MCSE - System Engineer for Windows server 2003

Rile:
Zeleo bih savet i misljenje ljudi koji su zavrsili skolu za MCSE i imaju sertifikat.Zelim da i ja zavrsim, ali ne znam da li je i koliko priznato u nasoj zemlji? Sta posle?

Posle se zaposlis u nekoj firmi i odrzavas mreze na bazi windowsa...

neznam koliko ti imas iskustva preporucio i ti da prvo zvrshis kurseve za MCP i da se podrudis a odmah polozish sve ispite. onda da nadjes posao da vidis koliko to tebe uopste interesuje.

Jako je lako moguce da izgubis interes i da pozelis da se prekfalifikujes na nesto drugo unix, cisco i.t.d.
 
Stvar je u tome da je broj ljudi koji imaju taj sertifikat veliki, pa kada konkurises za posao traze ti iskustvo, a kako da steknes iskustvo ako niko nece da te zaposli? A nece to znam iz licnog iskustva. Pored toga osim sertifikata cesto ti traze poznavanje i nekih drugih stvari. Takodje prednost kod zaposljavanja uvek imaju ljudi sa ETF-om iako se samo odrzavanje mreza ne uci toliko detaljno na faksu niti bi to trebalo da bude posao nekog sa ETF-om. MCSE je vrsta savremenog zanata za koji je potrebno veliko znanje, iskustvo i stalno ucenje.
 
Ti sertifikati su jedna obična budalaština i ne cene ih nigde u inostranstvu, a kod nas, čini mi se, isto tako. Ne bacaj pare, nego završi neki fakultet ili se samostalno osposobi za nešto.

To je čisto bacanje para. Uostalom, bilo je već reči na forumu u vezi tih sertifikata, pa pročitaj šta su ljudi rekli.

Pozdrav :wink:
 
StORM48:
Ti sertifikati su jedna obična budalaština i ne cene ih nigde u inostranstvu, a kod nas, čini mi se, isto tako. Ne bacaj pare, nego završi neki fakultet ili se samostalno osposobi za nešto.

To je čisto bacanje para. Uostalom, bilo je već reči na forumu u vezi tih sertifikata, pa pročitaj šta su ljudi rekli.

Pozdrav :wink:

Pa nije bas tako, ja imam jednog druga koji se zaposlio u Siemensu, a drugog koji se zaposlio u Mercedesu samo na osnovu MCSE certifikata. Naravno da su ih proverili sta znaju, ali ih nisu ni pitali koju skolu imaju. Ako je neko pre 10 godina zavrsio ETF ili elektroniku u Nisu, pa on danas nema pojma ni o mrezama ni o bilo cemu drugom korisnom, ako se nije edukovao sam u medjuvremenu.

Pozdrav...
 

Back
Top