Vase misljenje?

Fibi3

Iskusan
Poruka
5.873
Dragi drugari,
postoji jedna ideja koju bismo mogli zajednicki da sprovedemo, naravno ako se vecina korisnika slaze.
To je da se otvori novi podforum u okviru pdf Fotografija, a sve u cilju podizanja kvaliteta ovog pdf na neki visi nivo. To bi bilo mesto gde bi se okupljali ljudi koji imaju sta da kazu, koji zele da podele znanje i iskustvo, koji hoce da uce i da druge uce. Izdvojile bi se one fotografije koje sadrze neke osnovne vrednosti, npr. ostrina, skinut noise, da nije podeksponirana niti preeksponirana, fotka koja nosi neku pricu itd. od onih manje kvalitetnih. Uslov bi bio da se uz svaku fotku napise i neki komentar vezan za nju, znaci nacin na koji su postigli da fotografija bude bas takva, koji su parametri korisceni i zbog cega i sl. To ukljucuje i obradu fotografije. Znaci, uz postavljanje fotografija razmenjivace se i misljenja i iskustva. Svaka fotka bez nekog komentara bi isla u klasican deo foruma. Komentar bi bio obavezan.
Osnovni forum bi bio ostavljen svima da salju sta zele, dok bi ovaj bio rezervisam za ljude kojima je fotografija nesto vise od obicnog snapshota.
Svaki chat koji nema veze sa fotografijom bi bio obrisan.
Dakle? :D
 
Poslednja izmena:
Ja naravno da se podrzavam, bas bi se postiglo podizanje kvaliteta PF na visi nivo i bo bi puno korisniji (narocito bi bilo korisno sto bi se resili nekih spamova :D) . Ma u potpunosti podrzavam. Nego koji je put do toga..glasanje ili..
 
put je jednostavan.
Administracija se vec slozila, ali je potrebno i da korisnici to zele da ne ispadne da se nesto namece ;)
Da se ovde poprica o tome, mozda malo i razradi ideja i ako postoji generalna saglasnost da se i realizuje.
 
Ideja vam je super. Ja sam tek skoro videla ovaj podforum i mnogo mi se dopao. Ima super fotografija i bilo bi bas sjajno kada bi ljudi napisali kako to postizu da malo upute nas pocetnike
 
Mene je uvek cudilio da ne postoji tema
"Fore i fazioni".......fotografija je umetnost ali i zanat..........
i bilo bi dobro da to neko i objasni kroz primere...........
 
Poslednja izmena:
Slažem se. To bi zaista bilo produktivno, naravno ako bi se realiziralo (: ...
Mislim da je većina ljudi ovde zaljubljena u fotografiju...i da će takvima, malo 'ozbiljniji' pristup goditi.

JC_doubleup.gif
 
ideja je dobra ali ono sto je fibi napisala trazi veliki rad moderatoraa, to jest zahteva kontrolu i koordinaciju.
moj predlog je da sam moderator za pocetak komunicira sa autorima putem PPa sa molbom-zahtevom za objasnjenje nekih fotografija iz dosadasnjih galerija pak to zazivi da idemo dalje , opet uz kontrolu i koordinaciju sa moderatorima
 
Ja sam saglasan, podrzavam ideju, ali sam vrlo vrlo skeptican. Nadam se da gresim u procenama, i zelim sve najbolje u realizaciji ideje.

..ovo boldovano necu pojasnjavati, nadam se da ste do sada svi videli i shvatili kakvom miniranju i spamu je podvrgnuta `fotografija` na krstarici.
 
Mislim da bi neko, ( moderator mozda, ili bilo ko, koga interesuje ) , trebalo da izvadi sa pod foruma odredjenu fotografiju. Zati m da postavi konkretna pitanja. A moze i opste pitanje,kakao je nastala ova fotka A onda, da autor objasni, korak po korak. Totoal efix, pa onda obrada, i td.
 
to i jeste ideja.
Izmedju ostalog da autor kaze sta je hteo da postigne sa njom, na koji nacin je to uradio, sa kojim setovanjima i slicno i onda na osnovu toga da krene i prica da li bi se to bolje postiglo nekim drugim izborom podesavanja, snimkom iz drugog ugla i slicno.
Znaci da se tu nesto nauci a takodje i da se prodiskutuje "na visem nivou" i sto da ne, dobiju i neke ideje.
 
ja se slazem, bas nam se malo raspao pdf :(

i mislim da treba da je komentar uz fotku obavezan, pored toga sto je potrebna dobra fotka. komunikacija nam je (sem razgledanja fotki) pala na 0. neki ljudi su se trudili ali ne bas svi. ja razumem da nije svako u fazonu da razglaba, ali ipak je potrebno da bi se sve odrzalo na nekom pozeljnom nivou i da bi razmenjivali iskustva, nesto naucili. da li ste primetili da ni tema "ko hoce kritiku" i "ajde da vidimo" uopste ne funkcionisu vise, a i takmicarske su se uglavnom svele samo na glasanje i postavljanje fotki, nema uopste razmene misljenja...
 
Sustina i nije u masovnosti. Ne treba da se eksplodira sa 100 fotki. Neka svako ko zna znanje okaci jednu u nedelju dana sa opisom pa ce biti super jer ce to biti materijal za dalju diskusiju. A toliko malo sigurno nikog dobronamernog nece mrzeti.
 
Podrzavam ideju u potpunosti.

Apsolutno se ne slazem sa tim da se o svemu kontaktira moderator, samo dodatno se otezava i moderatoru i clanu. Dovoljno je da prva poruka sadrzi tipa ovo: "Ova tema/podforum se otvara zbog toga i toga, zato ne spamujte i ne ser_te bezveze, u suprotnom bice izbrisani vasi postovi, hvala na razumevanju."

Mod kad god pogleda temu vidi iz prve sta je spam, a uveren sam u sposobnost i zdravo rasudjivanje modova ovog podforuma, i bez ikakvog objasnjavanja brise spam.
 
jeste alal, komunikacija je pala na nulu, neko se s vremena na vreme pobuni pa se malo poboljša, pa se opet vremenom ulenjimo, čast izuzecima...te dobri poznavaoci fotografije polako odlaze, čime pada i kvalitet diskusije, ali tu su neki novi ljudi...ne bih voleo da to bude i sa ovom temom...da padne u zaborav...a što se tiče takmičenja, kratko traje, nema vremena da se posveti takmičarskim fotografijama, nema pauze između takmičenja, a svi imamo sve manje vremena...mnogo takmičarskih tema, malo se komentariše, a tamo su uglavnom bolje fotke...kada bi svako morao da prokomentarise svoje glasove, tu bi bilo mnogo diskusije...
 
jeste alal, komunikacija je pala na nulu, neko se s vremena na vreme pobuni pa se malo poboljša, pa se opet vremenom ulenjimo, čast izuzecima...te dobri poznavaoci fotografije polako odlaze, čime pada i kvalitet diskusije, ali tu su neki novi ljudi...ne bih voleo da to bude i sa ovom temom...da padne u zaborav...a što se tiče takmičenja, kratko traje, nema vremena da se posveti takmičarskim fotografijama, nema pauze između takmičenja, a svi imamo sve manje vremena...mnogo takmičarskih tema, malo se komentariše, a tamo su uglavnom bolje fotke...kada bi svako morao da prokomentarise svoje glasove, tu bi bilo mnogo diskusije...

to to:twisted: ja sam jedno vreme stvarno svako glasanje obrazlozila, ali u poslednje vreme ne jer cast izuzecima imam trip da pisem u vetar i pricam sama sa sobom:neutral:
 

Back
Top