DVD rezac PLEXTOR

Nadalina00

Početnik
Poruka
27
Procitala sam neke forume i nisam uspela da zakljucim zasto je DVD rezac PLEXTOR skuplji od drgih. Ako neko moze neka mi odgovori na sledeca pitanja.
- Sta su pokazatelji dobrog DVD rezaca?
- Zasto neki kucni DVD plejeri ne mogu da citaju (ili citaju sa zastajkivanjem) DVD diskove narezane u kucnim varijantama, dok fabricke citaju bez problema. (Npr. Video kaseta prebacena na DVD uz pomoc Pinnacle Studio 10, narezana na DVD PIONIR)?
- Sta razlikuje fabricki narezan DVD od onog narezanog u kucnoj varijanti?
- Postoji li neki "profesionalni" DVD rezac?

(Sva pitanja se odnose na DVD diskove kao nosace video materijala)

Bila bih zahvalna ako bi mi neko ovo razjasnio na srpskom, bez linkovanja na strane sajtove.
 
Zasto je mercedesov motor skuplji od golfovog,
vjerojatno ima nesto...
po redu odgovori:
-pouzdanost
-zato sto je kavalitet medija na koje narezujes los
-fabricki narezivanje se radi na masinama koje su najenjene za rezanje medija ,velikog su kapaciteta i profesionalne su kvalitete a i cijene
-PLEXTOR je jedan od boljih

Vjek trajanja podataka na CD u je 20 godina a na DVD je jos kraci, u medjuvremenu ce smislit novi medij tako da ces sve ponovo morati narezivati...
 
Plextor je skuplji zato što je nešto bolji od drugih, ali nikako nije toliko bolji koliko je i skuplji.

Moje je mišljenje da je bolje kupiti tri "obična" DVD pisača nego jedan Plextor. DVD pisači su potrošna roba danas, i tehnologija zastareva brzo tako da veliko ulaganje nema ekonomskog opravdanja. Najgore od svega je što se i najskuplji uređaji kvare, eto i autor ovog posta je imao gorko iskustvo sa Yamaha F1 pisačem koji je bio skoro tri puta skuplji od običnih pisača početkom dvehiljadite, i koji mu se pokvario posle samo dva-tri meseca. Taj pisač je imao veoma dopadljivu opciju da "crta" na slobodnom prostoru diska tekst i slike koji se jasno vide kada se disk gleda prema svetlu, ali se prosto pokvario a Yamaha je nakon njega izašla iz celog CDRW posla.

Profesionalni uređaji su nešto sasvim drugo, oni prave CD-ove i DVD-ove od plastične mase (polikarbonatnih kuglica), imao sam prilike da vidim prvi koji je instaliran kod nas u Srbiji na Košutnjaku, polovinom devedesetih, desilo se da sam čak bio i na svečanom otvaranju. Tada je uređaj koštao pet miliona DEM. Ti diskovi se ne narezuju nego se presuju slično kao gramofonske ploče, i to nije tehnologija "za po kući".

Za neku srednju opciju razumne kućne proizvodnje diskova uvek bih preporučio par tower-a sa po osam (jeftinih?) CD ili DVD drajvova, jer se ta tehnologija najbrže isplati a sasvim je upotrebljiva za proizvodnju od par stotina do par hiljada CD-ova dnevno.
 
Moje misljenje u vezi sa Plextor je:
imao sam ja i DVD RW od Teac i Nec ,i stalno sam imao nekih musica :
ne radi ovo ,nece da reze ono itako.
sad imam Plextor A800 ,uredaj se uopste ne cuje ,sta god ubacis reze-radi odlicno,nisam niti jedan disk upropastio,dobijes 2 maske zavisno od boje kucista.
Sve su to elementi koji meni znace mnogo,jeste on duplo skulji ali i vrijedi svakog placenog dinara.
Sem toga moze se vidjeti ovdje i na forumu da svaka 5 tema je ne radi mi DVD ,imap problem nece da reze i sve to neki Pionir,nec,LG,Samsung i takvi uredaji,niti jedne teme za Plextor !
I jos nesto cijena DVD RW je danas nekih 30-40 Evra tako da meni ne prestavlja nikakav izdata dati 70 E i za jedan vrhunski pouzdani uredaj...
 
niti jedne teme za Plextor !

Toi ne mora da znaci nesto.Mozda je malo njih koji ga imaju,tj. onih koji ce da plate vise nego sto treba.
Uostalom,jel ti dobijes garanciju na Samsung,Nec,Sony,Asus......Sigurno da dobijes.Onda....;)
Ako ces da platis skoro duplo vise (kako ti kazes,nisam proverao) samo zato da slucajno ne bi dosao u situaciju da se prosetas(jednom ili dva puta u toku godinu dana) do prodavnice gde si ga kupio...onda si ti neka zesca lenstina :);)
 

Back
Top