Kako je moguće sačuvati Kosovo?

Šaban

Aktivan član
Poruka
1.805
Ovo pitanje sam postavljao na jednoj od tema "patriotskim" snagama, ali nisam dobio zadovoljavajući odgovor. Primera radi, eremita mi je odgovorio: "LEPO!"
Dakle, voleo bih da mi neko, ko smatra da Kosovo nije završena priča, kaže na koji način je moguće sačuvati ovu teritoriju u sastavu Srbije, a pritom ne prepustiti naš narod na Kosovu gladnim psima.
Ili, preciznije, kako naterati daleko brojnije Albance da nas zavole i požele da žive sa nama?
Pošto to smatram nemogućim, jedino mi na pamet pada RAT!!! Koliko znam, niko od nas nije za to...

Dakle?
 
1-nikada ne priznati nezavisnost Kosmeta
2-truditi se u medjunarodnim okvirima da Kosmet nikada ne udje u medjunarodne organizacije
3-intenzivirati saradnju,politicke posete sa zemljama koje nisu priznale Kosmet ne bi li se odnos snaaga na globalnom planu ostao u nasu korist
4-na svim mogucim sastancima, medjunarodnim skupstinama, SB, UN naglasavati price koje nama idu u korist(250 000 porteranih, vise hiljada nestalih, vadjenje organa, 60% zemlje na Kosmetu je vlasnistvo Srbije, 700 000 albanskih imigranata...)
5-paralelno sa ovim jacati srpske institucije na Kosmetu, veze severa i enklava sa maticom
6-pozvati Ruse da vrate svojih 3000 mirovnjaka sto bi u potpunosti zastitilo nas narod dole
7-pokusati u saradnjim sa Rusima da vratimo 1000 svojih policajaca i carinika u skladu sa rezolucijom 1244
8-status gde bi Srbi kontrolisali 15%, a Vasington ostatak, ne odgovara nikom, pa bi se verovatno ovaj novi status kvo ponovo razmotrio i pokrenli pregovori

Sa druge strane uvek je tu preiskusna opcija ubacivanja nasih insajdera na Kosmet, isceniranje raznih napada na Srbe, Kfor, okrivljavanje Albanaca, satro pucanje na nasu vojsku i policiju u KZB, provociranje Albanaca u juznoj Srbiji, satro presecanje raznih posiljki oruzja, droge... Albanci ispadaju losi momci...
 
Ovo pitanje sam postavljao na jednoj od tema "patriotskim" snagama, ali nisam dobio zadovoljavajući odgovor. Primera radi, eremita mi je odgovorio: "LEPO!"
Dakle, voleo bih da mi neko, ko smatra da Kosovo nije završena priča, kaže na koji način je moguće sačuvati ovu teritoriju u sastavu Srbije, a pritom ne prepustiti naš narod na Kosovu gladnim psima.
Ili, preciznije, kako naterati daleko brojnije Albance da nas zavole i požele da žive sa nama?
Pošto to smatram nemogućim, jedino mi na pamet pada RAT!!! Koliko znam, niko od nas nije za to...


Dakle?

ne ne nisi se dobro izrazio, ne rat, nego rat, genocid i proterivanje.
mada mislim da ce ti oni dati odgovor rat,genocid i proterivanje samo malo zavijenije[ljukavi smo mi srbi ko listica]:rotf:


Koliko znam, niko od nas nije za to...
zacudio bi se koliko ih ima...
 
Da,genocid i proterivanjwe su OK samo ako se sprovode nad Srbima jer je to "posledica nashe pogreshne politike".Pa i kad bi bilo genocida nad Albancima,valjda bi po toj logici koji vi ljigavci koristite za nas,i to bila posledica politike terorista koji kontrolishu Albance s Kosova?
Ili jok,to samo vazi za Srbe:)
Bash bash evropski,do jaja.
 
1-nikada ne priznati nezavisnost Kosmeta
2-truditi se u medjunarodnim okvirima da Kosmet nikada ne udje u medjunarodne organizacije
3-intenzivirati saradnju,politicke posete sa zemljama koje nisu priznale Kosmet ne bi li se odnos snaaga na globalnom planu ostao u nasu korist
4-na svim mogucim sastancima, medjunarodnim skupstinama, SB, UN naglasavati price koje nama idu u korist(250 000 porteranih, vise hiljada nestalih, vadjenje organa, 60% zemlje na Kosmetu je vlasnistvo Srbije, 700 000 albanskih imigranata...)
5-paralelno sa ovim jacati srpske institucije na Kosmetu, veze severa i enklava sa maticom
6-pozvati Ruse da vrate svojih 3000 mirovnjaka sto bi u potpunosti zastitilo nas narod dole
7-pokusati u saradnjim sa Rusima da vratimo 1000 svojih policajaca i carinika u skladu sa rezolucijom 1244
8-status gde bi Srbi kontrolisali 15%, a Vasington ostatak, ne odgovara nikom, pa bi se verovatno ovaj novi status kvo ponovo razmotrio i pokrenli pregovori

Sa druge strane uvek je tu preiskusna opcija ubacivanja nasih insajdera na Kosmet, isceniranje raznih napada na Srbe, Kfor, okrivljavanje Albanaca, satro pucanje na nasu vojsku i policiju u KZB, provociranje Albanaca u juznoj Srbiji, satro presecanje raznih posiljki oruzja, droge... Albanci ispadaju losi momci...

Hvala ti puno. Cenim što si odvojio vreme. Ima smisla to o čemu pričaš. Ali, koliko je vremena potrebno za to i kako će za to vreme izgledati život naših ljudi na Kosovu i naš život?Ne mislim da je divno kad mora da te vojska ispraća do škole...

Smeta mi što ne misliš da treba raditi na promeni mišljenja onih koji su priznali Kosovo. Ne smemo prekinuti odnose sa njima, a po svemu sudeći Koštunica baš radi na tome pljujući po Americi, Solani i EU.
Takođe, ovakav model rešavanja kosovskog pitanja doveo bi do velikog zaostajanja naše privrede, a, isto tako, ne vidim kraj takvoj situaciji koju opisuješ, jer, koliko vidim, večito će Kosovo imati nerešen status i večito će biti potrebna strana vojska da nas čuva... Meni se to ne sviđa. Kada će se tamo normalno živeti? To bih voleo da znam.

U svakom slučaju, hvala...
 
Ko god se malo bolje zamisli oko toga, vidi da to nije nimalo lak problem i da zaista treba okupiti dobar tim strucnjaka koji bi pokusavao da resi taj problem.
Ono sto meni pada na pamet kao jedno od mugucih resenja je da Srbija precutno prizna nezavisnost KiM (tj. da ne prizna javno, vec da pusti Albance da upravljaju KiM onako kako oni to mogu).
Zatim da se dobar deo budzeta Srbije izdvoji za Srbe (i ostale nealbance) kroz humanitarne programe, programe samozaposljavanja i zapocinjanja sopstvenog biznisa itd... Drugim recima da se na svaki moguci nacin omoguci normalan zivot, da se i ono malo Srba ne bi razbezalo.
A s druge strane, na granicu Srbije i KiM dovuci svu raspolozivu vojsku i svakog Albanca koji pokusa da predje tu granicu zviznuti bez ijednog pitanja, a granicu obezbediti da ni muva ne moze da preleti preko nje (to je trebalo uraditi kada su tone Siptara prelazile Sar-Planinu sa naoruzanjem pokradenim iz kasarni). Uvesti sve moguce sankcije i vrsiti pritisak na Makedoniju i CG da makar malo i oni nesto od toga preduzmu jer i oni imaju veliki problem sa njima.
Kad na takav nacin odseceni (bar sa nase strane) ne budu mogli nikud da mrdnu, a sav uvoz im bude isao morskim putem ili preko Bugarske i Makedonije, standard ce morati da im padne.
Isto tako nekom uredbom usloviti izvoz u CG i Makedoniju, da sve sto se izveze iz Srbije u pomenute zemlje ne moze biti uvezeno na teritoriju KiM.
Pa kada im standard padne ispod svakog normalnog nivoa i budu imali tone dece koje ne mogu da lece niti nahrane, sami ce se vremenom povlaciti u Albaniju, a svoju imovinu prodavati. Tu imovinu bi drzava trebala da kupuje ukoliko nema zainteresovanih Srba i da kasnije polako naseljava nase ljude dole dajuci im popuste za kupovinu te zemlje i razne poreske olaksice u nekom pocetnom periodu zivota. Nakon nekog duzeg perioda, Srbi bi mogli da postanu vecina na KiM i referendumom bi mogli da se zvanicno vrate Srbiji (ne zaaboravite da ni Albanci nisu dobili nezavisnost preko noci, vec je proslo vise od polka veka dok su proterali Srbe i uspostavili paralelnu vlast, a kasnije proglasili i nezavisnost).
Mozda ovo resenje jeste brutalno, ali nista se bolje nisu ni oni ponasali dok su deo po deo osvajali nase teritorije.

Naravno, da se ovde odmah namece pitanje da li ce nam zapadne sile dozvoliti da na ovakav nacin pokusamo da vratimo KiM, tako da bi nam u tom planu trebala velika podrska jakih drzava koje bi vrsile pritisak na EU i Amere da nas ostave na miru (naravno mislim na Ruse koji se kao bore za nas i na Kinu koja je takodje na nasoj strani, ali i na sve ostale drzave koje imaju nekog interesa da nas podrze u tome).
 
Svim raspoloživim političkim sredstvima kod medjunarodne zajednice izdejstvovati bezbednost Srba na Kosmetu ,obezbediti crkve i manastire,pomagati povratak Srba i eventualno naseljavati Srbe koji žele živeti tamo.Omogučiti Srbima na Kosmetu socijalnu pomoć kod radjanja dece.
Kad se reši pitanje bezbednosti , dosta Srba će se vratiti,a što je više Srba tamo lakše ga je sačuvati.
NE RATOM!!DOSTA JE RATOVA!
 
Jos da dodam da bi ovo bio neki okvirni plan i strategija koju bi trebalo da predvodi Ministarstvo za KiM, a izvore finansiranja svega toga treba traziti na sve moguce nacine, pa cak i otkidanjem 2-3 dinara od plata svih zaposlenih u drzavnim sluzbama (na nacin kao sto je to Milosevic radio posle bombardovanja, sto je morate se sloziti jedna od retko dobrih stvari u njegovoj vladavini), jer pored te intenzivne borbe za KiM ne smemo zaustaviti celu Srbiju i stagnirati ili sto je jos gore smanjiti standard gradjana i time naterati da se ljudi jos vise raseljavaju po inostranstvu.
Dakle, jedan deo budzeta za KiM, a izvore finansiranja traziti na sve moguce nacine i sto vecu saradnju sa zemljama koje nas u tome podrzavaju, jer je uticaj na medjunarodnoj sceni presudan za uspeh.
 
1-nikada ne priznati nezavisnost Kosmeta
2-truditi se u medjunarodnim okvirima da Kosmet nikada ne udje u medjunarodne organizacije
3-intenzivirati saradnju,politicke posete sa zemljama koje nisu priznale Kosmet ne bi li se odnos snaaga na globalnom planu ostao u nasu korist
4-na svim mogucim sastancima, medjunarodnim skupstinama, SB, UN naglasavati price koje nama idu u korist(250 000 porteranih, vise hiljada nestalih, vadjenje organa, 60% zemlje na Kosmetu je vlasnistvo Srbije, 700 000 albanskih imigranata...)
5-paralelno sa ovim jacati srpske institucije na Kosmetu, veze severa i enklava sa maticom
6-pozvati Ruse da vrate svojih 3000 mirovnjaka sto bi u potpunosti zastitilo nas narod dole
7-pokusati u saradnjim sa Rusima da vratimo 1000 svojih policajaca i carinika u skladu sa rezolucijom 1244
8-status gde bi Srbi kontrolisali 15%, a Vasington ostatak, ne odgovara nikom, pa bi se verovatno ovaj novi status kvo ponovo razmotrio i pokrenli pregovori

Sa druge strane uvek je tu preiskusna opcija ubacivanja nasih insajdera na Kosmet, isceniranje raznih napada na Srbe, Kfor, okrivljavanje Albanaca, satro pucanje na nasu vojsku i policiju u KZB, provociranje Albanaca u juznoj Srbiji, satro presecanje raznih posiljki oruzja, droge... Albanci ispadaju losi momci...

Tuziti zemlje koje su priznale kako medjunarodnom tako i nacionalnom sudu te dsrzave.Otezavati tim drzavama njihove planove i akcije na medjunarodnom planu naravno gde mozemo da im odmognemo , i tako smanjiti "korist" za zemlje koje bi zbog pritisaka priznale KiM.Znaci smanjiti argumente Amerike priznajte necete imati nikakvih problema . (Makedonija je u jednom momentu priznala Tajvan , Kina ih je posle toga sabotirala gde je stikla :lol: lupala im veto kad god je mogla i Makedonci odustali).Mi nismo ni priblizno mocni koliko Kina ali koliko mozemo.
Promovisati zlocine Albanaca sto sa vise moze i na svakom mestu (kao Jevreji , iskoristiti zrtve) .Bolesni Albanci su nam u tome "pomogli" ima toliko slika i video materijala a njihovi brojni zlocini su toliko neljudski da i nasi najveci dusmani nece da cute o njima.
SLOGA SLOGA SLOGA SLOGA SLOGA SLOGA SLOGA oko Kosova i Metohije . Ako bog da oko bilo cega ali oko Kosova i Metohije je neophodna.
 
Poslednja izmena:
mapkosovo.gif

...
 

Back
Top