Tranzitni Saturn i Jupiter

I ja sam nasla da Sa u VIII moze da da dug zivot, a smrt usled duge, hronicne, prolongirane bolesti. Moze da da i nezadovoljavajuci seksualni zivot s bracnim partnerom .

Saturn u 8. daje dug zivot,zapravo on u 8. kuci ima losu i dobru stranu,dora je ta sto 8 kuca, kuca ''ciscenja'',napustanja starog i ulaska u novi zivot, i tu Pluton odvaja duhohno i materijalno od ovog sveta....ali Saturn odvja samo duhovno,dok materijalno drzi,i to koci.....to sam iz jednog teksta izvukao,i to bi trebala biti smrt sa nekim ciljem,znaci muka u napustanju ovog zivota dok se ne ispuni neki zadatak,Saturn takodje ovde daje snaznu psihu pogotovu jer je u vodoliji,a i duge bolesti pred smrt,pogotovo kod mene:roll:jer mi je 90 Sunce...e zato mene ovaj njegov prelazak preko meseca urnise......ali sve obaveze su gotove DANAS:D bar cu odmoriti do novih:(

Takodje daje, pa ''losestojeceg'' partnera recimo....a seksualni zivot,e to vec ne znam,sa bracnim partnerom mozda,ali Sa u 8 daje velike oscilacije,od asketizma do nenormalnog promiskuiteta.....meni je 180 Jupiter:D pa se ne sekiram...

Semo nisam razumeo to ''funkcionalni'' benefik?
 
Uvek sam citala o Sa kao "Functional Benefic"-u (zajedno) za Capricorn AC, a za (odvojeno) "funkcionalni" nisam do sada nasla neko objasnjenje. Ne pominje se, vec se u kontextu funkcionalnih benefika za podznak Jarca navode Sa, Ve, Mo, Ma i Me. S druge strane "Functional Malefics" su Ju, So, dok su Ra i Ke malefici svim znacima.
 
Joooooj, meni dolazi na Veneru i 4. kucu. :sad2: Ne bi trebalo, bice retro pocetkom 2010. ja mislim...

Meni je sad (u Devici) prelazio preko venere u 6. kuci. Doneo mi je starije osobe na ljubavnom planu (dooosta starije). Pa mozda i tebi donese neko slicno ljubavno iskustvo, kazu kada SA prelazi preko VE donese ili ucvrscivanje odnosa izmedju partnera ili totalno razdvajanje. Nema sredine, ili ili. Ne brini, nije bilo toliko strasno kada je prelazio preko moje VE, malo sam vise bila nervozna, malo smrsala... Ali nista tragicno, to je najbitnije.
Meni ce u 2012. kada bude izlazio iz vage da prelazi preko konjukcije SA/PL na samom dcs i ulazi u 7. polje. Tada ce biti i u kvadratu sa suncem :sad2: :eek: Bog nek mi je u pomoci tada!!! :worth:
 
Po tome meni bi celo detinjstvo trebalo biti nesrećno, a baš naprotiv. Meni ta teorija o 7,5 godina tuge uopšte ne pije vodu...

Sve zavisi kako ti je Mesec postavljen, meni je Mesec najlosija planeta u natalu.Naravno da mi nije bilo sve podjednako lose i da trenutno dok je Saturn u Devici sve kulminira, ali mogu da povezem sa trenutkom dok je jos bio u Lavu da je sve krenulo cudnim putem ...


a kad udje u vagu,onda je uticaj slabiji?,posto je meni mesec u devici..

:D :ok:
Jedva cekam da udje u Vagu :)
 
Ja sad stvarno zalim one ljude koji imaju ovaj prokleti asp. u natalu...ali sad kad me poklopi,jos 2 stepena....a kad udje u vagu,onda je uticaj slabiji?,posto je meni mesec u devici..

Pa, ne znam kako je ovima sa konjunkcijom u natalu....imam iskustva sa opozicijom! Mnooogo leeepo!
Bice ti lakse, pritisak ce da popusti, em ce izaci iz Device,em otidne u Vagu gde je egzaltiran i gde se bas lepo oseca.
Onda ce Vage da lupa po usima

Mislim, da im drzi slovo....:rtfm:
 
Ama, kad si pre odgovorila?:)

Imas nekog Marsa u prsticima?

Jes, dupla!
Merkur na 2 Vage ce prvi biti na tapeti...
Da li ce me terati da cutim???
Ili makar manje pricam? :sad2:

Pa dobro, bitno je sta pokrece u karti. :D
Uh, od svega se najvise najezim kad dodje na AC. Bio je on meni na Mesecu u 12. pa posle na AC, tamo negde 6-7-8 razred/prvi srednje. Uzas. Donosi depresije, samoispitivanje, sumornost, teska raspolozenja, ozbiljnost, melanholiju... :neutral: Mada meni je to dobro doslo kakva sam bila. :rumenko:

A koliko se secam i Venera je tu u 1, je l' da? Pa sad, na AC i na vladaru AC, bices zgodna. :per::per::per:
 
Poslednja izmena:
Sade sati jesu 7,5 godina tuge ali njih ne treba bukvalno shvatati, saturn je veliki ucitelj, on te prelaskom preko meseca nagradjuje-ovo mozes shvatiti i u negativnom smislu, zbog svega onoga sto si ti ucinio do sad, saturn trazi pokornost i samopreispitivanje, verovatno si sad potisten, i osecas neku blagu tugu koju nisi u stanju da objasnis, saturn trazi to upravo od tebe da dosadasnje stvari preispitas , ili ako se oko necega dvoumis da sad odlucis, no mnogo zavisi i od toga gde ti se mesec nalazi, povezi to sa kucom u kojoj je mesec.
 
Istina!,vecito preispitivanje Saturn mi je u 8. a Mesec pred kraj trece,vladar podznaka...kako to sad da povezem,moze pomoc posto mi je jako vazno?:)
I jesam potisten cesto u adnjih godinu dana,sto za mene nije bas cesta pojava:( i postacu patetican i bas zbog toga,a i umora nekog, dvoumim se da li da prestanem da treniram,razmisljam sta cu dalje sa skolom, kuci nije bas da blista i jos mnogo stvari a sve to po strani necu da upropastim najbolju vezu koju imam...pa mi je malo,ne bas prijatna situacija....mada sam mnoge stvari vec prelomio kako sta pa gde puklo puklo
 
Poslednja izmena:

Back
Top