EX PONTO - pesimizam ili optimizam?

oba raspolozenja variraju,ali mislim da dominira njegov pesimizam,poruka koju on salje jeste da bismo bili srecni u zivotu treba da nizemo laz na laz-to je jedini nacin..Ali opet,ima neki inat u njemu koji ga uprkos tome sto zna sta je zivot tera da ga proba: "Ne,oce,idem da zivim.."
 
oba raspolozenja variraju,ali mislim da dominira njegov pesimizam,poruka koju on salje jeste da bismo bili srecni u zivotu treba da nizemo laz na laz-to je jedini nacin..Ali opet,ima neki inat u njemu koji ga uprkos tome sto zna sta je zivot tera da ga proba: "Ne,oce,idem da zivim.."

DA, DA...
To je njegova zakjučak opstajanja - laž na laž.
''al dobro je i ovako'' kao što reče. Pomirio se. Mada ja mislim da previše krivice svaljuje na okolinu?

Izvinjavam se Gazeli. Imao sam taj dan iritirajući spor sa nekim filozofom.
 
Kako mrzim kad se kurcite..sta sad procitao si ex ponto...zasto napadate jedno drugo odma kao kreteni..svacije misljenje treba da se uvazi..a ti si brate postavio namrtvo glupu temu..ste ne mozes sam provaliti,a ovamo se kurcis kako si procitao...vidi se da imas jos dosta ti da citas..
 
Čitala, ali sam prilično zaboravila i priznajem da nemam želju da ponovo uzimam Andrića u ruke. U skoro svim delima koje sam pročitala kulja apatija. Možda jednog dana, pred smrt. Da lakše umrem. :) Izvinjavam se ljubiteljima. Ne kažem da je loš pisac. Naprotiv. Ali mi ne odgovara senzibilitet (da li mogu tako da kažem?).
 

Back
Top