"Kurir" opet laže!

Kurir treba zabraniti?

  • Dosta je bilo njihovih laganja, njihovih "dobro obaveštenih izvora"

  • Ne

  • Ne znam


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

delirium tremens

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.285
Ljudi moji, ovim tekstom "Kurir" je dotakao dno:
KOSOVO POTPISUJE SSP
Na sastanku u Tirani Hašim Tači s predstavnicima međunarodne zajednice dogovorio da Priština započne proces pristupanja EU

BEOGRAD - Republika Kosovo, ma koliko samozvana bila, do kraja ove nedelje potpisuje Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju (SSP) sa EU! Ovu ekskluzivnu informaciju dobili smo direktno iz Brisela, iz kabineta jednog od najviših funkcionera EU.

- Bez obzira na to što je put do potpisivanja SSP veoma zahtevan i težak, jer sadrži mnoštvo tehničkih pojedinosti koje države kandidati za prijem u EU moraju da ispune, u slučaju Kosova naša administracija progledaće kroz prste Prištini, jer je to jedini način da se kriza na Balkanu trajno stabilizuje - kaže naš izvor iz Brisela.

Tako će posle Srbije i prištinska samoproglašena, kvazi država dobiti ulaznicu za Evropu, a Hašim Tači i Fatmir Sejdiju će krenuti istim putem kojim su Tadić i Đelić stigli do briselskog šampanjca.

Potpredsednik SRS Dragan Todorović tvrdi da je vest koju smo dobili iz Brisela tačna.

- Znam za to. Dok ovo pričamo, Dušan Janjić, Tači, predstavnici SAD i EU u Tirani dogovaraju se oko neke vrste sporazuma koji će prethoditi potpisivanju SSP u oktobru mesecu, na konferenciji ministara inostranih poslova EU. Već nekoliko dana dobijam informacije o tome, a danas mi je direktno i potvrđeno. Šta tamo radi Janjić? On je vlasnik jedne NVO, a zna se šta u Srbiji rade nevladine organizacije i ko ih finansira - ističe Todorović. On navodi da je sastanak u Tirani "najbolji dokaz da je Boris Tadić u Briselu pogazio Ustav".

- Učinio je klasičan akt izdaj, za koji će u skladu sa zakonom morati da odgovara! Direktna posledica te izdaje biće njegova smena u parlamentu, odmah posle ovih izbora. Verujem da će i mnogi članovi i simpatizeri DS, bez obzira na to što jesu za pristupanje EU, preispitati svoju naklonost ovakvoj politici, jer sigurno nisu za to po cenu izdaje državnih i nacionalnih interesa - napominje ovaj radikal.

Branislav Ristivojević, savetnik premijera Koštunice i funkcioner DSS, za Kurir kaže da ga ništa ne čudi kada je reč o SSP.

- Ukoliko je informacija zaista tačna, uopšte me ne iznenađuje. Ni sekundu se neću čuditi ako do petka Kosovo potpiše SSP. Taj Solanin sporazum je najobičnija prevara i falsifikat s jedinim ciljem da se posredno i indirektno prizna jednostrano proglašena nezavisna lažna država Kosovo i Metohija - kaže Ristivojević.

Prema informacijama Kurira iz Prištine, još pre samoproglašenja nezavisnosti Kosova 18. februara Brisel i Vašington imali su nedvosmisleni plan da Srbija i Kosovo, kao samostalna država, zajedno uđu u EU.

- Međutim, ukoliko neka buduća koalicija u srpskom parlamentu bude opozvala Đelićev potpis na SSP, Priština je u problemu. Zamišljeni pravac evropskih integracija Beograda i Prištine ide paralelno, i kada bi Srbija odbacila SSP ni Kosovo ne bi imalo mogućnost da ga potpiše - kaže naš izvor, inače visoki funkcioner UN u Prištini.

Kosovski Akcioni plan za evropsko partnerstvo (APEP) Vlada Kosova je usvojila još 9. avgusta 2006, a Kosovo već učestvuje u procesu stabilizacije i pridruživanja (PSP)! Zanimljivo je da su učesnici sastanka u Tirani podsetili da su evropske integracije Kosova znatno olakšane, jer je Savet ministara EU u junu 2004. usvojio prvo Evropsko partnerstvo sa Srbijom i Crnom Gorom, uključujući i Kosovo, tako da je šiptarski put do SSP i bukvalno završen

JANJIĆ: NISAM VIDEO TAČIJA

Dušan Janjić, predsednik Fonda za multietničke odnose, zaista nam je potvrdio da je u poseti Tirani, ali je demantovao da se susreo s Hašimom Tačijem
- Ovde sam na regionalnom sastanku nevladinih organizacija. Gost sam Instituta za demokratiju i medijaciju i zaista nema ni reči o evropskim integracijama Kosova. Sinoć sam gostovao i na jednoj lokalnoj televiziji, a tema je bila izbori u Srbiji - rekao je Janjić za Kurir.

Ljudi, nemoguće je da se SSP ratifikuje ako ga sve zemlje EU ne prihvate. Rumunija, Grčka i Kipar su snažno protiv bilo kakvog ulaska Kosova u EU bez saglasnosti Srbije.
 
ne znam jel ovo tačno ili ne,ali Kurir su jedne odvratne novine koje pišu laži i grozote ,nemaju nimalo stila...('fala kur.cu ,naslov na sred naslovne strane)
e da...i to su koštunicine novine pa kad koštunica treba nekog da oblati Kurir does the job...
 
kurir je zhuta shtampa,sezaciolizam je njihov fah..cilj novine je da se proda i to postoji u celom svetu..u tom svetu postoje i novine koje zastupaju zvanichni stav i servis su zvanichne politike drzhave..problem nije kurir vec nedostatak ovih drugih..ko uostalom mozhe da uzme za ozbiljno to shto pishe u kuriru..
 
..kriv je sto mu macke nisu jele danas...nije stigo da ih nahrani - spremao je pakleni plan kojim ce da sredi sve domace izdajnike, a nagradi patriote (poput Svetlane Raznatovic, na primer)...
zbog toga sto je ostavio mackice da gladuju zvacu Brizit Bardo...
 
ziveo kurir najslobodniji list u srbiji.

Živeo! :mrgreen:

ssesseljkuriryx8.png
 
Не треба забрањивати Курир као ни друге новине, али треба нови, сличан закон оном који је Вучић имао ... Тужиш новине, изгубе парницу - плате глобу. Шта је ту ненормално ?!
 

Back
Top