Da li je tacno...

Gost
Da li je tacno da je u Bosni vise vojnika nastradalo od samoranjavanja u pijanom stanju i od neopreznosti, nepoznavanja i nepostovanja pravila o ponasanju na bojistu nego u direktnim sukobima. :oops:
 
Anonymous:
Da li je tacno da je u Bosni vise vojnika nastradalo od samoranjavanja u pijanom stanju i od neopreznosti, nepoznavanja i nepostovanja pravila o ponasanju na bojistu nego u direktnim sukobima. :oops:
Boze kakve su ovo nebuloze.Sa koje si ti planete sisao.Mi nismo savrseni ali pripisivati ove gluposti nekome cak i u masti je vise nego bezobrazluk i neznanje.Svasta. :twisted:
 
rajlovac88:
Anonymous:
Da li je tacno da je u Bosni vise vojnika nastradalo od samoranjavanja u pijanom stanju i od neopreznosti, nepoznavanja i nepostovanja pravila o ponasanju na bojistu nego u direktnim sukobima. :oops:
Boze kakve su ovo nebuloze.Sa koje si ti planete sisao.Mi nismo savrseni ali pripisivati ove gluposti nekome cak i u masti je vise nego bezobrazluk i neznanje.Svasta. :twisted:

Nisu oni krivi sto pitaju ovakve stvari nego oni koji plasiraju ovakve lazi. Razlog degradiranje vojske, vojnika i.t.d.
Zvuci paranoidno ali specijalni rat ne prestaje.
 
vlater:
rajlovac88:
Anonymous:
Da li je tacno da je u Bosni vise vojnika nastradalo od samoranjavanja u pijanom stanju i od neopreznosti, nepoznavanja i nepostovanja pravila o ponasanju na bojistu nego u direktnim sukobima. :oops:
Boze kakve su ovo nebuloze.Sa koje si ti planete sisao.Mi nismo savrseni ali pripisivati ove gluposti nekome cak i u masti je vise nego bezobrazluk i neznanje.Svasta. :twisted:

Nisu oni krivi sto pitaju ovakve stvari nego oni koji plasiraju ovakve lazi. Razlog degradiranje vojske, vojnika i.t.d.
Zvuci paranoidno ali specijalni rat ne prestaje.
Pitanje je postavljeno na nasem jeziku i nikad mi nije i nece biti jasno da jos ima neko ko ne zna sta je specijalni rat ili mozda ja o nam ipak mislim previse visoko.Zar treba velika inteligencija da se shvati da je to cista provokacija.Nama izgleda nije dovoljno sto smo izgubili tolike mlade ljude vec nam trebaju jos i ovakve budalastine.
 
rajlovac88:
vlater:
rajlovac88:
Anonymous:
Da li je tacno da je u Bosni vise vojnika nastradalo od samoranjavanja u pijanom stanju i od neopreznosti, nepoznavanja i nepostovanja pravila o ponasanju na bojistu nego u direktnim sukobima. :oops:
Boze kakve su ovo nebuloze.Sa koje si ti planete sisao.Mi nismo savrseni ali pripisivati ove gluposti nekome cak i u masti je vise nego bezobrazluk i neznanje.Svasta. :twisted:

Nisu oni krivi sto pitaju ovakve stvari nego oni koji plasiraju ovakve lazi. Razlog degradiranje vojske, vojnika i.t.d.
Zvuci paranoidno ali specijalni rat ne prestaje.
Pitanje je postavljeno na nasem jeziku i nikad mi nije i nece biti jasno da jos ima neko ko ne zna sta je specijalni rat ili mozda ja o nam ipak mislim previse visoko.Zar treba velika inteligencija da se shvati da je to cista provokacija.Nama izgleda nije dovoljno sto smo izgubili tolike mlade ljude vec nam trebaju jos i ovakve budalastine.
Hmm... Ako se prvi deo tvog posta odnosi na mene ne bih se upustao u raspravu o znanju i prepoznavanju specijalnog rata. No svejedno ponavljam da ne treba kritikovati one koji cuju pa ponove ovakovo pitanje. To sto je nama vojska, vojne doktrine, naoruzanje i dr. "u krvi" ne znaci da svi imaju ili zele da imaju isto znanje, afinitete, hobije...
No evo ovo je jedan nacin "edukacije" istih da nauce da zagrebu ispod ovakve ili slicne price.
Pozdrav
 
rajlovac88:
vlater:
rajlovac88:
Anonymous:
Da li je tacno da je u Bosni vise vojnika nastradalo od samoranjavanja u pijanom stanju i od neopreznosti, nepoznavanja i nepostovanja pravila o ponasanju na bojistu nego u direktnim sukobima. :oops:
Boze kakve su ovo nebuloze.Sa koje si ti planete sisao.Mi nismo savrseni ali pripisivati ove gluposti nekome cak i u masti je vise nego bezobrazluk i neznanje.Svasta. :twisted:

Nisu oni krivi sto pitaju ovakve stvari nego oni koji plasiraju ovakve lazi. Razlog degradiranje vojske, vojnika i.t.d.
Zvuci paranoidno ali specijalni rat ne prestaje.
Pitanje je postavljeno na nasem jeziku i nikad mi nije i nece biti jasno da jos ima neko ko ne zna sta je specijalni rat ili mozda ja o nam ipak mislim previse visoko.Zar treba velika inteligencija da se shvati da je to cista provokacija.Nama izgleda nije dovoljno sto smo izgubili tolike mlade ljude vec nam trebaju jos i ovakve budalastine.

Upppsss... nisam se prijavio za ovaj gore post.
Dakle to sam bio ja.
 
Upppsss... nisam se prijavio za ovaj gore post.
Dakle to sam bio ja.[/quote]
Ne,nisam ni jednog momenta pomislila na vas,jer ste ocigledno i vrlo realni kao i upuceni.Vrlo je lepo citati vase komentare jer su obicno i dobro potkrepljeni informacijama.
Ja samo nisam tako tolerantna kao vi i ako je osoba koja je postavila pitanje punoletna trebalo bi imati malo cistog razuma da zna da su to provokacije i nista vise.
 
rajlovac88:
Upppsss... nisam se prijavio za ovaj gore post.
Dakle to sam bio ja.
Ne,nisam ni jednog momenta pomislila na vas,jer ste ocigledno i vrlo realni kao i upuceni.Vrlo je lepo citati vase komentare jer su obicno i dobro potkrepljeni informacijama.
Ja samo nisam tako tolerantna kao vi i ako je osoba koja je postavila pitanje punoletna trebalo bi imati malo cistog razuma da zna da su to provokacije i nista vise.[/quote]

OK. Razumeli smo se i hvala na komplimentu.
Kao sto rekoh ovo je zgodan nacin da se neupucenim i lose informisanim daju prave informacije cesto i iz prve ruke. Tako da visak tolerancije moze samo dodatno olaksati posao sirenju istine.
Naravno ovo nije kritika tvoje manje ili vece tolerancije, mozda imas puno razloga da budes manje tolerantna, a i na kraju krajeva nemam pravo da sudim o necijem nacinu pristupa ovoj temi.
Ufff... Skrenuo sam sa teme... :oops:
 
limunada:
Anonymous:
Da li je tacno da je u Bosni vise vojnika nastradalo od samoranjavanja u pijanom stanju i od neopreznosti, nepoznavanja i nepostovanja pravila o ponasanju na bojistu nego u direktnim sukobima. :oops:

Nije tacno.
Nisam razumeo, sta to nije tacno?
Komentari koji su navedeni u postovima su vrlo realni i jedino sto bih ja dodao, je i mogucnost da se radi o pitanju koje je cist rezultat rasprave iymedju nekoliko relativno neupucenih lica, koji dan pre nego sto je pitanje postavljeno, a autor nema predstavu o situaciji i-to je to. a da je moguce da se radi o provokaciji, to uvek i svuda ocekujem, pa i ovde.
 
mshone:
limunada:
Anonymous:
Da li je tacno da je u Bosni vise vojnika nastradalo od samoranjavanja u pijanom stanju i od neopreznosti, nepoznavanja i nepostovanja pravila o ponasanju na bojistu nego u direktnim sukobima. :oops:

Nije tacno.
Nisam razumeo, sta to nije tacno?

Pitanje je bilo: Da li je tacno...Ja sam rekla moje misljenje...da nije tacno...Ne znam sta nije jasno? :shock:
 
limunada:
mshone:
limunada:
Anonymous:
Da li je tacno da je u Bosni vise vojnika nastradalo od samoranjavanja u pijanom stanju i od neopreznosti, nepoznavanja i nepostovanja pravila o ponasanju na bojistu nego u direktnim sukobima. :oops:

Nije tacno.
Nisam razumeo, sta to nije tacno?

Pitanje je bilo: Da li je tacno...Ja sam rekla moje misljenje...da nije tacno...Ne znam sta nije jasno? :shock:
ok mod misli mi je vio wrong u momentu.Pozdrav :oops:
 
Evo ljudi nemojte da se krljate bezveze svi ste u pravu, jeste da je specijalni rat degradacija i ostalo, ali bre rat na Balkanu je bio pravi Divlji Zapad tamo je bre bilo manje onih koji su znali kako da profesionalno ratuju a vishe onih priucenih.Sve 3 zaracene strane su imale pregrst kojekavih paravojnih samozvanih ratnika, bez ikakve direktne komande i nadgledanja. Ipak da je broj vecih ranjen i ubijen zbog pijanstva je susta glupost. Svacega sam se nagledao i u Bosni a i u Hrvatskoj, ali ipak vecina zrtava ovog rata ili ratova bila je od strane treznih....( kamo srece da smo svi cugali zestoko do rata ne bi ni doslo).
 
nije bas sve pitanje srece, hoce nekog pogoditi metak ili artiljerija, veliku ulogu igra i obucenost vojske. Drugacije bi bilo da se radi o profesionalnom sastavu, obucenijem i uvezbanijem. Stavi sebe u poziciju vojnika pesadije (recimo strelca), rat, granate padaju, kisa, a ti nabavio litar rakije! naravno da ces da popijes da se zagrejes, tu povuces jos par drugara, neprijatelj krene u juris, sjebo si sve...profi vojnik to nikada ne bi uradio. samo jedan od primera zasto ovako nevalja, treba profesionalizovati vojsku
 
Nije tacno ali da je bilo nediscipline, alkohola, medjusobnih rasprava, neposlusnosti, rada na svoju ruku, pljackanja, bilo je i to puno. Retko ko se pridrzavao nekih osnovnih pravila ponasanja na ratistu. Pravila u smislu prezivljavanja. Na svu srecu, sve tri strane su se tako ponasale pa ni jedna nije previse bila hendikepirana time. Da je samo jedna strana znala pravilno da sprovodi sva ratna pravila i da je imala potpuno DISCIPLINOVANU i organizovanu vojsku, verovatno bi brzo stekla prevlast na ratistu. Na ravno, politicari bi to na kraju opet s*j*b*ali ali ko zna.
Rat u Bosni se razlikovao od onog na Kosovu jer je na Kosovu ipak bio mnogo profesionalniji (sa nase strane) dok je sa siptarske bio dosta dezorganizovan.
 
Zvanicno, samo 20% poginulih u toku rata u BiH i Hrvatskoj je poginulo zahvaljujuci neprijateljskom dejstvu. Koliko god to smetalo neki patriotama ovde, to je istina. U ratu gde je vojska dobro obucena se izuzetno malo gine (do 2% se smatra za prihvaljivo, na kosovu je bilo manje od 0,5%), i za to je pravi pokazatelj kosovo.
 
Anonymous:
Zvanicno, samo 20% poginulih u toku rata u BiH i Hrvatskoj je poginulo zahvaljujuci neprijateljskom dejstvu. Koliko god to smetalo neki patriotama ovde, to je istina. U ratu gde je vojska dobro obucena se izuzetno malo gine (do 2% se smatra za prihvaljivo, na kosovu je bilo manje od 0,5%), i za to je pravi pokazatelj kosovo.
molim za podatak odakle poticu procenti o kojima govoris, odnosno ko je to iyracunao i gde je objavljeno kada je u pitanju nesto sto je `zvanicno`.A interesuje me i dali se ovi procenti koji su pokazatelj da se `malo gine` odnose na gubitke u toku napadnih ili odbrambenih dejstava,ili na dnevne gubitke na ratom zahvacenom podrucju, na koju velicinu podrucja se misli pritom, jeli u pitanju front, ratiste ili vojiste, dali se odnose na ukupnoprisutne ili angazovane snage itd.Mislim da u svim procenama i diskusijama ovag tipa treba imati u vidu i kriterijume procenjivanja .
 
Anonymous:
Zvanicno, samo 20% poginulih u toku rata u BiH i Hrvatskoj je poginulo zahvaljujuci neprijateljskom dejstvu. Koliko god to smetalo neki patriotama ovde, to je istina. U ratu gde je vojska dobro obucena se izuzetno malo gine (do 2% se smatra za prihvaljivo, na kosovu je bilo manje od 0,5%), i za to je pravi pokazateljOdavno nisam nesto gluplje cuo! Reci nam odakle su ti podaci koje iznosis.
20% od neprijateljskog dejstva!
Pa to znaci (razmisli malo), da ako deset vojnika pogine, 8 su se medjusobno pobili!
Ti si mozda pobrkao nacin na koji se ginulo u Bosni (i uopste u modernom ratovanju). Danas se stvarno najmanje gine u direktnom sukobu (prsa u prsa). U Bosni se najvise stradalo od minobacaca (protivpesadijsko orudje) i snajpera, i od artiljerije inace. Ko prvi postavi zasjedu ili je takticki sposobniji - pobjedjuje jer borbena moc jedinice vise ne zavisi toliko od brojnosti (ako si u vezi sa artiljerijom i imas takticku prednost).

Ni u jednoj vojsci (u ratu), se ne gine *izuzetno malo* - samo neki gubitke bolje skrivaju. Svaki gubitak je neprihvatljiv. I opet znam sta si pobrkao/la. U raznim vojskama postoji pravilo koje odredjuje sta znaci borbeno sposobna jedinica. Da pojasnim - preko ... % gubitaka jedinica je nesposobna za borbu! Svaka vojska ima svoja pravila i ja ne znam konkretno, znam recimo jedino da kod Rusa to pravilo ne vazi (i dan danas). Kod njih dok je i jedan vojnik ziv jedinica je borbeno sposobna! Ludnica! U WWII su imali u jednom trenutku 5 oklopno tenkovsku armiju koja je bila aktivna - sa 5 (pet!) tenkova.

Kosovo je druga prica...
pozdrav svima kosovo.
 

Back
Top