za dr u vezi jedne devojcice

devojcurak

Zainteresovan član
Poruka
481
Ukratko, malena ima 10 godina, pre par meseci je imala stomacni virus pracen povracanjem, mucninom i temperaturom. Od tada na svakih nedelju dana, ako ne i ceste iz cista mira povraca, po 2 puta na dan, da napomenem da je posle toga bole noge i zali se na bol u stomaku. Nema temperature, ali smo primetili da joj se posle pola sata do sat poprilicno jede. Kako kaze gladna je mnogo...........Sta bi to moglo biti ukratko, naravno ici cemo kod lekara, ali me zanima sta od prilike to moze da bude?

Unapred hvala na odgovoru.
 
Dobar dan svima!

Ovako.........kako da pocnem:

Devojcica, kao prvo nije moja, ali mi je mnogo draga.

Drugo, ne zivi sa oba roditelja, razvedeni su, sto opet nije opravdanje ali............Majka je ubedjena da je to na narvnoj bazi zbog razvoda itd, itd...........Elem, malena ide na gimnastiku i skoro je bila na takmicenju, pre toga je usledio lekarski pregled, dete je napomenulo da zna da povrati, na sta je lekar taj sportski rekao da to hoce od prevrtanja, ako se prejela pre treninga, a na karaju krajeva devojcica je i kao vreme je da dobije.......Bila je i kod lekara, u svom domu zdravlja, tata je odveo, doktorka je prelgedala, piptala stomacic, kaze mekan je sto je dobro, i isto je usledilo kao mozda je virus, a opet i hormoni cine svoje itd, itd............Da bi danas opet otisli, tata i ona, i dobila je da izvadi krv iz vene i prsta, da se proveri rad jetre, pankreasa, celokupna krvna slika itd, itd.............

Zato opet pitam, znaci simptomi su: mucnina ili bol u stomaku, povracanje, bol u listovima nogu posle toga sve se smiruje i detetu kao da nije nista........Ima normlana apetiti i moze da jede!!!!!!!!
 
dr:

Ne kazem da mi kazete tacnu dijagnocu i date terapiju........Nego, sta bi moglo biti, ono sto sam ja skinula sa neta, a laik sam i te kakav, da moze da ima veze sa dijabetesom, sa hormonalnim poremecajem, sa poremecajem rada creva, MS, da bude na nervnoj bazi, da ima h.bakteriju u crevima/zelucu...............itd, itd.......Zar je to bilo tesko?
 
Da, tesko je. Neozbiljno je krajnje nagadjati na taj nacin sta je detetu: deca spadaju u posebnu populaciju kada je medicina u pitanju, njima se bavi iskljucivo DECIJI lekar bas iz razloga sto njihova fiziologija pa ni patologija nije ista a nekad ni slicna sa patologijom ili fiziologijom odraslih. Neophodno je dete odvesti na pregled lekaru, i meni je sasvim neprihvatljivo d adete mesec dana povraca i ima bolove u stomaku a da je niko ne vodi lekaru. Od reagiovanja na nervnoj bazi do decijeg cira ili tezih bolesti (tipa leukemije) - sve je moguce. Zato i sluzi lekar u ordinaciji da uradi kompletnu dijagnostku i iskljuci ono sto nije i pronadje ono sto jeste. Bas zato to i ne treba d aradi laik preko interneta. A iz istog razloga ni mi to ne mozemo preko foruma.
 

Back
Top