CeSID: Smanjuje se razlika

Pegazz

Zainteresovan član
Poruka
208
Terensko istraživanje obavljeno je između 30. aprila i 4. maja na uzorku od 1.488 ispitanika iz Srbije bez Kosova. Istraživanje je rađeno u okviru projekta koji finansira ambasada Velike Britanije u Srbiji.

U odnosu na istraživanje rađeno od 14. do 20. aprila, pre potpisivanja Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju i memoranduma sa Fijatom, razlika između SRS-a i liste koju predvodi DS smanjena je na ispod 100.000 glasova, rekao je programski direktor CeSID-a Đorđe Vuković.

Prema prethodnom istraživanju, SRS je imao 1,48, a DS 1,37 miliona glasova.

Koalicija DSS-NS dobila bi, prema novom istraživanju, između 450.000 i 500.000 glasova, LDP između 270.000 i 330.000 glasova, a koalicija SPS-PUPS-JS između 250.000 i 320.000 glasova.

Za manjinske stranke glasalo bi između 100.000 i 130.000 birača.

Na pitanje u kog političara imate najviše poverenja, za 25 odsto ispitanika to je Boris Tadić, sledi Tomislav Nikolić sa 20 odsto i Vojislav Koštunica sa 10 odsto.

Funkcioneri SRS-a ukupno uživaju najviše poverenja kod 32 odsto građana, lideri liste "Za evropsku Srbiju" 31 odsto, koalicije DSS-NS 12 odsto, Čedomir Jovanović pet odsto, a lideri koalicije SPS-PUPS-JS četiri odsto.

Prema prethodnom istraživanju, za DSS-NS bi glasalo 510.000, za LDP 330.000, za koaliciju SPS-PUPS-JS 290.000, a za manjine 150.000.
 
Dodaj na tu listu nepovratka i LDP :lol: .

Šta ja imam sa LDP? Ja sam član DS. Moja stranka je 7-8 puta jača od političkih pigmeja iz SPS.

Vjeruj da CeSID i CeDEM vrse strahovito tacna ispitivanja javnom mnenja.
Znaju da pogrijese ali to je vrlo vrlo malo... Greska od eventualnog 1 % za njih je OGROMNA !


Ovo sto je sada napisano, da se cita nakon izbora ;)

Ja bih baš voleo da je procena tačna, zbog SPS-ovog neprelaska cenzusa, mada bih voleo i da postavljač teme postavi link odakle je preuzeo ove informacije.
 
Šta ja imam sa LDP? Ja sam član DS. Moja stranka je 7-8 puta jača od političkih pigmeja iz SPS.



Ja bih baš voleo da je procena tačna, zbog SPS-ovog neprelaska cenzusa, mada bih voleo i da postavljač teme postavi link odakle je preuzeo ove informacije.
Apsolutno...
Bas sam i ja zelio to da kazem. Bio bi pozeljan link. Lijen sam da idem sada na CeSIDOV web sajt da trazim.
U svakom slucaju imam povjerenje u CeDEM i CeSID.
 
lako tebi iz cg da verujesh u njih..recimo ja ne verujem,shta vishe mislim da imaju veliki uticaj na one koji su neopredeljeni..i samim tim i na rezultate izbora..meni ne trebaju linkovi,siguran sam da nisu nezavisni..

Pa to i jeste poenta toga. Fascinantno je samo kako su ta kvantitativna naučna istraživanja napredovala i kako su razvijena. Postoji čitava jedna stručna oblast koja se time bavi.
 
lako tebi iz cg da verujesh u njih..recimo ja ne verujem,shta vishe mislim da imaju veliki uticaj na one koji su neopredeljeni..i samim tim i na rezultate izbora..meni ne trebaju linkovi,siguran sam da nisu nezavisni..
Pazi,
stvarno nisam pisao bez veze, onako radi reda. Znam o cemu pricam.
Ako neko zeli, neka pogleda postove u vezi referenduma u Crnoj Gori PRIJE donosenja nezavisnosti - Srbiji.
Tamo sam lijepo iznosio svoja mishljenja i cifre. Naravno, ja nisam VIP u Crnoj Gori, ali ljudi iz pojedinih Partija ne pitaju za po nesto u ostalom kao i neke Organizacije i Udruzenja iz Srbije. Niti jednog trena nisam dovodio u pitanje moje izvore informacija kao i ono sto cu napisati na ovom forumu.
Kada sam imao nesto vazno da kazem sto ce se tek desiti - uvijek sam rekao da to treba procitati NAKON tog dogadjaja.
Evo.... na nekim podforumima izgleda da treba da CUTIM, naravno sto nije slucaj sa ovim podforumom gdje su zaista ljudi - ljudi pa makar iz koje opcije bili.
2505078.jpg
 
Istraživanje je rađeno u okviru projekta koji finansira ambasada Velike Britanije u Srbiji.


e ako je tako onda verujem.al jos bi vise verovo ako bi sva ova istrazivanja placala i cia.e onda bi iljadu posto verovo.ma kako da ne verujem idi molim te.
sto babi milo to se u snu snilo.
 
Vjeruj da CeSID i CeDEM vrse strahovito tacna ispitivanja javnom mnenja.
Znaju da pogrijese ali to je vrlo vrlo malo... Greska od eventualnog 1 % za njih je OGROMNA !


Ovo sto je sada napisano, da se cita nakon izbora ;)

Jel? Pa, što uopšte, onda, trošimo tolike pare na izbore, kad možemo lepo da pitamo CESID da proglasi pobednika?

Man'te se ljudi ćorava posla!
 

Back
Top