pomocu kog programa odvojiti muziku od reci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Postoji nacin da se postigne nesto slicno tome sto tebi treba,ali rezultati nisu uvek ocaravajuci.
Naime uz pomoc odredjenih filtera se priguse pojedini zvuci....Jedostavniji oblik tog filtera stize sa Realtek zvucnim karticama...
U svakom slucaju treba da potrazis tu opciju u nekom od pro softvera za editovanje zvuka. ;)...a to ce ti reci i objasniti neko ko je malo struciji na tom polju.Znam da je moguce ali nisam to radio tako da..toliko od mene ;)

pozz
 
Naime uz pomoc odredjenih filtera se priguse pojedini zvuci....

Da , uz neizostavnu degradaciju vokala . Sam vokal obuhvata odredjeno frekvencijsko područje , u kome se vrlo često i nalaze i melodijske sekvence nekih instrumenata , perkusije , tepisi , doboši itd ... Uglavnom se preko EQ i kompresora može nešto napraviti ali to je jako retko ...

U svakom slucaju treba da potrazis tu opciju u nekom od pro softvera za editovanje zvuka.

Koliko znam takvu opciju , koja malo toga radi ima Adobe Audition i mislim da se zove Center chanell extractor ...
 
Cao's svima, e sad imam novi problem a ovako glasi..Letos je brat neshto snimao mobilnim telefonom alji je snimao tako shto je okrenuo telefon na stranu tj. na desnu stranu i sad kad gledam clip i on je okrenut na densu stranu..jel mogu nekako da ga ispravim tj. da ga okrenem...unapred hvala na odgovorima..:)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top