Energija, čakre i horoskop

vindex

Ističe se
Banovan
Poruka
2.613
moram ovo napisati.

potresen sam nakon današnjeg događaja. dogodilo mi se nešto što nikad prije nije.

radio sam horoskop i kao nikada prije doletjele su mi samo slike, impresije, prošli događaji i budući. sve sam pogodio.

u šoku sam.
 
kako sam vam i ranije rekao bavio sam se spritizmom i na tome zarađivao kasnije sam prestao.

međutim radim horoskop jučer jednoj klijentici i ona me dodirne za ruku, i samo su mi počeli bljeskovi u glavi, nisam više morao gledati kartu.

to je isto neptun u igri. čisti neptun u kombinaciji sa mjesecom i merkurom - i naravno plutonom.
 
kako sam vam i ranije rekao bavio sam se spritizmom i na tome zarađivao kasnije sam prestao.

međutim radim horoskop jučer jednoj klijentici i ona me dodirne za ruku, i samo su mi počeli bljeskovi u glavi, nisam više morao gledati kartu.

to je isto neptun u igri. čisti neptun u kombinaciji sa mjesecom i merkurom - i naravno plutonom.


E, pa j imama Merkur u Ribama na podzanku, samo i meni da pocne to da se desava. Pa cemo praviti takmicenje. Salim se :razz:
Nego se meni nesto drugo desavalo i prestalo je, jer nisam to prihvatila na nacin na koji je trebalo. Pocne da mi se odvija neka prica u glavi i to moj glas, ( ja kako neki orator pricam ) a svesni deo mene pomisli : Kako je ovo dobra ideja, bas interesantno " I sve kao zapisacu i to ode a ja posle ne znam da formulisem sve na nacin na koji sam cula. I tako mi se to cesto desavalo a ja nikako da se dokopam neke sveske da zapisem izato je iprestal oto da mi se desava. Nego cu videti da pokrenem to opet nekako :cool:
 
To se meni desava sa muzkom ... pre nego sto legnem da spavam , nekako najvise dolazi tada i tacno je tako ... tako sam u nekom polusnu i znam da tako mi ide muzika u glavi i onda samo pomislim kako je kool i da bih trebao da zapisem ... a trebao bih da pocnem stvarno , nego ja lezim i nemam blizu notni list i onda :lol: ... samo ne znam , astroloski gledano kako :S ... 8) :-o :o
 
E , pa zato ja kazem a je Merkur u Ribama pravi dragulj, ako ga pokrenes, naravno. To treba cuvati i negovati kao biljku i onda ce narasti ogroman kao hrast! :p
Kada to uspete
to znaci da ste otvorili 5. i 6. cakricu :lol:

E o cakrama bi mogli da polemisemo do sutra,igrom slucaja znam dosta o tome,i to ne znaci da je zdravo po osobu ako se otvori neka od tih cakri ako ostale nisu u ravnotezi,cakra moze biti zatvorena sa jedne strane a otvorena sa druge,ili moze biti otvorena ali ici u suprotnom smeru,itd..
Pogresne informacije ljudi dobijaju,a onda ih tako i prenose,ja sam dve godine bila ucenik kod jednog majstora Reikija pa znam dosta o tome,ako nekog interesuje nesto vise na tu temu neka pita slobodno,ali na temi "astro cafe" da nas moderatori ne grde..:mrgreen:
 
E , pa zato ja kazem a je Merkur u Ribama pravi dragulj, ako ga pokrenes, naravno. To treba cuvati i negovati kao biljku i onda ce narasti ogroman kao hrast! :p
Kada to uspete
to znaci da ste otvorili 5. i 6. cakricu :lol:

Ako neko zeli da se bavi meditacijom i otvaranjem 6 i 7 cakre, idealno je ako ima Merkur u Blizancima, Devica nije toliko dobra jer je Zemljani znak.
Otvoriti 6. cakru znaci imati cist i jasan um, ali da istovremeno i funkcionise, to je mnogo lakse postici kada je razmisljanje jasno u samom startu. Merkur u Ribama ima tendenciju da mnogo masta i luta, sto je znatan hendikep.
 
E , pa zato ja kazem a je Merkur u Ribama pravi dragulj, ako ga pokrenes, naravno. To treba cuvati i negovati kao biljku i onda ce narasti ogroman kao hrast! :p
Kada to uspete
to znaci da ste otvorili 5. i 6. cakricu :lol:

moj merkur je u ribama, u 12. kuci. i desavalo mi se da (doduse retko) iskonstruisem neku pricu u glavi, (obicno mi dodje kad sam u krevetu pre nego sto zaspim) i nakon nekog vremena se stvari bas tako i izdesavaju... ili mi se u snovima javljali neki sitni dogadjaji koji se kasnije obistine.
secam se da sam jednom bas pred spavanje razmisljala o kojekakvim glupostima i odjednom mi je iz cista mira na um pala slika mog decka i moje drugarice (koju dugo nisam videla, niti sta o njoj cula) kako se ljube.. zacudila sam se otkud mi je takva glupost pala na pamet, pogotovo sto ta devojka ima decka vec 2 god, da bih 3 dana kasnije cula kako njih dvoje nesto ''mute'' meni iza ledja. sesto culo je cudo! ;)
 
Ako neko zeli da se bavi meditacijom i otvaranjem 6 i 7 cakre, idealno je ako ima Merkur u Blizancima, Devica nije toliko dobra jer je Zemljani znak.
Otvoriti 6. cakru znaci imati cist i jasan um, ali da istovremeno i funkcionise, to je mnogo lakse postici kada je razmisljanje jasno u samom startu. Merkur u Ribama ima tendenciju da mnogo masta i luta, sto je znatan hendikep.



Merkur u Ribama je problem za "zemaljske "stvari. Red, organizacija, snalazenje u prostoru, kordinacija itd. Znaci ja se izgubim kada se nadjem u paralelnoj ulici . Ali astrologija se en posmatra jednodimenzionalno. Svaka planeta u svakom znaku ima mogucnosti koje nema ni jedna druga planeta ni u jednom znaku. I ne postoji samo dobra planeta idobar polozaj i losa palnetai los polozaj. Fora u astrologiji je ta sto daje smernice na koji nacin neka planeta moze i mora da se korisit da bi dala ono sto moze da da. znaci merkur u Ribama za matematiku sigurno nije. Ali zato je njegov posao tu inspiiracija, intuicija i kontakt sa svojom podsvescu.

Odredjeni broj astrologa i u svetu i kod nas smatraju planete u padu ili egzilu za kovceg pun blaga ako se radi onako kako ta pozicija zahteva. Jer je to jedini nacin da se razvije ne razvijeni deo licnosti. Planeta u sedistu je dosla do svog vrhunca , ponekada se oseca da je dosla do zida i dovodi do debilizacije. Kao na primer Venera u Biku. Ili Jupiter u Strelcu. Ti ljudi idu linijom manjeg otpora.

A pomenuti Merkur u Blizancima je dobar samo sa transfer informacija i za pricanje viceva. Oni toliko nerava nemaju ni za najprostije stvari a kamoli za meditaciju. Pazi kada je za merkur u ribama sposobniji za meditaciju mego merkur u blizancima. Jer prvi ima sposobnost vizualizacije, a pomenuta masta je osnova svake inspiracije i sposobnosti da se izadje iz okvoira materijalnog. Dok je merkuru u Blizancima dobro da se bilo sta desava, samo da se ne sedi i ne cuti. A koncentraciaj i smirenost im je nula, anti-meditativni aspekt 8)
 
Malo mi je dosadilo da mlatim praznu slamu, ako si ubedjena da je to pravi put samo napred, necu te sprecavati.

Ipak prenecu neka opsta zapazanja. Astrolozi uglavnom znaju jako malo o meditaciji, ustvari bolje je reci da se generalno malo zna o meditaciji i efektima koje proizvodi, pa samim tim ni astrolozi nisu mnogo informisani, tako da sam odbacio argumente "autoriteta" na tu temu.
Ono sto sam licnim iskustvom shvatio je vrlo prosto, planeta u svome znaku je u svemu od velike pomoci , pa i u meditaciji, planeta u svome izgonu je smetnja u svemu, pa i u meditaciji. Otkloniti probleme koje stvara debilitirana planeta je slicno sizifovom guranju kamena.

Kod meditacije stanje Merkura je tim bitnije jer se koristi mozak, pa je dobro imati mozak koji radi kako treba. Mnogo je bolja osnova za dalji radi, iako ce i on postavljati odredjene probleme oni ce ipak biti manji nego ako je isti debilitiran. Stim da treba da naglasim da je moguce prevazici i debilitirani Merkur, samo je proces duzi i tezi.

Ko zeli da cita o realnim efektima meditacije, kundalini i cakrama, preporucujem ovaj tekst sadrzi vise informacija nego vecina knjiga. Tekst je na engleskom tako da je to ogranicenje, ali ako znate engleski a zanimaju vas ove stvari, videcete jedan drugaciji pristup duhovnosti.
http://www.well.com/user/jct/mystiq.htm

Ako kojim slucajem ovim krsim pravila foruma, zainteresovanima cu poslati link na PP.
 
U suštini ste u pravu oboje samo mi tvoje mišljenje, barem ovako kako si ga opisao, deluje malo ekstremnije i isključivije. U pravu si kad kažeš
Ono sto sam licnim iskustvom shvatio je vrlo prosto, planeta u svome znaku je u svemu od velike pomoci , pa i u meditaciji, planeta u svome izgonu je smetnja u svemu, pa i u meditaciji. Otkloniti probleme koje stvara debilitirana planeta je slicno sizifovom guranju kamena.
ali bi ova poslednja rečenica značila, ako sam je dobro shvatila, da je prevazići problem debilitirane planete maltene nemoguće i štaviše, uzaludno. Praksa, po onome što znam, govori da je daleko od toga.

treba da naglasim da je moguce prevazici i debilitirani Merkur, samo je proces duzi i tezi.
Naravno da nije isto roditi se sa nekom bitnom planetom u visokom dostojanstvu i u debilitaciji, ali te stvari nikad nisu crno-bele tako da mislim da od teoretisanja na ovu temu u stvari nemamo puno vajde, nego se stvari kroz praktične primere kažu same od sebe. :D
 
A pomenuti Merkur u Blizancima je dobar samo sa transfer informacija i za pricanje viceva.

E pa :P i tebi ...
ja bik ce slozio sa Elle ... mislim da stvari mogu da podju u oba smera i da se to u praksi vidi ... Merkur u ribama jeste dobar za meditaciju , podsvest itd ... ali isto tako Merkur u Blizancima ne mora biti samo "dobar za transfer informacija i pricanja viceva" , moze , ali ne mora , isto tako ljudi sa istim u Ribama mogu da budu glupi i mutavi i da se gube u iluzijama i ko zna cemu sve ne i da ih prilagodjuju sebi i kako njima odgovara , da zive odvojeni od bio kakve realnosti , pa opet tesko da mogu da postignu stanje svesti o kome govorite ... sve zavisi kako se koristi i kako se energija usmeri , isto je i za Merkur u Blizancima , moze biti jako dobar i jako koristan jer nam moze dati cist um , da sve objasni onako kako jeste , da je svaka stvar za sebe , bez nekih generalizacija i prethodnih pretpostavki o bilo cemu i moze da o svemu stvori pravu sliku stvari ...
8) :-o :o
 
ali bi ova poslednja rečenica značila, ako sam je dobro shvatila, da je prevazići problem debilitirane planete maltene nemoguće i štaviše, uzaludno. Praksa, po onome što znam, govori da je daleko od toga.

Zavisi o kakvoj debilitaciji govorimo i koji smo standard postavili.
Ako odredjena osoba ima Merkur u Ribama jak kvadrat sa Saturnom, postoji velika verovatnoca da ima problema u govoru ili sluhu. Ako bi takva osoba pronasla nacin da uspesno, pa makar i otezano, komunicira sa ostalim ljudima mi bismo svi rekli da je ona prevladala svoje teskoce i samim tim da je pravazisla svoju debilitaciju.

Ko zeli da se bavi ozbiljno meditacijom ima mnogo vece standarde, on zeli u potpunosti da se oslobodi uticaja Merkura. Ovo ce naravno mnogo lakse pasti nekome ko nema problema u komunikaciji nego nekome koji ima brojne emotivne i psihicke oziljke zbog teskoce da se uklopi u okolinu, njemu ce ceo proces liciti na sizifov posao, jer ce se uvek vracati na pocetak, svoj osnovni problem.
 
... sve zavisi kako se koristi i kako se energija usmeri

Iako se u vecem delu slazem sa onim sto si rekao/la, ovo sam izvadio kao primer razlike za koju smatram da je bitna.

Ako govorimo o otvaranju 6 i 7. cakre onda ne govorimo o nivou energija. Energije se najcesce povezuju sa emocijama i razlicitim senzacijama. Ako neko zeli da dostigne Cist Um onda mora da se oslobodi impulsa i uslovljavanja emocija koji postoji u svima nama. Zato je jako bitno da se izbegava svesno pokretanje energije, jer to je jedan od nacina kojim smo vezani za nase emocije.
Ovo je i bitna mana Merkura u Ribama i vodenim znacima generalno, koju Merkur u Blizancima nema.
 
Iako se u vecem delu slazem sa onim sto si rekao/la, ovo sam izvadio kao primer razlike za koju smatram da je bitna.

Ako govorimo o otvaranju 6 i 7. cakre onda ne govorimo o nivou energija. Energije se najcesce povezuju sa emocijama i razlicitim senzacijama. Ako neko zeli da dostigne Cist Um onda mora da se oslobodi impulsa i uslovljavanja emocija koji postoji u svima nama. Zato je jako bitno da se izbegava svesno pokretanje energije, jer to je jedan od nacina kojim smo vezani za nase emocije.
Ovo je i bitna mana Merkura u Ribama i vodenim znacima generalno, koju Merkur u Blizancima nema.
Iskreno govoreći, ja ni ne bih volela da se oslobodim impulsa i emocija. Pa kakv bi to život bio?
Nisam rođena da živim u planini i ceo dan mozgam i filozofiram.
Baš volim što sam obična.:D
 
Merkur u Ribama je problem za "zemaljske "stvari. Red, organizacija, snalazenje u prostoru, kordinacija itd. Znaci ja se izgubim kada se nadjem u paralelnoj ulici . Ali astrologija se en posmatra jednodimenzionalno. Svaka planeta u svakom znaku ima mogucnosti koje nema ni jedna druga planeta ni u jednom znaku. I ne postoji samo dobra planeta idobar polozaj i losa palnetai los polozaj. Fora u astrologiji je ta sto daje smernice na koji nacin neka planeta moze i mora da se korisit da bi dala ono sto moze da da. znaci merkur u Ribama za matematiku sigurno nije. Ali zato je njegov posao tu inspiiracija, intuicija i kontakt sa svojom podsvescu.
Znači, ja odskačem od pravila.
I to sam već pitala na nekoj temi, a niko mi nije odgovorio, šta daje talenat za matematiku?

Eto, moj Merkur u Ribicama, a ja matematiku ubijala i osvajala nagrade. Čak su me autoriteti nagovarali da se istom bavim.
I danas, nakon 6 godina medicine, bez problema radim zadatke iz visoke matematike.
A Merkurko u Ribicama...imam dobrog Urana, ali on nije matematika...možda stelijum u Vagi sa sve Saturnom u Vagi?

A meditacija mi je potpuno strana, bar za sad.
 
Nisam rođena da živim u planini i ceo dan mozgam i filozofiram.
Baš volim što sam obična.:D

Ovo je naravno predrasuda. Iako postoji odredjeni broj ljudi koji su izabrali zivot u samoci, znatan broj iskusnih meditatora zivi ispunjene zivote sa drugim ljudima, imaju porodice, decu, posao kao i svi ostali.

Osoba o kojoj se govori na linku, koji sam obezbedio, je bogata i vodi veoma aktivan zivot.
 
Ovo je naravno predrasuda. Iako postoji odredjeni broj ljudi koji su izabrali zivot u samoci, znatan broj iskusnih meditatora zivi ispunjene zivote sa drugim ljudima, imaju porodice, decu, posao kao i svi ostali.

Osoba o kojoj se govori na linku, koji sam obezbedio, je bogata i vodi veoma aktivan zivot.
Priznajem, znanje u toj oblasti mi je ravno nuli.
Kad neko spomene meditaciju, ja se odmahsetim tekstova vezanih za indijske mudrace pa samim tim i povezujem meditaciju sa samoćom i izolacijom.
U pravu si. ;)
 

Back
Top