Ulead video studio 8

njeske

Početnik
Poruka
4
Jedno malo pitanjce... do sada sam koristio ulead video studio 8 za skidanje video zapisa putem firewere-a i imam zamerku na kvalitet slike... nije isti kao kada gledam snimak direktno sa miniDV kasetice...

Može li mi neko dati preporuku šta da koristim kasko bi zadržao kvalitet slike i posle prebacivanja na računar?!
 
Pozdrav

Koristim isti program, ali kada ga prebacujem na kompjuter, prebacujem ga u originalnom (njegovom) formatu. To je DV format. Time se najmanje gubi na kvalitetu
Problem je sto ti treba mesta na Hard-u, jer sat vremena takvog zapisa, na hard disku zauzima 12.7 GB!!!

Onda obradim snimak u Uleadu (isecem nepotrebne scene) pa takav film sacuvam u opciji save as project setings (opet DV format) i opet puno proszora na Hard disku!

Onda ga otvorim u Nero Vision programu koji od toga zapisa napravi DVD, sve sa menijem, pocetnom pozadinskom slikom itd, pa ga Nero vision nareze na DVD

Nadam se da sam pomogao
 
Pozdrav

Koristim isti program, ali kada ga prebacujem na kompjuter, prebacujem ga u originalnom (njegovom) formatu. To je DV format. Time se najmanje gubi na kvalitetu
Problem je sto ti treba mesta na Hard-u, jer sat vremena takvog zapisa, na hard disku zauzima 12.7 GB!!!

Onda obradim snimak u Uleadu (isecem nepotrebne scene) pa takav film sacuvam u opciji save as project setings (opet DV format) i opet puno proszora na Hard disku!

Onda ga otvorim u Nero Vision programu koji od toga zapisa napravi DVD, sve sa menijem, pocetnom pozadinskom slikom itd, pa ga Nero vision nareze na DVD

Nadam se da sam pomogao

Pošto nisam nikada koristio Ulead, zar je moguće da 8 nema mogućnost pravljenja dvd-a, pa treba koristiti Nero ili neki drugi program, za to.
 

Back
Top