Vase poreklo (?!)

vranatz

Početnik
Poruka
13
Zabavljam se dva meseca sa devojkom koja mi se mnogo svidja i koju bih sutra ozenio samo da hoce. Oboje smo zavrsili fakultete, i radimo.
Da skratim prichu. Ona potencira od pocetka kako su njeni roditelji fakultetski obrazovani i kako su uspesni u svom poslu i sl. Moji roditelji NISU fakultetski obrazovani, majka mi je domacica a otac majstor. Samo sto ona to ne zna, nisam joj jos rekao, plasim se da ce me zbog toga ostaviti...
Sta da radim? uskoro cu morati da joj to kazem, jer su i njeni roditelji pitali za mene ko sam i sta sam.. Kako da joj to predstavim, na koji nacin? mozda da je lazhem? Sta mislite?
 
Zabavljam se dva meseca sa devojkom koja mi se mnogo svidja i koju bih sutra ozenio samo da hoce. Oboje smo zavrsili fakultete, i radimo.
Da skratim prichu. Ona potencira od pocetka kako su njeni roditelji fakultetski obrazovani i kako su uspesni u svom poslu i sl. Moji roditelji NISU fakultetski obrazovani, majka mi je domacica a otac majstor. Samo sto ona to ne zna, nisam joj jos rekao, plasim se da ce me zbog toga ostaviti...
Sta da radim? uskoro cu morati da joj to kazem, jer su i njeni roditelji pitali za mene ko sam i sta sam.. Kako da joj to predstavim, na koji nacin? mozda da je lazhem? Sta mislite?

Reci joj istinu i upoznaj je sa roditeljima. (I tebi bih savetovala da se upoznas sa njenim). Pa posle vidite sta cete :) Ako je zena snob, koj' ce ti u zivotu...
 
Zabavljam se dva meseca sa devojkom koja mi se mnogo svidja i koju bih sutra ozenio samo da hoce. Oboje smo zavrsili fakultete, i radimo.
Da skratim prichu. Ona potencira od pocetka kako su njeni roditelji fakultetski obrazovani i kako su uspesni u svom poslu i sl. Moji roditelji NISU fakultetski obrazovani, majka mi je domacica a otac majstor. Samo sto ona to ne zna, nisam joj jos rekao, plasim se da ce me zbog toga ostaviti...
Sta da radim? uskoro cu morati da joj to kazem, jer su i njeni roditelji pitali za mene ko sam i sta sam.. Kako da joj to predstavim, na koji nacin? mozda da je lazhem? Sta mislite?

:lol:Pa kad nece nemo se bakces nego trazi dalje.
 
Zabavljam se dva meseca sa devojkom koja mi se mnogo svidja i koju bih sutra ozenio samo da hoce. Oboje smo zavrsili fakultete, i radimo.
Da skratim prichu. Ona potencira od pocetka kako su njeni roditelji fakultetski obrazovani i kako su uspesni u svom poslu i sl. Moji roditelji NISU fakultetski obrazovani, majka mi je domacica a otac majstor. Samo sto ona to ne zna, nisam joj jos rekao, plasim se da ce me zbog toga ostaviti...
Sta da radim? uskoro cu morati da joj to kazem, jer su i njeni roditelji pitali za mene ko sam i sta sam.. Kako da joj to predstavim, na koji nacin? mozda da je lazhem? Sta mislite?
E znači ne verujem :lol: Suviše si pismen da bi ovako nešto napisao, a da si stvarno vranatz, a ne klonatz..... mislim jeeeee pa ja treba da se upucam odma' meni je i brat pekar :lol: :oops::oops::oops:
 
majka mi je domacica a otac majstor. Samo sto ona to ne zna, nisam joj jos rekao, plasim se da ce me zbog toga ostaviti...
Pre svega moraš da raščistiš da li se TI LIČNO stidiš svojih roditelja. Ako su normalni ljudi, trebalo bi da budeš ponosan na svoje roditelje, A AKO IH SE STIDIŠ NISI DOSTOJAN SVOJIH RODITELJA, činjenice da su ti dali život, negovali, gajili, voleli, pa i školovali što ih sada diskvalifikuje:!:

Po mom mišljenju bulo bi ravno izdaji da lažeš o njima (osim što je to toliko besmislena ideja da nemam reči).

Da li smatraš da si bolji od njih zato što si završio fakultet?

Šta će biti sa ostalim vašim "nesavršenostima"? Možda je tata ćelav ili možda mama ima neki kilogram viška? Možda da joj kažeš da si iz Zvečanske (tako je najsigurnije da ti neće ispitivati poreklo), a njih možeš da predstaviš kao komšije ako se slučajno negde sretnete.

Predlažem da joj ODMAH kažeš ko su ti roditelji, sa ponosnim stavom u vezi sa svojim roditeljima. Da bi to mogao da uradiš, treba prvo da raščistiš da li dovoljno poštuješ samog sebe, ako njenu porodicu doživljavaš kao uvažene članove komisije koji će proceniti da li ispunjavate uslove za muža svekra i svekrvu ili ne. Bude li te ostavila zbog toga zahvali Bogu da je to uradila na vreme.

Ja lično sam bila dete "sa pedigreom" i mogu ti reći da to niko normalan ko imalo ima pojma u životu neće smatrati prednošću niti manom.

U Životu glavne uloge igraju druge stvari, a pre svega SAMOPOŠTOVANJE!

Poljubi roditelje, skuvaj im kaficu i osmehni se u sebi što nisi dozvolio da budu jako povređeni time što bi saznali da ih se stidiš.

Veliki pozdrav!;)
 
Zabavljam se dva meseca sa devojkom koja mi se mnogo svidja i koju bih sutra ozenio samo da hoce. Oboje smo zavrsili fakultete, i radimo.
Da skratim prichu. Ona potencira od pocetka kako su njeni roditelji fakultetski obrazovani i kako su uspesni u svom poslu i sl. Moji roditelji NISU fakultetski obrazovani, majka mi je domacica a otac majstor. Samo sto ona to ne zna, nisam joj jos rekao, plasim se da ce me zbog toga ostaviti...
Sta da radim? uskoro cu morati da joj to kazem, jer su i njeni roditelji pitali za mene ko sam i sta sam.. Kako da joj to predstavim, na koji nacin? mozda da je lazhem? Sta mislite?

good wombs hath borne bad sons

moze se reci da je dijete genetikom donekle uslovljeno roditeljima, ali nista ne mora da znaci
i kakav je to uopste sistem vrijednosti gdje se vrijedan covjek ili ne mjeri faksom ? :idea:
 
Pitanje je bilo kakvu reakciju ce to saznanje dovesti kod nje? nisam ja mislio da sam bolji od svojih roditelja sto sam zavrsio fakultet, gluposti.. Pa moji su se zbog toga i zrtvovali i dali sve da ja zavrsim faks i time se ponose. 100 puta sam hteo da napustim faks, ali se uvek vracao jer sam znao koliko to njima znaci..Niko nije verovao u mene sem njih. Ali nije to sada tema...
Devojka je sa pedigreom, kako neko reche, takodje veoma uspesna u svom poslu, uspesnija od mene iako je mladja :) i jednostavno mene zanima da li ce se nesto promeniti, i koliko, kada sazna da nisam plave krvi, nisam bogat...... Da li ja u stvari gubim vreme sa njom?
S druge strane, ja sam njoj prvi momak, voli me (kao), ne moze bez mene...i sada pocinje da mi se raspituje o poreklu... Kako da odigram? Ne valja uvek biti skroz iskren i pokazivati emocije, jer cilj ne bira sredstva.. Da li sam u pravu?
 
Zabavljam se dva meseca sa devojkom koja mi se mnogo svidja i koju bih sutra ozenio samo da hoce. Oboje smo zavrsili fakultete, i radimo.
Da skratim prichu. Ona potencira od pocetka kako su njeni roditelji fakultetski obrazovani i kako su uspesni u svom poslu i sl. Moji roditelji NISU fakultetski obrazovani, majka mi je domacica a otac majstor. Samo sto ona to ne zna, nisam joj jos rekao, plasim se da ce me zbog toga ostaviti...
Sta da radim? uskoro cu morati da joj to kazem, jer su i njeni roditelji pitali za mene ko sam i sta sam.. Kako da joj to predstavim, na koji nacin? mozda da je lazhem? Sta mislite?

Oženio bi se da ONA hoće! Morate po tom pitanju biti oboje jako složni, ili od sreće ništa! Ne mogu da ti kažem šta da radiš, ali znam šta bih ja u takvom slučaju: kada počne opet da potencira tu stvar, lepo bi je pitala da li ona voli mene ili svoju sliku o meni? I bez oklevanja joj ispričala o svom poreklu, pa eto ti savršenog testa da li te voli ili "joj odgovaraš". Naša komšinica (sa rednjom školom) udala se u "fakultetsku" porodicu, i to su joj stalno "naticali na nos", a pri tome su bili iz vrlo neobrazovanih porodica (mislim na roditelje roditelja), i na kraju je došlo do razvoda jer ONA nije mogla da podnosi prljavštinu, nered i stalne njihove međusobne svađe! Toliko o poreklu.
 
Zabavljam se dva meseca sa devojkom koja mi se mnogo svidja i koju bih sutra ozenio samo da hoce. Oboje smo zavrsili fakultete, i radimo.
Da skratim prichu. Ona potencira od pocetka kako su njeni roditelji fakultetski obrazovani i kako su uspesni u svom poslu i sl. Moji roditelji NISU fakultetski obrazovani, majka mi je domacica a otac majstor. Samo sto ona to ne zna, nisam joj jos rekao, plasim se da ce me zbog toga ostaviti...
Sta da radim? uskoro cu morati da joj to kazem, jer su i njeni roditelji pitali za mene ko sam i sta sam.. Kako da joj to predstavim, na koji nacin? mozda da je lazhem? Sta mislite?
Наравно да ћеш јој рећи истину.
Какве везе има шта су твоји, а шта њени родитељи, ако се вас двоје добро уклапате?
Моја баба по оцу је била неписмена, а деда сељак-земљорадник, а мама је била из богате куће са све оцем школованим који је говорио 5 језика и мајком образованом, па се нико није бунио. Чак су се родитељи мојих родитеља веома поштовали.
Те приче о томе ''ко је шта'' су за снобове.
Ако је од те феле, шутнуће те и тако ћеш сазнати да није била жена за тебе.
 
Pitanje je bilo kakvu reakciju ce to saznanje dovesti kod nje? nisam ja mislio da sam bolji od svojih roditelja sto sam zavrsio fakultet, gluposti.. Pa moji su se zbog toga i zrtvovali i dali sve da ja zavrsim faks i time se ponose. 100 puta sam hteo da napustim faks, ali se uvek vracao jer sam znao koliko to njima znaci..Niko nije verovao u mene sem njih. Ali nije to sada tema...
Devojka je sa pedigreom, kako neko reche, takodje veoma uspesna u svom poslu, uspesnija od mene iako je mladja :) i jednostavno mene zanima da li ce se nesto promeniti, i koliko, kada sazna da nisam plave krvi, nisam bogat...... Da li ja u stvari gubim vreme sa njom?
S druge strane, ja sam njoj prvi momak, voli me (kao), ne moze bez mene...i sada pocinje da mi se raspituje o poreklu... Kako da odigram? Ne valja uvek biti skroz iskren i pokazivati emocije, jer cilj ne bira sredstva.. Da li sam u pravu?

ne vidim zasto bi mogla da reaguje lose, ako su ti roditelji dobri ljudi kakve veze ima sta rade dok posteno zaradjuju i trude se
to je za pohvalu sto nisi odustao od faksa
ako njeni roditelji imaju problem sa tim...eh, pa ne znam sta da ti kazem, stvar njihovog mozga :neutral:

a mozda i samo umisljas zbog nesigurnosti
 
Baba imala 4 unuka, i dosli unuci kod babe na selo, i sad ih baba ispitiva...

Baba pita prvog:
-"Sto ti sinko studirash"?
-"Medicinu baba"
-"Lijepo sinko, odlicno, velika familija, dobro je da imamo doktora u kuci..."

Pita drugog:
-"Sto ti studiras sinko"?
-"Ekonomiju baba"
-"A fino dusho, veliko imanje, treba sa time raspolagat, ekonomisat..."

Pita treceg:
-"A ti sinko"?
-"Ja pravo bako"
-"Fino srce moje, veliko imanje, bogata familija, treba se sporit oko toga, oko medja, oko nasljedstva..."

Pita cetvrtog:
-"Ti sinko, sto ti studiras"?
-"Visu poslovnu"
-"...A BOLI TE QURAC"
e, znachi sakupish na gomilu par stotina jevreje i pravac visha poslovna, pazarish diplome za starce i reshi si jedan problem, a posle mogu i da nastave da studitaju prava : )
 
Dečko, ti si iskompleksiran do bola!!!! To nema veze s tvojom devojkom, niti s njenim mišljenjem( ma kakvo ono bilo o tvom "poreklu")
Ajde malo u osnovnu školu i na čitanje one pripovetke "Majčine ruke" (Ili "Postideo se majke")...:roll:
 
Pitanje je bilo kakvu reakciju ce to saznanje dovesti kod nje? nisam ja mislio da sam bolji od svojih roditelja sto sam zavrsio fakultet, gluposti.. Pa moji su se zbog toga i zrtvovali i dali sve da ja zavrsim faks i time se ponose. 100 puta sam hteo da napustim faks, ali se uvek vracao jer sam znao koliko to njima znaci..Niko nije verovao u mene sem njih. Ali nije to sada tema...
Devojka je sa pedigreom, kako neko reche, takodje veoma uspesna u svom poslu, uspesnija od mene iako je mladja :) i jednostavno mene zanima da li ce se nesto promeniti, i koliko, kada sazna da nisam plave krvi, nisam bogat...... Da li ja u stvari gubim vreme sa njom?
S druge strane, ja sam njoj prvi momak, voli me (kao), ne moze bez mene...i sada pocinje da mi se raspituje o poreklu... Kako da odigram? Ne valja uvek biti skroz iskren i pokazivati emocije, jer cilj ne bira sredstva.. Da li sam u pravu?

Zasto ne napises koliko imate godina..zasto nije na pocetku pitala za tvoje poreklo vec posle 2 meseca..sta da zivite u australiji daleko od roditelja..nisu vam oni drzali svecu kad ste se kresali.
 
ma problem je šo ti hoćeš da je ženiš posle 2 meseca.......i tako..da ti ne morališem ja sad.....teško ti je i bez napada....reci joj...ja sam hteo za tebe sve najbolje...i onda je upoznaj sa droogom čiji je ćale ambasador...........
 
Pretpostavljam da poznaješ svoju devojku bolje nego bilo ko sa ovih stranica (mada ima onih koji će tvrditi suprotno) , i čak da postoji opravdana bojazan da ona neće prihvatiti tvoje roditelje zbog toga čime se bave (ili zbog nečega petog već), postoji samo jedan način da ispravno postupiš sada, a to je da je upoznaš sa njima. I vidiš kako reaguje, prema njima, i prema tebi, i da li ti to odgovara. Mada smatram da nemaš razloga za brigu, ljdui koji su obrazovani i uspešni zahvaljujući svom radu retko (gotovo nikad) nisu sujetni prema drugim ljudima, i ako se ona ponosi svojim poreklom, a što ne bi ako već ima razloga za to, ne znači da bi se stidela tvog, i ne smeš ti da se stidiš svog. Poreklo, tj vaši roditelji, uslovi pod kojima ste odrasli i okruženje su vas doveli tu gde jeste sada, ali vi ste ti koji na ovom mestu vode svoj život. Kako god, i šta god se desi, ponavljam, ne smeš da se stidiš sebe i svojih roditelja. Drugu opciju ni nemaš; ako lažeš doći ćeš do tačke kada ćeš se zapitati da li joj je stalo do tebe ili do laži koje joj podmećeš. I čemu sve. Budi ko si, to najbolje znaš, i predstavi se drugima kao takav, te nek sami odluči kako će (ako će) te prihvatiti.
 

Back
Top