Аfricki pigmejski jez

Goscica

Domaćin
Poruka
4.534
Ljudi jel ste vi videli ovo preslatko stvorenjce?Ja sam odlepila kad sam ga videla pre neki dan u prodavnici kuc.ljub.Ima li neko iskustva sa njima?

showinglarge.jpg


L%F6tj%F6nen.jpg
 
Poslednja izmena:
Normalno da nisu ali se mogu zaraditi pare na njima
Gresis.Ovi se gaje kao kucni ljubimci i ne podnose niske temperature.To je vrsta africkog malog, patuljastog jeza,trazi odredjenu temperaturu.Ono sto mi je prodavac rekao je da im je zivotni vek 15-20 godina, nisu zahtevni sto se ishrane tice itd.Inace cena im je oko 3.000 din. u Evropi je prava pomama za njima.Ma mnoooogo su slatki, staju na dlan, kao male zive igrackice.Prosto je greota drzati ih u terarijumu, ja bih njih preko leta u dvoristance, a zimi da trckaju po kuci.Inace sam se i ja zgranula da postoji takva vrsta jer znam da jezevi ne trpe "zatocenistvo" tj. da se gaje kao kuc. ljub.
Evo jednog kratkog clanka o njima:

Može li bodljikavi ljubimac veličine dlana doista zamijeniti dosad najboljega čovjekovog prijatelja?

Zaposleni ljubitelji životinja u Britaniji sve češće nabavljaju ježeve koji su noćne životinje i živnu navečer, baš kada se njihovi zaposleni vlasnici vraćaju kući nakon cjelodnevnog posla.

Premda u Britaniji postoji domaća vrsta ježa, ježoljupci su poludjeli za afričkim patuljastim ježevima.

"Oni su nevjerojatno lijepi, tako su neodoljivo šeprtljavi i ljupki dok znatiželjno guraju nos u sve što im se nađe na putu", rekla je uzgajivačica ježeva Bonnie Martin.

"Ježevi su, usto, i prilično jeftini ljubimci jer mogu jesti mačju hranu, a pojedu samo trećinu onoga što bi pojela prosječna mačka", kaže Martin.

Međutim, stručnjaci upozoravaju da novi trend može ugroziti populaciju britanskoga domaćeg ježa, koji je prošle godine uvršten na vladin popis zaštićenih životinjskih vrsta.

sniato-1121163577_i_5705_full.jpg


3-800-92.hedgehog.y.2.jpg
 
Hehe, ja obozavam jezeve, jednog sam pre 17 god unela u kucu i stavila ga da gleda TV sa mnom (bila sam 2 razred osnovne) i dok sam otisla po sok cula sam stravican urlik. To je bio moj teca koji je seo na njega. Vratila sam ga ali ne na gradiliste gde sam ga nasla nego u neko zbunje, malo dalje od ulice.
Bas bih volela jednog da imam, ali ne bi ostao ziv pored 2 staforda, tako da cu se samo slikama zadovoljiti.
 
Pre par dana sam uzela albino jezha, i iskreno, prezadovoljna sam. Pored njega imam sijamsku machku i leminga, i nema nikakvih problema izmedju zhivotinja. Jako je chist i ne smrdi, ima velik kavez gde je sam odredio coshe koje mu je wc, i samo tu ide. Kavez je uvek otvoren i slobodno se krece stanom kad zheli, voli da se mazi.. Jedino "cimanje" je shto bar 3 puta dnevno mu se mora menjati voda, nece da pije vodu ako mu upadne malo piljevine, i mora biti staklena posuda.. Za plastiku nece ni da chuje :) Hrani se granulama za machke koja se malo potopi u vodu, i treba paziti koliko mu se daje, jer je uzhasno halav. Svakom bih ga preporuchila...
 

Back
Top