Dipl. Ing. vs Master... Sta uzeti?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 170502

Veoma poznat
Poruka
13.608
Nadam se da nije bila vec ovakva tema, tako mi se cini...

Znaci pitanje je prosto! Ako bih radio u inostranstvu, da li je bolje da pokusavam sa svojm trenutnom diplomom masinskog faxa kao dipl. ing. ili da uzmem Master??

Pripadnik sam "stare garde" pa vise volim da se zovem inzenjer 8) nego master :rolleyes: Ali nekako imam utisak da bi master bolje prosao, i ljudi bi znali o cemu se radi...

A mislim da mogu da "uzmem" master bez problema....
 
Nadam se da nije bila vec ovakva tema, tako mi se cini...

Znaci pitanje je prosto! Ako bih radio u inostranstvu, da li je bolje da pokusavam sa svojm trenutnom diplomom masinskog faxa kao dipl. ing. ili da uzmem Master??

Pripadnik sam "stare garde" pa vise volim da se zovem inzenjer 8) nego master :rolleyes: Ali nekako imam utisak da bi master bolje prosao, i ljudi bi znali o cemu se radi...

A mislim da mogu da "uzmem" master bez problema....
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
Ako si stvarno zavrsio fax, zasto se bavis najstarijim zanatom?
Inace, pitanje nema nikakvog smisla...:bye:
 
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
Ako si stvarno zavrsio fax, zasto se bavis najstarijim zanatom?
Inace, pitanje nema nikakvog smisla...:bye:

Nisam zavrsio fax, napravio sam diplomu u Fotosopu. :roll:

Pitanje ima smisla samo tako.

Da bih otisao u Australiju kao masinski inzenjer, mogu da idem kao dipl. ing. ili kao Master.

Ako idem kao dipl. ing. onda treba da ima 4 x ocene 6 na IELTS ispitu, a ako idem na Master onda 4 x 7 sto je mnogo tesko!

S druge strane, ako odem kao Master, u startu imam vecu platu i ljudi to drugacije gledaju....

P.S. Zar ti nije dosadno da me uhodis po forumu... Poslaji PP ako zelis da me bolje upoznas, a mozemo otici i na kafu (ja cu plaiti)...

:roll:
 
a sta ti to znaci 4 x 6 tj 7 ocene? :confused: nisam polagala taj toefl nego nesto drugo pa se ne razumem :confused: znam za ibt toefl,gde imas nekih 120 poena pa skupljas sa razlicitih delova al nema ocene valjda nego sumiras sve,pa koliko izvuces...

i dalje mislim da ti je bolji master,bolje da zagrejes stolicu za taj engleski pa da u startu kreces sa boljim...

edit: u ybt ovo je ielts,ja sve vreme citam toefl...e tek to ne znam kako funkcionise :eek:
 
Poslednja izmena:
a sta ti to znaci 4 x 6 tj 7 ocene? :confused: nisam polagala taj toefl nego nesto drugo pa se ne razumem :confused: znam za ibt toefl,gde imas nekih 120 poena pa skupljas sa razlicitih delova al nema ocene valjda nego sumiras sve,pa koliko izvuces...

i dalje mislim da ti je bolji master,bolje da zagrejes stolicu za taj engleski pa da u startu kreces sa boljim...

edit: u ybt ovo je ielts,ja sve vreme citam toefl...e tek to ne znam kako funkcionise :eek:

Iz svih oblasti. Listening, readin, writing & reading. Ocene su od 1 do 9. IELTS, slicno kao TOEFL, mislim isti fazon. Samo drugaciji kriterijum i ocene.

Mani u p.m. zeznuto je... Pre nekog vremena sam polagao, dobio sam ocene 7, 6, 5.5, 5... Pa ti vidi... Zeznuto... Nema teorije da dobijem sve 4 ocene 7 ili vise. Necu uzimati master. Nego cu da odem u Au ovako a kada tamo odem, onda uzmem master i kazem, ovaj, znate... :mrgreen: Sprska posla! :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top