Kako umanjiti velicinu DVDa kako bi se narezao na DVD 4,7GB

hvala puno na pomoci, ali problem i dalje nije resen :), jeste mi podeseno u DVDshrinku da output file bude DVD-5 4,7GB ali desava se sledece:
 

Prilozi

  • untitled3.jpg
    untitled3.jpg
    52,9 KB · Pregleda: 11
  • untitled1.jpg
    untitled1.jpg
    52,9 KB · Pregleda: 11
Poslednja izmena:
A kako se to procentualno umanjuje velicina output fajla?
Ja sam pokusala da u preferences namestim na DVD-5 4,7GB i na custom, ali svaki put je velicina output fajla 4,9GB? U cemu je problem?

Od starta je podeseno da automatic spakuje na 4.7..odnosno do 4489mb..po ocitavanju dvd-a..kako je moguce da to kod tebe nije slucaj :rolleyes:
 
Na custom ratio automatski izbacuje 58,3%, bez mogucnosti da umanjim fajl?

PqZzpOS-19dc6bcf92c38daf546054dc30fae29b.jpg
da bi smanjila dvd veličine 4,9gb na standardnih 4,7gb nije ti potrebno da išta menjaš u custom ratio

58,3% je minimalni custom ratio kod dvd shrinka

najjednostavnije zaboravi na nero (u ovom slučaju ti nije potreban) učitaj disk podesi da ti šrinker snimi obradjeni materijal
http://www.postimage.org/aV23jMji-82fb3ae9088eb16f21dc394a44567ed1.jpg
trebalo bi da je na >output file>prebaciš sa HD folder na dvd rezač koji koristiš (izvinjenje @diablo06 zbog mažnjavanja screen shot-a - shriker mi trenutno nije instaliran)
Schrinker će ti nakon toga automatski smanjiti dvd sa 4,9 na 4,7 gb i nakon smeštanja podataka u temp folder će od tebe tražiti da ubaciš prazan dvd u odabrani optički medijum (dvd-rezač)... i to ti je to

za dvd video koji traži da custom ratio bude manji od 58,3% koristi clone dvd2 (trajal 15dana - srpski interfejs)
http://www.elby.ch/products/clone_dvd/download.html
sa njime možeš da izbaciš reklame, "nepotrebne čeptere", suvišne titlove a da pri tome zadržiš meni ako želiš (to nije mogoće sa shrinkerom). Normalno omogućen je i bekap video materijala sa izbacivanjem menija
 
Poslednja izmena:
4 @diablo06
ok verujem... nećemo se svadjati
a i ne mislim instalirati šrinker da bih proverio
'bem li ga ja se sećam da nije mogao ići ispod 50%
no nisam nešto ni imao potrebe čačkati oko toga

4 @Boris 1
možeš koji hoćeš, ako želiš da zadržiš meni, a da izbaciš reklame koristi clonedvd2
za beckup celog dvd-a, mislim da je shrinker bolja opcija
ako ti se ne svidja ni jedna od te dve opcije
isti posao će obaviti i Nero Recode - sigurno ga imaš instaliranog

dakle koristiš jedan
 
Poslednja izmena:

Back
Top