istorijska parelela između ldp-a danas i događaja u 15.-16. veku

dragojIo

Aktivan član
Poruka
1.612
da li ispravno rezonujem ako primećujem sličnost između odricanja od pravoslavlja kod dela srpsih vlastelina u bosni i prelaska u islam u prošlosti, i poziva ldp-a danas da priznamo kosovo, tj da ga se odreknemo i uspostavimo sa kosovom diplomatske odnose....
u oba slučaja radi se o odricanju od svog identiteta u cilju ostvarivanja određenih blagodeti koje bi dominantna sila dala zauzvrat...
jesam li u pravu ili mi se negde potkrala neka greška?
 
da li ispravno rezonujem ako primećujem sličnost između odricanja od pravoslavlja kod dela srpsih vlastelina u bosni i prelaska u islam u prošlosti, i poziva ldp-a danas da priznamo kosovo, tj da ga se odreknemo i uspostavimo sa kosovom diplomatske odnose....
u oba slučaja radi se o odricanju od svog identiteta u cilju ostvarivanja određenih blagodeti koje bi dominantna sila dala zauzvrat...
jesam li u pravu ili mi se negde potkrala neka greška?

Mislim da se potkrala.. Ne možeš se odreći nečega što nije tvoje...
Na stranu ovi trenutni komedijaši od političara, koji kao marionete mrdaju levo desno i izgovaraju
svako malo "Kosovo, Kosovo" kao neki zombiji i maloumnici...
I pre njih je Kosovo bilo odstranjeno od Srbije, visilo na jednom koncu.. sad je i ta nit pukla...
 
Mislim da se potkrala.. Ne možeš se odreći nečega što nije tvoje...
Na stranu ovi trenutni komedijaši od političara, koji kao marionete mrdaju levo desno i izgovaraju
svako malo "Kosovo, Kosovo" kao neki zombiji i maloumnici...
I pre njih je Kosovo bilo odstranjeno od Srbije, visilo na jednom koncu.. sad je i ta nit pukla...

ldp nije bio na vlasti kad smo rat poceli i izgubili a obicno, tako je barem bilo u istoriji, kada se izgubi neki rat obicno se izgubi i teritorija.
mada sam ja jos da se pokusa nesto da se nateraju srbi i albanci na neki dogovor. ldp pokusava samo dobronamerno i maksimalno odgovorno da postavi stvar na zdrave noge,da odmrsi ono sto su radikali i socijalisti zamrsili, to je sve.

ali koliko god voleo i bio ucen odmalena da je kosovo nase srce, nemogu da da nepomislim sta cemo za 1-2 miliona albanaca posle masovnih grobnica i sa nase i sa njihove strane?
jesi ti mislio malo o tome, sta ces sa 1-2 miliona albanaca koji te mrze? sa 1-2 miliona albanaca koji su nezaposleni socijalni slucajevi? ili imas neki genijalni plan?
pobices ih? iseliti?
to ti nebi niko dozvolio sravnili bi nas sa zemljom.
najlakse je dati parole koje lepo zvuce,bez ikakvog objasnjenja a kao sto sam napisao u jednoj temi [ http://forum.krstarica.com/threads/212614 ] politicare nista to nekosta oni nece propasti vec obicni ljudi kao ja i ti.
 
Poslednja izmena:
ldp nije bio na vlasti kad smo rat izgubili a obicno, tako je barem bilo u istoriji, kada se izgubi neki rat obicno se izgubi i teritorija.
mada sam ja jos da se pokusa nesto da se nateraju srbi i albanci na neki dogovor.

ali koliko god voleo i bio ucen odmalena da je kosovo nase srce, nemogu da da nepomislim sta cemo za 1-2 miliona albanaca posle masovnih grobnica i sa nase i sa njihove strane?
jesi ti mislio malo o tome, sta ces sa 1-2 miliona albanaca koji te mrze?
pobices ih? iseliti?
to ti nebi niko dozvolio sravnili bi nas sa zemljom.
najlakse je dati parole koje lepo zvuce,bez ikakvog objasnjenja a kao sto sam napisao u jednoj temi [ http://forum.krstarica.com/threads/212614 ] politicare nista to nekosta oni nece propasti vec obicni ljudi kao ja i ti.

Pogrešno si me shvatio, kompletno.. Nisam ni pominjala (ženski pol) ni jednu konkretnu političku partiju...
Pokušavati da nateraš nekoga na dogovor je paradoks...Dogovor je voljna radnja..
Tužno je što Srbija nikada neće imati šansu da krene napred u neki boljitak jer se stalno vraća na kosti predaka, na to šta je bilo pre par stotina godina i slično.. Da se ne zaboravi da je srce Srbije bilo takođe 500 godina pod čijom vlašću?
Da ne bude da branim albance, ali odakle ti ideja da 2 miliona albanaca mrzi bilo koga?? Reciprocitetom možemo da dođemo do zaključka da više miliona srba, hrvata, kineza, rumuna mrze na primer fince...
Lošom državnom politikom decenijama unazad kreiralo se javno mišljenje, koga se neki drže i dalje kao pijani plota a bez ikakve namere da prihvate realnost.
Jednostavno, Kosovo je proglasilo nezavisnost.. Isto to se desilo sa Crnom Gorom, pre toga sa Hrvatskom, pre toga sa Slovenijom i tako dalje.. Dosta je više busanja u grudi, herojske pogibije, grobova predaka, srpskog herojstva i slično... Kada ti i takvi heroji budu dobili barem jedan rat, onda mogu da pričaju na tu temu.
 
da li ispravno rezonujem ako primećujem sličnost između odricanja od pravoslavlja kod dela srpsih vlastelina u bosni i prelaska u islam u prošlosti, i poziva ldp-a danas da priznamo kosovo, tj da ga se odreknemo i uspostavimo sa kosovom diplomatske odnose....
u oba slučaja radi se o odricanju od svog identiteta u cilju ostvarivanja određenih blagodeti koje bi dominantna sila dala zauzvrat...
jesam li u pravu ili mi se negde potkrala neka greška?

Meni bi bolja paralela bila izmedju onih koji su govorili o realnosti u 15. i 16. veku, te njihovog paljenja na lomachi, i danashnjeg odnosa prema onima koji govore o realnosti.
 
Pogrešno si me shvatio, kompletno.. Nisam ni pominjala (ženski pol) ni jednu konkretnu političku partiju...
Pokušavati da nateraš nekoga na dogovor je paradoks...Dogovor je voljna radnja..
Tužno je što Srbija nikada neće imati šansu da krene napred u neki boljitak jer se stalno vraća na kosti predaka, na to šta je bilo pre par stotina godina i slično.. Da se ne zaboravi da je srce Srbije bilo takođe 500 godina pod čijom vlašću?
Da ne bude da branim albance, ali odakle ti ideja da 2 miliona albanaca mrzi bilo koga?? Reciprocitetom možemo da dođemo do zaključka da više miliona srba, hrvata, kineza, rumuna mrze na primer fince...
Lošom državnom politikom decenijama unazad kreiralo se javno mišljenje, koga se neki drže i dalje kao pijani plota a bez ikakve namere da prihvate realnost.
Jednostavno, Kosovo je proglasilo nezavisnost.. Isto to se desilo sa Crnom Gorom, pre toga sa Hrvatskom, pre toga sa Slovenijom i tako dalje.. Dosta je više busanja u grudi, herojske pogibije, grobova predaka, srpskog herojstva i slično... Kada ti i takvi heroji budu dobili barem jedan rat, onda mogu da pričaju na tu temu.

Ја потпуно разумем да ти имаш облик неизлечиве жутице - али то ипак није разлог да пишеш небулозе које су ван памети. :mad::mad::mad:
 
Mislim da se potkrala.. Ne možeš se odreći nečega što nije tvoje...

ja sam te citirao cisto da se nadovezem na ovo sto si napisao u prvoj recenici...
nisam osporava recenicu, jer kosovo nazalost nije vise nase, jos traje borba mozda dodje do nekih prisiljenih pregovora ,ali nije vise nase izgubila ga je vlast milosevica u ratu.

a ja bi zaista najiskrenije da mi objasne ti koji oce kosovo u rbiji po svaku cenu sta ce da rade sa albancima? 2 miliona nezaposlenih, kivnih albanaca + njihova mafija teroristi itd. jer to zelimo srbiji?
samo mi dajte resenje eto molim vas napisite kako bi isao taj plan, cisto da bude konstruktivna rasprava a ne samo spam, ko zna mozda i ja promenim misljenje, samo ponudite resenje?
 
Poslednja izmena:
ja sam te citirao cisto da se nadovezem na ovo sto si napisao u prvoj recenici...
nisam osporava recenicu, jer kosovo nazalost nije vise nase, jos traje borba mozda dodje do nekih prisiljenih pregovora ,ali nije vise nase izgubila ga je vlast milosevica u ratu.

a ja bi zaista najiskrenije da mi objasne ti koji oce kosovo u rbiji po svaku cenu sta ce da rade sa albancima? 2 miliona nezaposlenih, kivnih albanaca + njihova mafija teroristi itd. jer to zelimo srbiji?
smao mi dajte resenje eto molim vas napisite kako bi isao taj plan?


И после, када ти неко разбије нос, има да арлаучеш и позиваш се на људска права...:evil::evil::evil: а дотле сматраш да је теби дозвољено да целој Србији пљујеш у лице, да пишеш против Устава и Закона ове земље.
 
И после, када ти неко разбије нос, има да арлаучеш и позиваш се на људска права...:evil::evil::evil: а дотле сматраш да је теби дозвољено да целој Србији пљујеш у лице, да пишеш против Устава и Закона ове земље.

tako je
 
И после, када ти неко разбије нос, има да арлаучеш и позиваш се на људска права...:evil::evil::evil: а дотле сматраш да је теби дозвољено да целој Србији пљујеш у лице, да пишеш против Устава и Закона ове земље.

Izvini što upadam u razgovor, nakon ovoga ću završiti diskusiju ovde, jer sa ostrašćenima ne mogu da razgovaram, pokazalo se da nije razumno.

Smatraš li da je veći problem da neko ovde kaže šta misli i "piše protiv Ustava i Zakona ove zemlje"
ili je možda strašnije to što gomila kvazipolitičara radi na štetu iste?
Niko nikome ovde ne pljuje u lice, Zakone ne poštuju oni koji ih donose već se i dalje ovde radi po onome "kadija te tuži, kadija ti sudi"...
 
ldp nije bio na vlasti kad smo rat poceli i izgubili a obicno, tako je barem bilo u istoriji, kada se izgubi neki rat obicno se izgubi i teritorija.
Ne od Zavrsnog helsinskog akta. Primera je mnogo: Kipar je svakako '74 izgubio rat protiv Turske, ali je priznat u svojim granicam u celom svetu (osim Turske). Isti slucaj sa Gruzijom (Abhazija, Juzna Osetija), Azerbejdzanom (Nagorno Karabah) i Moldavijom (Pridnestrovlje) za vreme i posle raspada Sovjetskog Saveza. Cak ni Izraelu niko ne priznaje teritorije koje je okupirao od '67 na ovamo. Os' jos?
 
И после, када ти неко разбије нос, има да арлаучеш и позиваш се на људска права...:evil::evil::evil: а дотле сматраш да је теби дозвољено да целој Србији пљујеш у лице, да пишеш против Устава и Закона ове земље.
Ma jok, ona samo pise istinu. Tako je i jedan cova nekad tvrdio da je zemlja okrugla pa ga takvi kao ti optuzivali da pljuje u lice i pise protiv zakona.
Zanimljiv topic, ali kao sto neko rece bolje praviti paralelu izmedju onih koji su u 16. veku tvrdili da je zemlja okrugla i ovih sto danas tvrde da je Kosovo nase.
Ili izmedju radikala koji su bili protiv izgradnje pruge u Srbiji i danasnjih koji su protiv EU. Fascinantno je da se te budale uspesno opiru evoluciji, slicne pojave su izumrle davno...
 
Mislim da se potkrala.. Ne možeš se odreći nečega što nije tvoje...
Na stranu ovi trenutni komedijaši od političara, koji kao marionete mrdaju levo desno i izgovaraju
svako malo "Kosovo, Kosovo" kao neki zombiji i maloumnici...
I pre njih je Kosovo bilo odstranjeno od Srbije, visilo na jednom koncu.. sad je i ta nit pukla...

MA KO SI BRE TI DA PRICAS O TOME CIJE JE KOSOVO ILI CIJE NIJE?!?!?!?!??!
ALO BRE MANITE SE SVI IZDAJNICI OVE DRZAVE NA CELU SA SMORISOM TADICEM, BOZOM DERIKOZOM I SMRDLJANOVICKOM!!!!!!
 
da li ispravno rezonujem ako primećujem sličnost između odricanja od pravoslavlja kod dela srpsih vlastelina u bosni i prelaska u islam u prošlosti, i poziva ldp-a danas da priznamo kosovo, tj da ga se odreknemo i uspostavimo sa kosovom diplomatske odnose....
u oba slučaja radi se o odricanju od svog identiteta u cilju ostvarivanja određenih blagodeti koje bi dominantna sila dala zauzvrat...
jesam li u pravu ili mi se negde potkrala neka greška?

Kako samo neko moze ovoliko da lupeta i da bude glup ccc
 

Back
Top