Kardio,znojenje itd.

nncmkc

Primećen član
Poruka
760
Koliko cesto i dugo radite kardio? Ujutru ili uvece? ili mozda oba puta? Koristi li neko onaj pojas za znojenje ili pantalonice i da li ima nekih rezultata?
pitam zato sto zelim "plocice" na stomaku.Imam jake trbusne misice ali preko njih ima i malo sala koje bih da skinem kako bi mi se lepo definisali trbusnjaci.
Ako uspem,saljem fotke. :)
pozz svima...
 
Ja radim kad imam vremena. Obično oko 30 - 40 minuta :)
Ti pojasevi su jedna od TV prevara (za prodaju njihovih proizvoda)
Navedu ljude da pomisle da jedan pojas ako se poveže preko stomaka ubrzava metabolizam i konstantno skida struk oko sala.

Što je naravno ne moguće. Jer skidanje sala zavisi od zdrave hrane i redovnog, pravog cardio treninga - vežbanja.
Drugim rečima, beskoristan je.
 
A sta radis kao kardio uglavnom,trcis? vozis bajs? Sta mislis o naizmenicnom trcanju i brzom hodanju?
Ali ako se zaista oznojis oko stomaka u tom znoju ipak postoji odredjeni broj masti,zar ne?
Trčim, preskačem vijaču uglavnom.
O naizmeničnom trčanju ne mislim ništa :) svaki vid rekreacije je dobar da se znojiš.

Oznojiš se ti u predelu stomaka ali organizam ne može direktno da skida više sala iz tog dela gde je pojas. Jer proces znojenja ide ravnomerno. Recimo kada "skineš" 2 kg sala na kraju meseca, ti nisi skinula iz stomaka, već iz ruku, nogu, leđa (lica itd) pa i stomaka.

Iskreno, salo na stomaku ćeš tek na kraju skinuti. I tu pojas ne može ništa. On ne ubrzava skidanje sala.
Ako želiš da ubrzaš skidanje telesne masnoće moraš eliminisati lošu ishranu (znači nema hleba, kifle, kolača, čokolada) i podržiš sve to sa što više ribe, voća, jaja, mleka raspoređeno tokom dana.

Plus naravno najvažniji deo, jedan iscrpljujući cardio trening koji ćete iscediti od sala.
 
Trčim, preskačem vijaču uglavnom.
O naizmeničnom trčanju ne mislim ništa :) svaki vid rekreacije je dobar da se znojiš.

Oznojiš se ti u predelu stomaka ali organizam ne može direktno da skida više sala iz tog dela gde je pojas. Jer proces znojenja ide ravnomerno. Recimo kada "skineš" 2 kg sala na kraju meseca, ti nisi skinula iz stomaka, već iz ruku, nogu, leđa (lica itd) pa i stomaka.

Iskreno, salo na stomaku ćeš tek na kraju skinuti. I tu pojas ne može ništa. On ne ubrzava skidanje sala.
Ako želiš da ubrzaš skidanje telesne masnoće moraš eliminisati lošu ishranu (znači nema hleba, kifle, kolača, čokolada) i podržiš sve to sa što više ribe, voća, jaja, mleka raspoređeno tokom dana.

Plus naravno najvažniji deo, jedan iscrpljujući cardio trening koji ćete iscediti od sala.

Hvala ti na odgovorima.
probala sam nekoliko puta da radim kardio sa kesama na stomaku i zaista imam osecaj kao da je malo manji,ali znam da ce bi trebati bar nekoliko meseci da bih mi stomak bio potpuno bez i grama sala,sto mi je i cilj jer zelim skroz ravan stomak sa vidljivim trbusnjacima.

jel znas mozda gde imaju one vage koje mere procenat misica i masti u telu?
 
Hvala ti na odgovorima.
probala sam nekoliko puta da radim kardio sa kesama na stomaku i zaista imam osecaj kao da je malo manji,ali znam da ce bi trebati bar nekoliko meseci da bih mi stomak bio potpuno bez i grama sala,sto mi je i cilj jer zelim skroz ravan stomak sa vidljivim trbusnjacima.

jel znas mozda gde imaju one vage koje mere procenat misica i masti u telu?
Nepotrebno je da trošiš pare na vage koje mere procenat mišića i masti u telu. Jer to saznanje je stvarno nebitno.
Tebe zanima fizički izgled, zanima te kakva ćeš biti za mesec dana. Bolje te pare potroši za dobru hranu.

Dao bih ti jedan prijateljski savet.
Ako želiš što bolje rezultate za što brže vreme, drži se osnovnih i jednostavnih stvari.
Mislim :) .. ovo nije ništa novo.
Ako imaš neki cilj u životu da li misliš da ćeš ga pre rešiti komplikovanim putem ili jednostavnim?
Obično najednostavniji način je i najkraći način. Što se više potrudiš da pojednostaviš putokaze do cilja, brže ćeš ga ostvariti.

Mnogi časopisi, kompanije za sprave, TV reklame su pokušali da komplikuju gubljenje telesne masnoće, ali u suštini veoma je jednostavno (pazi, nisam rekao lako, vec jednostavno - u tome je caka) :)

Žnači zaboravi na sve najnovije mašine koje su ižašle iz fabrike, zaboravi na sve pilule koje su upravo izašle iz laboratorije. Zaboravi na kese, pojase, tajmere i ostalo.
Drži se trčanja i jednostavne hrane (meso, ribe, povrće, voće, mleko, sira, putera, pavlake, jogurta itd).

I za mesec-dva dok budeš skinula salo oko tebe i imala trbušnjake, ostali ljudi će se pitati žašto ne mogu da udju u formu sa 5-minutnim vežbanjem sa najnovijom spravom.

P.S. Pitanje u vezi kese je nebitno i ne vredi raspravljati o tome jer ih uopšte ne treba koristiti.
 
Žnači zaboravi na sve najnovije mašine koje su ižašle iz fabrike, zaboravi na sve pilule koje su upravo izašle iz laboratorije. Zaboravi na kese, pojase, tajmere i ostalo.
Drži se trčanja i jednostavne hrane (meso, ribe, povrće, voće, mleko, sira, putera, pavlake, jogurta itd).

Ovo sto ovaj Boris vec vise puta govori je susta i jednostavna istina samo ljudi je izgleda teze prihvataju. Trcanje je majka, pogotovo za devojke. Uzgred, upravo sam istrcao deset kilometara.
Kad je rec o ishrani, ja bih jos dodao da treba da se trudis da pijenjem vode suzbijas sitne medjuobroke jer mnogi ljudi (znam da ovo zvuci neverovatno) zamenjuju zedj za glad. Druga stvar, gledaj da slatkise sto je vise moguce potisnes vocem. Ja recimo pre rekreacije pojedem jedan iskljucivo vocni obrok. Ne neposredno pre naravno, ali sam primetio da ne mora da dugo i vec sam spreman za fizicku aktivnost. Medjutim kad smazes nesto teze treba da cekas tri cetiri sata da telo dodje u stanje spremno za neki ozbiljan rad.
 
Poslednja izmena:
Drži se trčanja i jednostavne hrane (meso, ribe, povrće, voće, mleko, sira, putera, pavlake, jogurta itd).


.

Drzim se ovoga vec neko vreme i rezultati su primetni ali izgleda da cu morati malo da povecam intenzitet trcanja ili interval...Uz trcanje radim inace i trbusnjake i cucnjeve naizmenicnim danima,uglavnom po 50-100 trbusnjaka i 50-100 cucnjeva...kardio radim svaki dan....nekad ujutru nekad uvece,kako mi vise odgovara....
 
fatcat:
Ovo sto ovaj Boris vec vise puta govori je susta i jednostavna istina samo ljudi je izgleda teze prihvataju. Trcanje je majka, pogotovo za devojke. Uzgred, upravo sam istrcao deset kilometara.
Kad je rec o ishrani, ja bih jos dodao da treba da se trudis da pijenjem vode suzbijas sitne medjuobroke jer mnogi ljudi (znam da ovo zvuci neverovatno) zamenjuju zedj za glad. Druga stvar, gledaj da slatkise sto je vise moguce potisnes vocem. Ja recimo pre rekreacije pojedem jedan iskljucivo vocni obrok. Ne neposredno pre naravno, ali sam primetio da ne mora da dugo i vec sam spreman za fizicku aktivnost. Medjutim kad smazes nesto teze treba da cekas tri cetiri sata da telo dodje u stanje spremno za neki ozbiljan rad.
Po mom mišljenju žašto ljudi neprihvataju ovakve informacije:
1. Zato što lepše zvuči 5-minutno vežbanje od 60,70,80-minutnog vežbanja.
2. TV (loša informacija) Televizor je jedna moćna kutija (koja izmeđuostalog formira naš svet) samo malo ljudi je svesno toga. Dovoljno je da puštaš nekoliko puta neku emisiju i ljudi će poverovati bez ikakvog zapitkivanja. Danas se ljudi oblače kako televizija kaže, jedu, razmišljaju, deluju kako TV kaže...
3. Verovanje. Dosta ljudi (naprimer deca) kad se rode imaju verovanje od roditelja za neku vrstu hrane, koja je obično bila prezentovana na medijima. I kako dete odrasta sve više formira svoja verovanja. Drugim rečima, što je čovek stariji teže ga je ubediti i otvoriti mu um da sluša.
4. Takozvana "naučna otkrića" koja su uglavnom plaćena (čist potpis, radi profita) specijalisti, nutricionisti i ostali eksperti koji pogrešno uče ljude o ovome.
I kad čovek vidi ili čuje pomisli "A ok, ako je naučno otkriveno onda verujem" ili "Ako je doktor rekao, to mora da je tako".
Baš ta verovanja formiraju čovekovu sudbinu. Ovaj tekst govori kako je važno imati otvoren um.

Voda je sjajna stvar i mislim da je važno da se raspodeli tokom dana kao i hrana.
Takođe jedem voćni obrok pre treninga jer voće daje maksimalnu energiju (lako se vari, daje puno kvalitetnih nutricija, energije itd).

alex 777:
Hmmm, dobio sam informaciju da impulsivni treninzi (sprint, trcanje uz stepenice itd) duplo brze "tope" salo od kardio vezbi... i nisu toliko dosadni kao kardio...
Nije ni cardio dosadan ako ga razumeš. Za nekog je naprimer trčanje pokret nogu i ništa više. Za nekog je umetnost i moći će da ti prepriča celu istoriju od Grčke mitologije (vreme prvih olimpijada) pa do danas.
Međutim dobro je ponekad menjati intervale, takođe i treninge.

Nina 94:
Drzim se ovoga vec neko vreme i rezultati su primetni ali izgleda da cu morati malo da povecam intenzitet trcanja ili interval...Uz trcanje radim inace i trbusnjake i cucnjeve naizmenicnim danima,uglavnom po 50-100 trbusnjaka i 50-100 cucnjeva...kardio radim svaki dan....nekad ujutru nekad uvece,kako mi vise odgovara....
Postavi cilj da smršaš 2 kg sala za narednih mesec dana. Gledaj svaki dan da uradiš nešto što ćete približiti cilju i beleži dane kako prolaze.
Pokušaj barem dvaput dnevno da sedneš i zatvoriš oči i vidiš sebe kako imaš to telo koje želiš (doživi iste emocije kao da imaš to telo).
Skloni pažnju sa stvari koje ne želiš, nemoj misliti o neuspehu, nemoj pričati kako se stvari sporo odvijaju. Daj sve od sebe da ih ignorišeš.
Koncentriši se na ono što želiš, piši o onome što želiš, pričaj o onome što želiš.
Ako uradiš ovo što sam napisao, neuspeh je ne moguć.

Može se reći da je napredak čista nauka. Kao što je 2 + 2 = 4. Kada uradiš određene zadatke (sabereš 2 + 2) ne uspeh je ne moguć.
Zato, napravi posvećenje da od SADA kreneš i završiš tih mesec dana sa uspehom i imaj na umu da će vreme svakako proći bez obzira da li vežbala ili ne.
Pitanje je samo kako ćeš ga iskoristiti.
 
Poslednja izmena:
Ovo sto ovaj Boris vec vise puta govori je susta i jednostavna istina samo ljudi je izgleda teze prihvataju. Trcanje je majka, pogotovo za devojke. Uzgred, upravo sam istrcao deset kilometara.
Kad je rec o ishrani, ja bih jos dodao da treba da se trudis da pijenjem vode suzbijas sitne medjuobroke jer mnogi ljudi (znam da ovo zvuci neverovatno) zamenjuju zedj za glad. Druga stvar, gledaj da slatkise sto je vise moguce potisnes vocem. Ja recimo pre rekreacije pojedem jedan iskljucivo vocni obrok. Ne neposredno pre naravno, ali sam primetio da ne mora da dugo i vec sam spreman za fizicku aktivnost. Medjutim kad smazes nesto teze treba da cekas tri cetiri sata da telo dodje u stanje spremno za neki ozbiljan rad.

U pravu si...Slabo konzumiram slatkise,eurokrem sam ranije ponekad retko jela,sada ga ne jedem,izbacila sam ga iz ishrane...
Kojim tempom trcis?
 
U pravu si...Slabo konzumiram slatkise,eurokrem sam ranije ponekad retko jela,sada ga ne jedem,izbacila sam ga iz ishrane...
Kojim tempom trcis?

Danas sam trcao oko 5min po kilometru, mozda i malo sporije. Ja brzo primetim promene na sebi. Malo promenim ishranu i fizicke aktivnosti i za desetak dana izgubim ili dobijem 2-3 kile po potrebi.
 
Danas sam trcao oko 5min po kilometru, mozda i malo sporije. Ja brzo primetim promene na sebi. Malo promenim ishranu i fizicke aktivnosti i za desetak dana izgubim ili dobijem 2-3 kile po potrebi.

ja toliko za mesec dana izgubim :) a ne daj boze da dobijem....:mrgreen: al dobro ja sam u pubertetu,moram da budem pazljiva sta radim sa organizmom....
koliko pijes vode na dan/ pijes li neki caj mozda?
Ja se kljukam nekim cajevima u zadnje vreme umesto vode bukvalno...
 
Ja mogu samo da sanjam da istrcim ovu kilometrazu:(

Koliko, i za koje vrijeme, treba pretrcati tokom treninga, da bi se za djevojku reklo da je u solidnoj formi???

To sta je solidna forma kod devojke, to svaki muskarac drugacije misli.
Distanca nije toliki problem. Kad covek dodje u formu, moze da trci desetine i desetine kilometara. Govorim o svakom prosecnom, zdravom coveku ili zeni. Kreni od manjih distanci, ali gledaj da drzis solidan ritam da to lici na trcanje a ne na hodanje.
Ako hoces da popravis tempo, uradi ovako.
U pocetku kreni ostro, a kada osetis da ne mozes vise da izdrzis, nemoj stati nego samo smanji ritam za jedno 20% i trpi. Kroz par minuta ces osetiti da telo nalazi svoj ritam. Nemoj savijati glavu nadole i gledati u noge previse, odaberi ritam disanja koji ti odgovara, ali stalno drzi jedan. Pljuvacka kad se skuplja i postane gusta izbegavaj da pljujes, gutaj. Kad finisiras nemoj vuci samo zadnjih pedeset metara, nego par stotina metara.
Takodje mozes da radis deonice ili petstotke. Istrcis dva km da se zagrejes lagano, a onda ostrim tempom trcis petstotke. Tri cetiri, koliko izvuces sa kratkim pauzama.
Za pocetak samo ti trci i probaj da nadjes uzivanje u tome.
 
Poslednja izmena:
ja toliko za mesec dana izgubim :) a ne daj boze da dobijem....:mrgreen: al dobro ja sam u pubertetu,moram da budem pazljiva sta radim sa organizmom....
koliko pijes vode na dan/ pijes li neki caj mozda?
Ja se kljukam nekim cajevima u zadnje vreme umesto vode bukvalno...

Ne preteruj sa cajevima. Nemam pojma koliko pijem. Otprilike onoliko koliko sam zedan pa jos 50 %.
 
Drži se trčanja i jednostavne hrane (meso, ribe, povrće, voće, mleko, sira, putera, pavlake, jogurta itd).
Meso najbolje kuvano i to pileća prsa (belo meso) i junetina, teletina... Puter UMESTO margarina, da se ne zezne pa da koristi oba... Jel joj treba riba bogata proteinima?! Mislim, možda to kad skine salo, kad bude "nabijala" mišiće...
Jedan od najboljih savetodavaca... :D

Ja recimo pre rekreacije pojedem jedan iskljucivo vocni obrok. Ne neposredno pre naravno, ali sam primetio da ne mora da dugo i vec sam spreman za fizicku aktivnost. Medjutim kad smazes nesto teze treba da cekas tri cetiri sata da telo dodje u stanje spremno za neki ozbiljan rad.

Ja dok sam skidao salo, jeo sam suvo grožđe 15 minuta pre trčanja, jer daju snagu za početak, koja polako nestaje i onda kreće da troši salo...
Sad pred trening jedem nešto bogato UH, pola sata pre i nešto bogato proteinima odmah posle... To nešto su uglavnom jaja naoko ili kuvana sa konzervom tune, bez hleba sa dosta povrća...
@tema:Ako hoćeš da smršaš onda ti je bolje da jedeš više malih obroka nego tri velika koliko verovatno sad jedeš... Ako, pak ne možeš da izdvojiš vremena za sebe za više malih (mada ne znam kako al ajd...) onda pred veliki obrok popi dve čaše vode i za vreme obroka još jednu... I jedi polako... Naši ljudi uglavnom jedu dok ima ispred njih, pa im ni ne stigne signal iz tela da je stomak pun... Ja posle supe napravim pauzu i nekad mi se desi da sam od supe sit. ;) Probaj pa javi... Zato smo tu... ;)
P.S. Bez hemije 20 kg za nešto više od mesec dana, dokaz da se sve može kad se zainatiš...
 
Poslednja izmena:
Meso najbolje kuvano i to pileća prsa (belo meso) i junetina, teletina... Puter UMESTO margarina, da se ne zezne pa da koristi oba... Jel joj treba riba bogata proteinima?! Mislim, možda to kad skine salo, kad bude "nabijala" mišiće...
Jedan od najboljih savetodavaca... :D



Ja dok sam skidao salo, jeo sam suvo grožđe 15 minuta pre trčanja, jer daju snagu za početak, koja polako nestaje i onda kreće da troši salo...
Sad pred trening jedem nešto bogato UH, pola sata pre i nešto bogato proteinima odmah posle... To nešto su uglavnom jaja naoko ili kuvana sa konzervom tune, bez hleba sa dosta povrća...
@tema:Ako hoćeš da smršaš onda ti je bolje da jedeš više malih obroka nego tri velika koliko verovatno sad jedeš... Ako, pak ne možeš da izdvojiš vremena za sebe za više malih (mada ne znam kako al ajd...) onda pred veliki obrok popi dve čaše vode i za vreme obroka još jednu... I jedi polako... Naši ljudi uglavnom jedu dok ima ispred njih, pa im ni ne stigne signal iz tela da je stomak pun... Ja posle supe napravim pauzu i nekad mi se desi da sam od supe sit. ;) Probaj pa javi... Zato smo tu... ;)
P.S. Bez hemije 20 kg za nešto više od mesec dana, dokaz da se sve može kad se zainatiš...


Probacu ovo sa grozdjem... ;)
ih brate,pa ja kad bi skinula 20kg nista od mene ne bi ostalo :lol:
Sad sam 168cm/66kg...uglavnom misicne mase (dobro ako ne racunamo grudi i guzu ;) )...samo da skinem nekoliko,najvise 10kg,ma i to mi je previse,5-6 ako skinem bicu extra,taman ce mi se lepo ocrtati ovi trbusnjaci....
 
a sta je extra bodyweight trening? :mrgreen:

bodyweight trening- trening snage samo svojom težinom tela... Ustvari.. U početku bude snaga, dok ne navikneš mišiće na jedno te isto opterećenje onda postaje trening kondicije... A onaj extra deo se odnosi na malo izmenjene tehnike izvođenja nekih vežbi (recimo umesto običnih sklekova, da radim podignutih nogu, pa na jednoj ruci, pa na drugoj... Capitto?!:D)
 

Back
Top