studiranje u Padovi

raxic

Početnik
Poruka
33
Ja ove godine zavrsavam IV razred i planiram da studiram u Padovi ali jos nisam odlucio izmedju biomedicine i medicine ,interesuje me da li neko ovde zna bilo sta vezano za studiranje tamo,jako bi mi znacilo.Unapred hvala !!!
 
Ja sam poznavao jednog pre nego je otishao u Italiju i to bash da studira medicinu. Ali on ti je iz CG a oni tamo uce italijanski pa ti je bolje da shto pre uzmesh neke casove ili kurseve ovoga jezika. U principu on je bio odlican ucenik, 5,00 uvek i otishao je u konzulat i polagao prijemni na italijanskom, prosao je i cini se da mu dobro ide. Ne znam vishe nishta o njemu jer se nismo culi vec 4 godine. Mada meni se nesvidaju njihove studije jer se secam da njegovi roditelji koji su inace lekari kada su videli njegovu anatomiju prokomentarisali su je kao svescicu naspram onoga shto su oni ucili!
 
Uh najbolje je da odesh u amabasadu, moj prijatelj je isao u konzulat u Pg, uglavnom oni su jako ljubazni, prva godine se placa smeshtaj, ishrana i tako sve ti izade oko 300 eura mesecno. Ali tako ti je 1. godini. Ako se pokazesh kao dobar student dobijesh stipendiju koja ti podmiruje oko 70% svih izdataka tako da nije neka frka, barem prva godina. Ja zaista ne znam nishta oko organizacije, mada bih ti preporucio da shto pre odesh u ambasadu da trazish informacije, da ti ne zatvore rok. Uglavnom jednostavno je sve to cim ih toliko masovno odlazi...I da ti ne govorim kako je sva literatura na italijanskom, bash mi je pricao kako je u pocetku imao nekih problema da razume sve onako brzo izgovoreno, ali se privikao.Srecno!
 

Back
Top