Punk

don_angella

Primećen član
Poruka
982
Punk ili Potpuno Uvredljivo Negiranje Knjizevnosti
to su novije knjige koje pisu ljudi kao sto je marko vidojkovic - pune psovki,opisivanja drogiranja i sexa. pa,sta mislite o tome? da li ste procitali neku takvu knjigu?
 
Tema o Marku Vidojkoviću već postoji, tako da mislim da nije potrebno da se otvara još jedna tema...
Mada ti verovatno misliš na čitav krug pisaca koji, po tvom mišljenju, ruše neke kvalitetne standarde...

Ja se bojim da ova tema može da ode u vređanje... No hajde... Dajem joj rok od nekoliko dana da potvrdim svoju bojazan ili osporim...
 
Punk!? Šta ja znam, ne može to svako da razume, a među njima je i Marko. Ne znam zašto svi kritičari prebacuju težište na taj jezik kad je upitanju ceo punk pokret. Mada ja uvek gledam na junake punka kao promašene ličnosti, bez obzira, pod tom ljuskom psovki, razvrata i drugog je uvek ličnost koja želi da iskaže svoje nezadovoljstvo i njena nepripadnost u okolini kao primarno. Pogrešan način bekstva od konvencionalnog, ali vrlo kreativan i poučan. Pogledaj fim ''DEČKO KOJI OBEĆAVA'', Tako ćeš shvatiti na šta da obratiš pažnju po pitanju punka (delimično, a za dalje se javi).


Sokolice, sokolice... zašto si tako skeptična?
 
Ne mozes sve romane u kojima sex i droga (mada neretko i politicka pozadina) zauzimaju centralno mesto strpati u isti kos. Recimo, idiotski je porediti Vidojkovica i Velsa ili Kurejsija.
 
Punk ili Potpuno Uvredljivo Negiranje Knjizevnosti
to su novije knjige koje pisu ljudi kao sto je marko vidojkovic - pune psovki,opisivanja drogiranja i sexa. pa,sta mislite o tome? da li ste procitali neku takvu knjigu?

Mislim da je to pateticno! Ko jos moza za Marka da kaze da je knjizevnik?! :dash:Smesno! Nije to uvredljivo negiranje knjizevnosti nego zgrtanje kapitala izrabljujuci knjizevnost...
 
Poslednja izmena:
E kad se vec sponjinje pank, mozda bi ovde mogla da pitam.
Ima neka knjiga o Pistolsima(zaboravi kako se zove). Zanimame da li je ima negde u Srbiji i da li je nekim slucajem(mada ne verujem) prevedena na srpski?
 

Back
Top