sport012

cvidza

Aktivan član
Poruka
1.279
ajmo malo sporstki i rekreativno da se aktiviramo...

na ovoj temi pisite sva sportska desavanja koja su vezana za nas grad!!!ako Bog da fk M.Radnik jos malo pa ce u 1 ligu telekoma,imamo odbojkaski klub koji je u prvoj ligi,pa zatim momci iz americkog fudbala su prvi na tabeli i bez poraza u svojoj grupi.karatisti i ostale borilacke vestine kao i zenski rukomet klub i itd...

naravno i ako se neka navijacka grupa aktivira mozemo pisati ovde...

gde ko ide na rakraciju,basket,fudbal trcanje bilo sta neka javi ovde da svi budemo upuceni gde se recimo igra najbolji basket i fudbal u gradu!!!!
Tako ce oni koji zive van naseg grada lako dolziti do informacija o sprtskim svezim (taze :D) desvanjima koje se desavaju u nasem gradu...

pisite izvestaje,komentare,predloge,kritike,pohvale sve sto vam pada napamet u vezi sporta u 012 :D !!!

pisite ono sto je PRE bilo u istoriji pozrevackog sporta zanimljivo...

p.s. neko me mislim predlozio za ministra sporta.....pa hvala mu!!!!! :D:rotf::super:;)



Evo ja da zapocnem, mislim da momci iz americkog fudbala igraju 10. maja protiv indjije na hipodromu!!!
a trenutno po meni najjaci basket se igra na poljancetu (sinalko),jer je kod hale kos na zalost unisten!!!!!
 
E, poljance!!! Svaki teren basketaski u gradu se tako zove, makar od male do male! Citaj blokove sad smo grad!
No najuspesniji klub si zaboravio, BUSIJE ZENSKI FUDBALSKI ... :lol:
 
O hvala bogu da neko malo pogura sport .....Oprostite ali nije dobar izvestaj na pocetku sve to deluje malo zbrda dola ajde polako .....evo mene interesuje bas sve kako fudbal Mladi Radnik koji je na tabeli ..gde mislim srpska liga .....moji basketasi sta rade KK Mladi Radnik....Odbojkasi jos uvek u prvoj gledam ih na satelitu cesto ..... jedan lep izvestaj malo organozaovan pogotovu za nas koji smo van [dijaspora]...takve informacija su znacajne ...hvala..
Sto se tice kandidatureza ministarstvo sporta ako izvestaji budu u buduce bili ovakvi nekompletni i neiscrpni podrsku dijaspoe Cvizdi za mesto ministra bice povuceno ,,,,,i bice izlozen kritici cele vlade ...zato ako zelite podrsku ivestaj na dve strane [kucan] po kopija za svakog ministra ....inace sankcije slede[nema piva posle basketa ,u krevet u 22h...i tako 2nedelje ].....
Ulozenu kritiku prilozilo ministarstvo dijaspore ....dana 9.05.2008.....hvala na razumevanju
 
Poslednja izmena:
Stefo prijatelju...evo ako hoces budi ti ministar sporta a ja cu da budem novinar da obavestavam raju...:D

sve u svemu da nam tema ne ode u tri lepe....evo informacija za naseg Stefu!!!
fk M.Radnik je trenutno na 1. mestu srpske lige i ima koliko ja znam desetak bodova vise od drugoplasiranog i skoro sigurno ce uci u prvu ligu telekom srbije sto je odlicno za nas grad!!!
sto se tice kosarkasa oni igraju u vrlo slaboj ligi,ako neko zna vise informacija neka obavesti narod......
 
ja znam dosta americkom fudbalu u PO!!!

osnovno je to da su prvi na tabeli,bez poraza i igraju super,tukli su cacak i obrenovac kod kuce a u gostima pokidali sabac!mislim da sutra igraju protiv indjije koja je extra ekipa ali ipak mi smo favoriti!!!
ako ekipa bude prva onada igra plej of u prvoj ligi!!!!
 
Ma daj Cvizdo ne kapiras ja sam ti sponzor ....trebas mi u vladi kjad bude preglasavanje a ko novinar mozes raditit volonterski iz hobija ...zezam se izvestaj je o.k.....
Nego da vas pitam kako to sada FK. Ml radnik iz srpske pravo u prvu ligu nema druga liga .....objasnitemi to nisam u toku .....hvala..Divno za americki fudbal sto smo najbolji nemogu da verujem je poceo sport da napreduje u PO......krivo mi je za basket imali smo talente van serijske a mora neki jaci sponzor da dodje da bi se napredovalo ....a ne da ostanemo basketasi street...cao
 
da, M.Radnik iz srpske lige ide u 1. ligu telekom srbije,ne postoji druga liga!!!
e ako sledece sezone bude prvi u toj ligi telekom srbija,e onda ide u meridijan super ligu gde ce igrati sa zvezdom,partizanom itd...
 
ragbisti nam izgubili od indjije posle produzetaka 52-53!!!
u nasem timu je bilo dosta povredjenih iz prve postave,sve u svemu momci su sada drugi i sigurno idu u plej of!!!!!!!!!
 
Požarevački olimpijci osvojili Niš
Požarevački olimpijski tim sa nedavno završene Olimpijade u Nišu van svih očekivanja okitio se velikim brojem medalja.San svakog sportiste je da ode na olimpijadu, te su I članovi požarevačkog olimpijskog tima ostvarili svoje san nastupom na školskoj olimpijadi proteklog vikenda u Nišu. Radojko Luković generalni sekretar Sportskog Saveza Pozarevac je izrazio nadu da učenici olimpijci se nađu I na onoj pravoj olimpijadi I brane boje Srbije. U pojedinačnoj konkurenciji zlatnu medalju osvojila je Katarina Ilić iz OŠ “Kralj Aleksandar I “ je u atletici na 800m , bronzu je osvojio gimnazijalac Aleksandar Avramović, a gimnastičari su osvojili dosta odličja pojedinačno.Predednik opštine Požarevac primio je mlade olimpijce u Svečanim salonima SO Požarevac.Predsednik Vujičić je obećao da će opština finansirati odlazak odbojkađke ekipe OŠ “Desanka Maksimović” na prvenstvo koje će biti održano u Kraljevu.
 
PLS: Sudijska nadoknada kobna po Smederevo
Subota, 13. septembar 2008. 18:39

Kako su prošlog vikenda ostali bez pobede na svom terenu, fudbaleri Smedereva tako su doživeli i prvi poraz u Prvoj ligi Srbije (PLS).

U prošlom kolu Smederevci su vodili protiv Kolubare do poslednjih trenutaka meča, ali su onda primili gol i ostali su bez pobede, a još crnja sudbina zadesila ih je u Požarevcu u 5. kolu PLS.

U poslednjem minutu meča lokalnog derbija protiv Mladog radnika, Smederevci su primili gol i izgubili 2:1, što je prvi poraz doskorašnjeg superligaša u dosadašnjih 5. kola PLS.

Počelo je žustro u Požarevcu. Posle početne inicijative domaćina, Smederevci su pripretili u 9. minutu preko bivšeg igrača Mladog radnika, Vojislava Bojatovića, koji je predriblao dvojicu igrača domaće ekipe, snažno šutirao, ali je pogodio stativu.

U 26. minutu, Smederevci su poveli. Neko iz odbrane Mladog radnika igrao je rukom u kaznenom prostoru, sudija je svirao penal, a Nenad Mladenović je bio precizan.

Desetak minuta kasnije izjednačenje. Miletić je sjajno izveo slobodan udarac i pogodio "paučinu".

U drugom poluvremenu obe ekipe su u razmaku od 15 minuta ostale sa po igračem manje na terenu, a u sudijskoj nadoknadi Radisavljević je doneo veliku radost pristalicama Mladog radnika, kojih je na tribinama u Požaevcu bilo oko 2.000.

Lider Prve lige, ČSK iz Čelareva ostao je neporažen u Beogradu na gostovanju Bežaniji. Meč je završen bez golova, a "pivari" sada imaju bod više od Smedereva.

Mladost iz Apatina je u vojvođanskom derbiju savladala Spartak Zlatibor vodu, golom Jakšića u 76. minutu, a Novi Pazar ubedljivo je pobedio vranjanski Dinamo 4:0.

REZULTATI 5. kola:

Mladi radnik - Smederevo 2:1 (1:1)
Mladost Apatin - Spartak Zlatibor voda 1:0 (0:0)
Bežanija - ČSK 0:0
Novi Pazar - Dinamo Vranje 4:0 (3:0)

Nedelja:

Hajduk BG - Metalac
Kolubara - Voždovac
Sevojno - BSK
Mladost Lučani - Novi Sad
Srem - Inđija

Tabela: ČSK 11, Smederevo i Mladi radnik po 10, Sevojno 9 (-1), Inđija 9 (-1), Mladost Apatina 8...
 
U SVEČANIM SALONIMA GRAD-SKE UPRAVE POŽAREVCA

PRIJEM ZA KOŠARKAŠE


U svečanim salonima gradskog zdanja proteklog četvrtka upriličen je prijem za košarkaše KK "Požarevac" povodom velikog uspeha i plasmana u viši rang takmičenja

- Prvu srpsku ligu. Organizator i domaćin prijema gradonačelnik Požarevca, Miodrag Milosavljević zahvalio se košarkašima na postignutim rezultatima: "Želeo bih da što duže ostanete u Prvoj srpskoj ligi ili po mogućstvu još više napredujete. Znam da napredovanje ne zavisi samo od vas košarkaša, već su neophodna finansijska sredstva i mi ćemo kao lokalna samouprava gledati da uvek iznađemo mogućnosti da vam pomognemo. Racionalizacija mora da obuhvati i sport, ali mi nemamo mnogo ekipa koje mogu da favorizuju grad i predstavljaju sport.

Imamo Fudbalski klub "Mladi radnik" koji je na domak "Jelen super lige", Odbojkaški klub je u elitnoj ligi i vi ste sada na domak tom daljem uspehu i ja bih vam poželeo da istrajete u tome i da ubuduće dobijemo još jednog prvoligaša i Požarevac bude uspešan u timskim sportovima. Želim vam puno uspeha i sreće, a na lokalnoj samoupravi je da vam omogući normalan razvoj i odvijanje treninga i utakmica i da vam pomogne da u narednom periodu ostvarujete isto tako dobre rezultate".

U ime košarkaša Požarevca na srdačnoj dobrodošlici zahvalio se Toma Janičić, predsednik Kluba i tom prilikom predao je košarkaške lopte sa potpisima igrača, gradonačelniku Milosavljeviću i članu Gradskog veća zaduženom za sport i saobraćaj Aleksandru Đokiću.

"Ovaj uspeh je došao kao kruna timskog rada i želimo da u našem razvojnom putu dođemo do neke lige koja će sigurno zadovoljiti naš grad. Uprava kluba je sa Skupštinom opštine uradila veliku stvar pre dve godine kada smo iz male sale otišli u halu sa novim koševima i na taj način mi smo vratili košarku u Halu sportova što ona svakako zaslužuje. Uloženo je mnogo, košarkaši sada imaju optimalne uslove za bavljenje sportom i sa kvalitetnim trenerskim radom došli smo do ovog uspeha, a moram da naglasim da su naši košarkaši isključivo iz grada Požarevca i bliže okoline", rekao je Janičić.

Član Gradskog veća, Aleksandar Đokić čestitao je igračima i rukovodstvu ulazak u viši rang izrazivši nadu da je ovo samo prvi od velikih uspeha požarevačkog sporta u ovoj godini. "Očekujemo da rukometaši uđu u Prvu ligu, da Fudbalski klub postane član Super lige i grad će učiniti sve što je u njegovoj moći da košarkaškom i drugim klubovima pruži maksimalnu podršku", zaključio je Đokić.
 
sAMO NAPRED ZA pOZAREVACKI SPORT POSLE ODBOJKASAi fudbalsjkog kluba koji je na korak od elite bilo bi lepo da basket konacno zazivi i postane jedan od sportova koji ce grad poslaviti .
 
OČERUPALI KLUB
PROTIV PREDSEDNIKA I SEKRETARA POŽAREVAČKOG FK MLADI RADNIK POLICIJA PODNELA PRIJAVE ZA UTAJU POREZA OD PET MILIONA DINARA

POŽAREVAC - Protiv Zvonka Blagojevića, predsednika požarevačkog FK Mladi radnik, i Dragana Stjepovića, sekretara tog kluba, policija je prošle nedelje podnela krivične prijave za utaju poreza u iznosu koji premašuje pet miliona dinara, saznajemo u požarevačkoj policiji. U vezi sa ovim slučajem policija je, kako saznajemo, prethodno saslušala više od trista roditelja i dece koja su bila članovi fudbalske škole FK Mladi radnik.

Prijave protiv čelnika FK Mladi radnik, kako saznajemo u policiji, odnose se na lažno evidentiranje isplata hranarina i stanarina igrača mlađih kategorija, ali i njihovih starijih kolega iz prvog tima.

- U saradnji sa kolegama iz poreske policije došli smo do podataka da je tim lažnim evidentiranjem hranarina, stanarina i sličnih isplata izbegnuto plaćanje poreza u iznosu od oko tri miliona dinara. Takođe, istragom je utvrđeno da je na sličan način izbegnuto plaćanje poreskih obaveza za primanja sportista i stručnjaka u FK Mladi radnik u iznosu od preko dva miliona dinara. Mi smo prošle nedelje ove nalaze uz krivične prijave dostavili tužilaštvu i sada su oni na redu da ih dalje procesuiraju - objašnjava naš izvor iz požarevačke policije.

Goran Đurić, komercijalista i bivši član uprave požarevačkog fudbalskog mezimca, tvrdi da već godinama ukazuju na nedozvoljene finansijske radnje u klubu.

- Situacija pre ovih prijava u Požarevcu podgrejavana je do usijanja, pa je policija saslušala 324 što mladih igrača što roditelja, jer su neki od njih bili spremni čak i da linčuju pojedine članove uprave kluba. Otišao sam iz kluba još 2004. godine, kad je bio u minusu oko 17 miliona, a trenutna procena inspektora UBPOK, sa kojima sam u kontaktu, jeste da je reč o čak 27 miliona dinara! Naravno, šteta je što se to dešava sada, kada imamo tim sa Superligu, ali očigledno im su im važniji privatni džepovi od ljubavi prema klubu - rezignirano objašnjava Đurić.

Prema njegovim rečima, najnovija dešavanja u klubu kada je reč o dogovoru sa požarevačkom gradskom upravom o izgradnji jedne tribine na stadionu takođe ne slute na dobro.

- Na tu vanrednu skupštinu, iako sam njen član, nisam zvanično pozvan, već sam došao privatno, dojavom, što dovoljno govori. Gradonačelnik Miodrag Milosavljević složio se da stadion ostane gradski i da se klubu u namenu izgradnje tribine uplati 24 miliona dinara. Ali tad moćnici iz uprave predlažu da njihova tri "proverena" čoveka nadgledaju tokove tog novca. Da taj novac oni i koriste, nadgledaju i podnose račun. Svi smo se pobunili zbog ove varijante da opet "koza čuva kupus"! Tražili smo da se sastav kontrolnog organa proširi, sa čim se i gradonačelnik složio, ali moćnici iz uprave nisu pristali na to. Novac je tako, nažalost, stopiran jer su opet pobedili sitni interesi u borbi za punjenje džepova - ljutito objašnjava Đurić.

PREDSEDNIK NEOBAVEŠTEN!
Zvonko Blagojević, predsednik FK Mladi radnik, bio je zatečen našim pitanjem o krivičnoj prijavi protiv njega.
- Za to prvi put čujem i, ako je istina, čekam da o tome budem i zvanično obavešten. Mogu samo da vam kažem da sam načuo da ćemo biti optuženi jer nismo uplaćivali doprinose za fond PIO, ali to nije ni logično jer prema Zakonu o sportu mi nismo ni dužni da za sportiste to uplaćujemo - kratko nam je rekao predsednik FK Mladi radnik.
 
Пожаревљани,
честитке ФК Младом раднику на првој победи у Јелен Супер лиги.
Зајечарац, непоправљиви навијач Тимока.
 
Pa kad se Zika hvali evo i mene malo da se pohvalim .Prsle nedelje bese Zikina sarenica u kostolcu pa ko je gledao mogao je i mene da vidi sa desetak smudza na dunavu koje sam upecao.pozdrav
 
Pa kad se Zika hvali evo i mene malo da se pohvalim .Prsle nedelje bese Zikina sarenica u kostolcu pa ko je gledao mogao je i mene da vidi sa desetak smudza na dunavu koje sam upecao.pozdrav

Перо, ја се нисам хвалио већ честитао Младом раднику на победи.
Перо,Перо, мора да си уз смуђа нешто и попио па ниси добро прочитао.
Ево и тебе,Перо похваљујем за уловљеног смуђа и за улазак у објектив Жикине шаренице.
Живео!
 
BRAVO...FUDBALSKI KLUB '''MLADI RADNIK '''iduce godine u kup sampiona ........ej na vasaristu se trazi karta vise ........Platini u lozi .......Ibrahimovic prelazi u Mladi Radnik.............:brus:
 

Back
Top