Suva i ispucala koza na petama-veliki problem

Nisam imala bas takav problem kao osoba koja je otvorila temu, ali su mi stopala bas bila suva, sto Parka rece - nesto u fazonu - zapinjala mi o posteljinu. (A redovno idem na pedikir)
Jedared (pre otprilike godinu dana) mi padne na pamet da namazem noge Neutrogenom za ruke (ona bez mirisa), pomislih, da vidim da li moze nesto da mi pomogne na tom polju, posto mi je problem suvoce ruku sjajno resila (ruke su mi zimi, pre pocetka upotrebe Neutogene uvek bivale ispucale do krvi).
I tako, mazala sam Nutrogenu na noge svako vece pre spavanja jedno vreme, ne nesto narocito dugo, recimo 3 nedelje i kad sam opet otisla na pedikir devojka koja me je radila nije mogla cudom da se nacudi kakva su mi stopala posto su mi uvek bila suva, suva.
Od tada povremeno mazem noge pred spavanje, leti nesto cesce i vise ne struzem po posteljini :)
 
Kako suvu i ispucalu kozu na petama zaceliti?Problem imam vec godinama i koristila sam sve moguce preparate, kreme,tecni azot i vec vise neznam sta.prosto sam izgubila svaku nadu da cu taj problem resiti.To mi otezava hod stajanje i veoma je bolno.Ima li neko ko je imao takav problem a uspeo da ga resi?:worth:

pa ja sam koristila onaj kao kamen ne znam sad kako se tacno zove
 
kupi kremu za pete u avonu, mislim da je oko 200 din, nije vise. a ako ne tu onda neku masniju, najbolje pavloviceva mast.
treba ti isto turpija za pete.
Sednes na ivicu kade i pustis vrucu vodu da tece, pa zapusi kadu drzi stopala potopljena par min, i tako dodajes sve topliju vodu. dodaj i neki sampon ili kupku. stopala neka ti budu u vodi oko 20-30 min, pa onda doooobroooo isturpijaj i istrljaj pete i tabane. obrisi ih dooobrooo i onda nanesi deeebeeelii sloj kreme, navuci kese i preko njih carape. ostavi ih tako oko sat vremena. kasnije samo utrljaj ostatak kreme i nanesi puder.
stopala UVEK moraju biti suva, zato i kad se tusiras dobro ih obrisi. ako ne mozes svako vece da primenis ovaj tretman onda bar svako drugo.
takodje izbegavaj cvrste sapune bilo za ruke ili za telo, posto oni veoma isusuju kozu.
srecno:ok:

Ovo bi otprilike i ja preporucila, bar ja tako slicno radim, znaci u vodu, da omeksa, pa turpija ili kamen, pa krema, samo mazem scholl-ovu kremu za ispucale pete pa u kesu pa u carapu i tako prenoci. Meni je posle nedelju dana bilo ko novo, naravno ne znam koliko je tvoj problem tezi a verovatno jeste. Ne znam probaj, ne mozes nista izgubiti. Srecno
 
Poslednja izmena:
Narode moj evo me posle duzeg vremena Ja sam pokrenula ovu temu i bila sam u pravu kada sam se ponadala da cu dragocenu pomoc dobiti od svih Vas.Malte ne sam od svakoga po nesto primenila i rezultat nije izostao.Kombinovala sam:
1.ujutro prvi slojEucerin10 procentna urea;drugi sloj Pavloviceva krema
2.u podne cimet krema
3.topla kupka sa morskom solju- skidanje sloja sa peta kamenom,pa na tako vlazne pete mast Triderm sa folijom preko noci. ujutro ponovo kupka pa nastavak jutarnjeg mazanja Eucerinom i Pavlovicevom .Sve vreme pijem bozu uz vitamin c i ljudi moji sada mi se samo malo primeciju tanke linije gde su nekada bile ogromne pukotine.Narode nastavljam i dalje.Hvala vam sto ste tako ozbiljno shvatili koliko mi je to predstavljalo problem .pa da vas obradujem da sada nosim i klompe.Volim VAS sve puno!!!!!!!!!!!!!!!
 
Cicoka, verujem da ce Vam mnogo pomoci (na duze staze) ako smanjite telesnu tezinu. Javite se nutricionisti pri Domu zdravlja u svom mestu (ili privatniku) koji ce Vam napraviti plan ishrane kojim cete ne samo smrsati (i time smanjiti opterecenje na petama) vec i nadoknaditi nutritivne elemente koji ti nedostaju. Cim Vam je koza toliko suva, verovatno nije u pitanju samo nedostatak B kompleksa, vec i gvozdja, ali suplemente ne treba uzimati napamet.
Toliko od farmaceuta.
 
Sasvim slucajno sam u apoteci naisla na neku rusku kozmetiku i. sklona eksperimentisanju, kupila neke preparate. Posto su se pokazali odlicnim, zainteresujem se i dalje... do toga da mi je sad skoro sva kozmetika u kuci njihova!
Cene su vise nego prihvatljive, malo pre sam pogledala kataloge i nasla nesto sto bi, sigurna sam, bilo od koristi:
  • kupka za noge od četinara (Apoteka Agafije)
  • krem-gel za noge protiv upala, dezodorirajući (Recepti bake Agafije sa jonima srebra)
  • krem za noge isceljujući na bazi bokvice, ulja semena jabuke i žalfije sa povećanim sadržajem retinola (domaći recepti)
pogledaj na www.kaljinka-ru.com
 

Back
Top