 2,05!Toliko o tome da nisu imali "snagu".
Srle,Boston danas ne bi dominirao,Mekhejl i Perish sa ledjnom tehnikom kakvu su imali ne bi mogli da se izbore sa najboljim centrima danasnjice,ne znam ni da li bi mogli da se izbore za poziciju na low postu kako treba,a kamoli da dominiraju.A sto se tice Detroita...Bruka,Tomas i Dumars su bili toliko mocni da nema smisla ni da ih komentarisem...Steta sto ih svi zaboravljaju,nekima se jednostavno nije svidjala njihova odbrana ala "na krv i noz",kao i njihova disciplina u napad.Bili su i drski,naravno,ali sve u svojoj meri...
Sto se tice tehnike...Danasnji igraci su bolje potkovani,i slobodno mogu da kazem da su i mnogo bolji suteri,bez obzira na te brojke i procente,danas nema mnogo bekova koji se u toku skok suta ne odraze 50 do 60 cm,a o izbacaju i tim sporednim stvarima necu ni da pricam
Sve su svemu,new school je bolji kosarkaski gledano,a old school je zanimljiviji i uzbudljiviji.Neko mozda ne misli tako,ali to je realnost.Naravno,u old school ni slucajno ne ubrajam Jordana,Pennya,Tim Hardaveja i ostale...Ti igraci su do skoro igrali u NBA ligi,tako da je glupost ubrajati ih u old school
 
Sto se tice tehnike...Danasnji igraci su bolje potkovani,i slobodno mogu da kazem da su i mnogo bolji suteri,bez obzira na te brojke i procente,danas nema mnogo bekova koji se u toku skok suta ne odraze 50 do 60 cm,a o izbacaju i tim sporednim stvarima necu ni da pricam

ne slazem se, pogledaj kako npr. Lebron vodi loptu
 
Zasto ti diras Ajversona aaaa?:D Ajzeja je genijalan ali nije moj pik

Dobro,to je vec stvar ukusa,ja sam mnogo gotivio Ajzeju,mali,brz,skocan...Ma milina je bilo gledati ga,stvarno!
Caki 72 napisao da je danas kosarka snaga,a da je ranije bila umetnost,i navodi primer Lakersa...Nadam se da zna da u bas toj petorci ima 4 igraca koja mogu da zakucaju sa lakocom,a peti igrac je plej koji je visok 2,05!Toliko o tome da nisu imali "snagu".

Slazem se,imali su snage ,jos kako!Druga je stvar sto nisu bili drvosece,nisu imali po 115 kila,ali su bili izuzetno snazni.Druga je prica sto sada igraci imaju snagu bildera.

Srle,Boston danas ne bi dominirao,kamoli da dominiraju.A sto se tice Detroita...Bruka,Tomas i Dumars su bili toliko mocni da nema smisla ni da ih komentarisem...

Prilicno sam siguran-koliko god mozda sad deluje da bi MekHejl i Peris bili smesni,da bi se privikli na igru koja se sada igra...ne znam,mozda gresim,ali oni su bili i tada poznati da su umeli da se prilagode protivniku.

Sto se tice tehnike...Danasnji igraci su bolje potkovani,i slobodno mogu da kazem da su i mnogo bolji suteri,bez obzira na te brojke i procente,danas nema mnogo bekova koji se u toku skok suta ne odraze 50 do 60 cm,a o izbacaju i tim sporednim stvarima necu ni da pricam

Za tehnicku potkovaniost,zavisi da li mislimo na kosarku '70tih ili '80tih....Ako je ova prva u pitanju,istina,bolji su sada igraci.Ali ovi iz '80tih sigurno ne zaostaju za ovim momcima koji sada pikaju kosarku-naravno,racunam sampionske timove,ne bas bilo koga :D

A za sutere,mozda ovi sada imaju pravilniji i lepsi izbacaj,ali ko pogadja 50%?Jako malo njih,ne znam da li u Ligi postoji bek koji sutira preko 50% a da ima bar 17,18 poena po mecu?Vadio sam neke statistike,pronalazio po novinama,i to stvarno kad se uporedi izgleda smesno-Ajverson jedne godine naj strelac lige sa fenomenalih 39% suta!!!Heeeeeej,39%!!!

Ja cenim Ajversona,ako nista drugo,da tako mali covek moze da bude toliko dominantan u igri velikih-to ne moze svako.Ima srce ko trokrilni ormar,svaka mu cast!Opet,ja ga se secam iz rookie godine i onih prvih sezona,kad je pre bacao loptu u aut nego sto bi dodao,tako da mi je po tom pitanju uvek nekako bio daleko od toga sta ja ocekujem da jedan pjek-bek radi.
 

Back
Top