Biciklom do Mora

kacamak

Zainteresovan član
Poruka
285
Pozdrav svima,

Sada vec tradicionalno 01.08.2008 idemo od Beograda do Herceg Novog.Ovu akciju organizuje Biciklisticko Planinarsko Drustvo KALUDJERICA.
Do mora se ide u 5 ili 6 etapa
1.Beograd - Rajac spavanje u planinarskom domu pd pobeda
2.Rajac- kamp kod Uzica spavanje u bungalovima kampa
3.Kamp - Nova varos
4. Nova Varos - Biogradska Gora kamp spavanje u kampu
5.Biogradska Gora- Kotor spavanje u privatnom smestaju
6. Kotor - Herceg Novi smestaj po izboru

Svaka etapa krece rano ujutru duzine od 80-160 km dnevno. za dodatne informacije mozete kontaktirati na 064/912-9307 Dragoljub BPD KALUDJERICA
 
Imamo sledece nedlje
24 ili 25 .05 od beograda do smederevske tvrdjave
zatim
31.05 ili 01.06 kratka tura jedna grupa ide do avale, a druga grupanastavlja do vrha kosmaja

i imas 07.06 dvodnevna tura Beograd Valjevo Bajna Basta do cuvenog vidikovca na tari
 
Ja imam prijatelja koji je biciklom isao na more u Crnu Goru,ja sam ga posle pitao kolko mu je trebalo od Beocina do Crne Gore biciklom da stigne na more a on meni na to kaze-Neso meni je trebalo 3 dana da stignem do Crne Gore.Njegovo ime i prezime je Dragan Izak ima 32 godine,Beocinac
 
Naravno i to je moguce aali ako hocete da idemo po 220 km dnevno sto znaci da vozimo i priblizno 8 sati i kad dodjemo sa te ture da jedemo i da se komiramo.To nije uzivanje u voznji.Ja sam prosle godine isao
1.Beograd-Uzice 220 km
2.Uzice-Nova varos 70km
3.Nova Varos-Biogradska gora
i sledeci dan stigli u Kotor,ali ova voznja je zamisljena da ujutru vozimo a popodne odmaramo i obilazimo spomenike kulture,pijemo pivo jurimo zenske iz lokalnog kraja.
 
ne kapiram, mora da ima 34 brzine..to je uslov..
drugo kolko ljudi u ovoj zemlji ima 1.200 e za bajz..
trece bajz sa 27 brzina, vrhunska oprema, disk napred-nazad (hidraulicni), KRBONSKI ram i sediste, deo pedala kosta 1200e..pa sta ima taj od 2000 e?
 
Nije tako, prosecan MTB sa alu ramom sa pristojnim simano dior menjacima tj da nisu kineski nabacite gume sa sto manjim kramponima takozvane slik i naravno racunajte da stignete ne za 5 vec za 6 dana jer treba uzivati u voznji.Sto se brzina tice minimum 21-27.Sada smo u organizaciji ciklosveta isli i sa capriolo bajkovima ali sa pristojnim menjacima od Beograda do Razane 140 km.
 
Sto se troskova tice grubo planirano
Prvo spavanje je na rajcu spavanjac u domu je 100 din uz planinarsku knjizicu koju dobijate u nasem drustvu.Hranaiz ranca oko 300 din + ako negde izlazimo racunajte jos 300 do 400din

Drugo spavanje je negde kod ovcar bamnje ili uzica opet spavanjac u kampu cena oko 200 din +klopa oko 300 din hrana iz prodavnice.

Trece spavanje nova varos hotel je oko 1200 din ili privatni smestaj imamo dorucak i dalje izlasci i slatkisi

cetvrtu noc docekujemo u kampu biogradska gora spavanje u bungalovima oko 8 evrica je po osobi bungalovi su za dvoje + ima sjajan restoran gde moze da se klopa klopa oko 5-6 ebvrica i obavezno ko ide neka proba njihovo kiselo mleko kamp kao i kod uzica i rajca ima toplu vodu

peta noc a mi vec na moru u kotoru je privatni smestaj kao i u herceg novom 5 do 7 evrica za smestaj klopa na ulici hamburgeri piletina raznjici oko 1.5 evrica

Kad bolje razmislim za ovo petodnevno putovanje bez kotora oko 60 evrica racunajte smetsaj u kotoru i klopa i izlazak oko 20 eukupno 80 e i zatim sledeca stanica herceg novi odmor koliko se dogovorimo.
U koliko zajedno obezbedimo minibus pratnju istim mozemo i da se vratimo zajedno iz herceg novog ili ako hocete mozemo i svako na svoju stranu sa svojim drustvom i povratak u beograd kad ko hoce u svojoj organizaciji autobusom avionom kolima itd....
 
Nemojte da vas plase put nije strasan morate da bar tri puta nedeljno vozite po 30 km narednih meseci da imate barem neku pripremu.Taman ko hoce na proveru 14-15.06 idemo da obidjemo cuveni vidikovac na tari i vodopad tura je trodnevna oko 3000 din imamo dva spavanja u valjevu i bajnoj basti povratak autobusom u nedelju uvece.
 
Shinoda ti sa 21 brzinom mozes ici ali na primer na more ces stici za 5 dana jer taj tvoj bicikli sa 21 nije spreman i nije napravjen za 600 km voznje,probaj pa ces videti

normalno da je lakse sa boljim bajzom, ali ne znaci da ne moze...
boze....
i normalno da sa bajzom od 50e ne mozes da izguras toliki put, ali sa nekim pristojnim od -250-350 e je sasvim izvodljivo...
alu ram, 27 brzina dobre kocnice sigurno da mozes...
e sad su tebi od smrtne vznosti da bajz ima 5-6 brzina vise i da je 200 gr laksi..ma sigurno..
sem toga ti bajzevi od 300e mogu mnogo vise da preguraju od 600 km iz cuga..;)
 
а што се тиче гума јер се на те дуге дестинације иде са танким гумама оним за цесту, ил може и са овим класичним маунтин бајк гумама ?
 
а што се тиче гума јер се на те дуге дестинације иде са танким гумама оним за цесту, ил може и са овим класичним маунтин бајк гумама ?

ne, trebaju ti gume za cestu..sa klasicnim masivnim, dzombastim mountain bike gumama ne bi daleko dogurao...:)
 
Ljudi na more moze da se ide sa mtb-om od 150eura pod uslovom da je u dobrom stanju i da je sve na njemu ispravno, a najbitnija je volja i zelja vozaca.
Potrebna je kondicija, pa bih preporucio mesec-dva svakodnevne voznje barem 20km i 1-2x nedeljno po 60-100km.
 

Back
Top