Suva i ispucala koza na petama-veliki problem

Može tu biti uzrok još ponešto: dugotrajno stajanje, velika težina (opterećene pete), nedostatak vitamina i loša obuća.
Lično sam primetila da ako preko leta nosim neke nekvalitetne papuče bez mekanih uložaka - i meni pucaju pete. Borim se tako što pijem vitamine, radim piling nogu, mažem ih hranljivim kremama i bar kod kuće nosim obuću sa anatomskim ili vrlo mekanim đonom.
vidiš, meni je osim vitamina (biće da je u tome problem. tome, ili prekomernoj težini) sve to rutina.
al su noge suve pa suve. ako ih par dana ne namažem imam onaj neprijatni osećaj suvoće... brrrrrrr....

pise proizvodi Johnson and Johnson... testiraju na zivotinjama-koga zanima...

na mojoj ne piše džonson, samo compeed.. neam, pojma.
i volela bih ja neku kremu koja nije testirana na životinjama, ono, otvorena sam za predloge...
 
Poslednja izmena:
Kaja sto se tice tezine tu si u pravu ja jesam gojazna . Utrudnoci u mladosti dobila sam 30 kg usled hormonskog poremecaja jer sam se prvo lecila od steriliteta,ali nega mi je na zavidnom nivou. Jos cu pokusati sa banjskim lecenjem jer to mi je prava mora.A da stojim i da sam na nogama stalno pa od prilike po12 sati dnevno sam intezivno na nogama.
 
I ja sam probala hemel, i stvarno je dobar... ali mislim da zena koja koja je postavila temu ima malo ozbiljniji problem... i da tu treba zaredjati pos pecijalistima, sigurno se radi o nekom nedostatku vitamina ili necega... A mozda i nesto drugo...
Evo nekih linkova
http://www.epodiatry.com/cracked_heels.htm
http://www.podcare.com/cracked-heels.html
(ovde je jedan od razloga dijabetes ili zeznuta stitna zlezda - zbog njih se covek manje znoji, suva koza je posledica)
 
I meni leti pucaju pete pa ne smem da zgazim na taj deo jer boliiii.Najvaznije ti je da ih redovno turpijas kamenom za pete ili turpijom(za pete) i da ih mazes masnom pomadom.Nema tu leka. Isusi se koza od vrucine kad ides leti u papucama,od trenja,tezine,ravnih stopala,moguce nedostatak nekih vitamina.. Kompleks B vitamina je odlican za kozu,ali je ubica dobre linije.U svakom slucaju mozes te tablete zameniti bezalkoholnim pivom i namirnicama koje su bogate vitaminima B kompleksa
Moj ti je predlog da odes u kozmeticki salon da ti urade pedikir i da to posle sama odrzavas(kamen,krema,redovno pranje nogu) poz i srecno
 
Muvalo i esperanca137-Stitnu zlezdu sam iskontrolisala je rezultati su mi super dijabetes nije u pitanju i tu sam uvek negde oko granice a sto se tice kozmetickog salona vec 12 goduna sam u tome samo jos uvek mislim da su mi zaprzili corbu sa tecnim azotom na koznoj klinici je mi se prosirilo od dve male brazdice po celim petama.i od tada plac majke bozije muke, muke. Moram priznati da samo nisam pokusavala da pijem vitamine B kompleksa ali pokusacu i to iako se bojim zbog tezine.Hvala vam divni ste.
 
na mojoj ne piše džonson, samo compeed.. neam, pojma.
i volela bih ja neku kremu koja nije testirana na životinjama, ono, otvorena sam za predloge...
http://www.caringconsumer.com/pdfs/companiesDontTest.pdf
preko 600 kompanija koje ne testiraju, npr AVON, DR.HaUSCHKA SKIN CARE, ESTEE LAUDER, ORIFLAME USA, REVLON

ma i ja pokusavam da izbacim "zlikovce" ali to jedino izgleda mozes u americi jer sve popularne proizvode proizvode ovi surovi... predpostavljam da domaci proizvodjaci ne testiraju?
 
pa da, al neki predlog koji deluje..
možda sam loš čovek, al nekako ne pretpostavljam ideale interesima..
osim ako nisu baš krupni ideali ili sitni interesi.

jb.g meni kremica nije neki licni interes... imas lush i dr.hauschka-u, ako ti je avon bzvz, ali za ta dva treba izdvojiti malo vise para... nikog ja ne osudjujem samo podsecam pa ko hoce da se pozabavi problemom ko nece...
 
e moram da kazem, sem ljudi koji imaju ozbiljne probleme sa tom suvom ispucalom kozom na petama, nije mi bas jasna opsednutost glatkocom svakog dela tela pa i onog kojim gazis. ok regularano odrzavanje cistoce naravno, ali istanjivati do mekoce ostatka koze pete, donji deo stopala mi nije jasan poriv. ja cim mogu hodam bosa i potrebna su mi normalna stopala:)
 
Dok ne odeš kod dermatologa ili pedikira: papuče zaboravi, sandale sa otvorenom petom broj veće, nega - prvo ošmirglaj (na suvo) onom "trenicom" za pete, pa namaži najmasnijom kremom koju imaš, pa posle oko pola sata-sat natopi noge u toploj
slanoj (ako te ne peče) vodi, pa onda normalnim "kamenom" za pete, ima ih sad sto vrsta, pa "jomelop-e" na pukotine (u debelom sloju, 1-2mm), pa pamučne zoknice; to pre spavanja. Sve dok ne zaceli. Kad zaceli, sve isto, samo umesto "jomelopa" "pavlovićevu mast". Preko dana, kada si kod kuće, svki put kad uđeš u kupatilo namaži nekom kremom za telo, za suvu kožu.
 
Slatka moja,
evo ja ću ti preneti svoje otkriće i rešenje istog problema posle godina traganja. Kupi kremu za pete sa 5% ureje u apoteci.Ova što samje ja kupila bila je u tubi,ne znam kako se zvala,a mislim da i nije bitno. Poenta je u ureji,ona prikuplja vlagu u te delove kože gde se utrlja. I da,obavezno koristi kamen za pete,a ne rende i to onaj iz parfimerije,a ne "prirodni"sa pijace. Bitno je i to da kupiš jedan grublji i jedan finiji "kamen". Dakle potopiš nožice u toplu vodu sa malo morske soli ako imaš,jedno pola sata,a može i manje,središ ih i namažeš dobro tom kremom. Obuješ pamučne čarapice i na spavanjac. Već ujutru su rezultati vidljivi,a da ne pričam posle par večeri zaredom. Kad se stvar sredi,ponavljaj postupak svakih nekoliko dana. Napišite mi svoja iskustva sa ovom metodom i preparatom.
 

Back
Top