Da li ste ljubomorni?

Sta mislite da li je ljubomora dobra u vezi ili je to ipak najcesci razlog za prekid veze???:-?

Zavisi...
Normalno je da kada si s nekim u vezi osecas bar malu dozu neke ljubomore jer inace zasto bih bila sa nekim ako me uopste ne zanima sta radi kad nije sa mnom.
Medjutim kada to vec preraste u opsesiju to je onda kraj... postaje nepodnosljivo!
Sve je pitanje mere.
 
Ja smatram da je normalna /e sad zavisi sta je za koga normalno/ doza ljubomore cak neophodna u vezi. Ljubomorna sam, ali nisam bolesna, posesivna ali i realna, i tak mix kod mene odlicno funkcionise. Ja znam sebe, da nisam takva ne bih ni bila sa njim jer ne mogu da budem sa nekim a da me ne zanima sve. :-)
Znam par gde je muskarac bio bas bas bas ljubomoran i onog momenta kada je prestala njegova ljubomora prestalo je i njegovo interesovanje za nju, znaci ipak ljubomora u vezi simbolise nesto...
 
Elem da odgovorim na konkretno pitanje. Smatram da je normalna doza dobra za vezu, ali ukoliko to predje u patologiju to je ipak razlog za prekid veze jer to vise onda nije pitanje ljubomore iz ljubavi vec iz patoloske neke vezanosti, posesivnosti i bolesti.
 
Ја нисам љубоморна и заиста сам приметила да то што не испољавам ту врсту емоције , супротна страна доживљава као недостатак истих.
 
Ljubomora je jako opasna bolest,i pitanje je samo koja je granice pucanja osobe koja trpi nečije ljubomorne napade.
Ljubomora je boles' koja se teško leci :mad:
Jes vala..mada mi se desavalo da je devojka otvorena i kaze da je ljubomorna..bez nekih ispada..napada..cak opise kako..zasto..na koga..pa je slatko..za ne poverovati..nije lepo davati povoda za ljubomoru i sve u redu ;)inace nisam ljubomoran ich.
 
Ja smatram da je normalna /e sad zavisi sta je za koga normalno/ doza ljubomore cak neophodna u vezi. Ljubomorna sam, ali nisam bolesna, posesivna ali i realna, i tak mix kod mene odlicno funkcionise. Ja znam sebe, da nisam takva ne bih ni bila sa njim jer ne mogu da budem sa nekim a da me ne zanima sve. :-)
Znam par gde je muskarac bio bas bas bas ljubomoran i onog momenta kada je prestala njegova ljubomora prestalo je i njegovo interesovanje za nju, znaci ipak ljubomora u vezi simbolise nesto...

Да, несигурност и страх од одбацивања-остављања-преваре.
 
Ako neko tebi na lep nacin stavi do znanja da li mu nesto smeta ili da li je zbog necega ljubomoran a pritom drzi te kao malo vode na dlanu, ispunjava ti sve i cini da se osecas kao princeza/princ nije bitno da li je musko, zensko onda je to skroz ok, prija ti ta ljubomora, i nalazi se sladak zajednicki jezik i kompromis,
a
Ako tebi neko zabranjuje, matretira te, ne da ti da zivis, da dises, bira ti prijatelje, uskracuje vidjanja sa tim odabranim prijateljima, broji minute i zivka na svaka 2 minuta e onda je to patologija i naravno da je nenormalno jer je ta osoba nesigurna.
Kazem kako za koga i zavisi sta. Ne postoji samo jedan identican slucaj ljubomore, pa da ti sada na osnovu toga mozes da kazes da je neko nesiguran. Sve je indvidualno.
 
Pitanje je dal bi ti bilo i dalje slatko da ste duže zajedno,godinama a ta ljubomora počne da se ispoljava haha :D

Mislis da ja ne mogu primetiti da li toga ima od pocetka;) mislim da mi se nije dogodilo nikad usput posle nekog vremena da pocne ljubomora..uopsteno nikad nisam imao hc varijante shizenja i ljubomornih scena..takve osobe se prepoznaju u startu i imaju kratak rok trajanja kod mene.:D
 
Ljubomora je prirodna ljudska osobina, kao i bilo koja druga emocija.
Postoje 2 vrste ljubomore opravdana i neopravdana. Tj izazvana nekim konkretnim aktom ili umisljena u glavi.
Ljubomora nije dobra stvar i najbolje je da je nema, sto bi se zvao odnos apsolutnog poverenja. Naravno da je takav odnos utopija i da realno treba gledati da je ta ljubomora sto manja. Sve u zivotu ima svoju granicu i meru pa i ljubomora, ako preraste dozu normalnost prerasta u opsesiju i cisto gusenje, u idiotizam.
2 kriticne tacke za raskid su kad umisljena ljubomora gusi nekog ili kad je konkretan akt koji je proizveo opravdanu ljubomoru veci od doze podnosljivog i tolerantnog za neku osobu. Granice su razlicite raznim osobama.
 
Mora postojati bar malcice ljubomore u vezi.
Nisam talav tip, pa neke devojke pokusavaju da me isprovociraju sto mi je deluje kranje komedijaski, pa zatim to gledaju kao nedostatak interesovanja. Ne zavrsi se bas najbolje u svakom slucaju.
Treba se bar malo pretvarati. Pitanja tipa: "opet kucas poruke svalerima" ili "ko te vozio sinoc kuci" ili "sta ti je ovo belo na vratu" nisu na odmet s vremena na vreme, samo da vide da vam je stalo :rolleyes:
 
To sa ljubomorom, sujetom i slično mi je uklonjeno operacijom... Dok me neki RAZLOG ne lupi u čelo. Do sada nije. A, inače, što je moje, moje je! I ne razmišljam u stilu: gde je, s kim je, šta radi... To zamara (mislim mene). Bila je situacija (jako davno, nismo ostali u vezi) da me neko JEDNOM smorio ljubomornim ispadom, pa nije više imao priliku. I nije me potreslo, samo sam počela da ga žalim kao čoveka. Ako neko može da bude ljubomoran u sebi, neka mu, kad voli. Ja ne volim.
 
Normalna je i poželjna samo ona doza ljubomore koja je toliko mala da se može zadržati za sebe i to bez patnje,velikih sumnji i preispitivanja.Mislim da je svaka ljubomora bezrazložna a ljubomora sa razlogom je vec preljuba ili koketiranje partnera sa nekim.
 

Back
Top