Nova predizborna prognoza Strategic Marketing-a!!

Poruka
5.643

Prilozi

  • lastscan.jpg
    lastscan.jpg
    38,6 KB · Pregleda: 53
Poslednja izmena od moderatora:
Madjari ja mislim 1%, ostali 1%.

Мађари ће имати бар 1,5%

Суљо бар 1%

Карић и Ристичевић заједно око 1-1,5%

Обе ромске партије заједно бар 1%

Албанци око 0.7%

Паштор и Горанци би заједно могли да скупе 0.5%

Ови остали ћеимати бар 1% заједно...
 
ljudi pa zar se citaju press i kurir? ajde... mozda neko voli vise naucnu fantastiku, imamo razlicite ukuse, ja vise volim komedije:D
ali da se uzme za ozbiljno ono sto tamo napisu i prikazu neko istrazivanje stvarno je ludost.

17,3 DSS-ns? jer se oni to sale, ne znam gde su vodili istrazivanja mozda u cz-u, mozda surcinski clan ima vise poverenja u njih kao sto znamo ima ih dosta tamo.

imam barem 3 prijatelja koja su do ovih predsednickih izbora glasali za DSS kostunicu [verovali u njega bio im najposteniji, znaci pravi verni glasaci dss-a i stalno smo raspravljali i uvek su me uveravali da nikada nece dss sa radikalima da je on samo jako vest politicar sto se kaze drzavnik...] ali od sada nece sigurno iako im se i dalje gadi DS citaj tadic glasace za njega...mada ih ja nagovaram da glasaju za LDP sto je znam i sam ne moguce [za sada;-)]

ja dajem DSS-ns 6-7% i to sam ih castio.

Radikali isti procenat kao i pre mozda cak i malo vise jer mislim da neki dssovci-ns mogu da izaberu original umeto kopije.

LDP standardno isti procenat kao i pre mozda malo vise, verni su im za sada, tu ubrajam i sebe. [kada kazem - za sada - to je jer mislim da su tu ljudi koji se ne vezu samo za lidera vec i za politiku koju vode, nisu slepa vojska svojih partija]

SPS isto kao i poslednja dva nabrojana bez vecih promena [nazalost]

zaboradio sam DS:D i oni ce dobiti neki procenat vise na racun DSS-a jer je ovo kraj puta i svi koji su se borili za 5 oktobar a jos su verovali u DSS ovaj put ce morati[osecati da trebaju] sa nelagodom ali ce imak glasati za DS da nebi otisli svi dodjavola.

eto takva je atmosfera u mojoj okolini imam takav utisak, jedva cekam da vidim 11-ti da vidimo koliko sam bio blizu.

inace mislim da ce biti gusto ovaj put nebi mogao da se kladim koja ce biti vlada.
 
Poslednja izmena:
po meni "normalan" politicki profil glasaca bi bio kada bi 15% SRS bio raspodeljen na DS, LDP i ostale, ali i to [takav odnos] je normalno u srbiji, nadam se ne za dugo.

E baš lepo što nam želiš da budemo normalni :lol: Kad ti tako kažeš, uzimajući u obzir "tvoje" ciljeve, ja bih rekao obrnuto : da od DS-a rasporedimo 15-ak % , makar i ravnomerno ... :lol:
 
E baš lepo što nam želiš da budemo normalni :lol: Kad ti tako kažeš, uzimajući u obzir "tvoje" ciljeve, ja bih rekao obrnuto : da od DS-a rasporedimo 15-ak % , makar i ravnomerno ... :lol:

moji "ciljevi" nisu imali uticaja na moj post. rekoh sta mislim da je najbolje za srbiju, sto ne znaci da ne bih takve procente preporucio i nama ili hrvatskoj. to je neka "normala" u vecini drzava, ili ja imam pogresne informacije.
 
pokusao sam naci neke statisticke podatke o nasim partijama, tj. procentima koje one imaju trenutno, ali nisam uspeo, evo za srbiju, za 2007
radi se o broju glasaca, procentima, foteljama
Votes % Seats +/–

Српска радикална странка — др Војислав Шешељ ...1,153,453 28.59 81 –1
Демократска странка — Борис Тадић .................915,854 22.71 64 +41
Демократска S. Србије-Нова Србија — др Војислав Коштуница ...667,615 16.55 47 –10
Г17 плус — Млађан Динкић .......275,041 6.82 19 –12
Социјалистичка партија Србије.... 227,580 5.64 16 –6
Либерално демократска партија-Грађански савез Србије-Социјалдемократска унија-Лига социјалдемократа Војводине — Чедомир Јовановић 214,262 5.31 15 +8
Српски покрет обнове — Вук Драшковић.... 134,147 3.33 0 –13
Партија уједињених пензионера Србије (ПУПС) — Др Јован Кркобабић и Социјалдемократска партија (СДП) — Др Небојша Човић) 125,324 3.11 0 –3
Покрет снага Србије — Богољуб Карић............ 70,727 1.75 0 —
Савез војвођанских Мађара — Јожеф Каса.. 52,510 1.30 3 +3
Коалиција Листа за Санџак др Сулејман Угљанин.... 33,823 0.84 2 ±0
Унија Рома Србије — др Рајко Ђурић 17,128 0.42 1 +1
Коалиција Албанаца Прешевске долине... 16,973 0.42 1 +1
Бранко Павловић — "Зато што мора боље"...... 15,722 0.39 0 —
Ромска партија — Шајн Срђан............ 14,631 0.36 1 +1
Коалиција Мађарска слога — Андраш Агоштон — др Пал Шандор... 12,940 0.32 0 —
Коалиција "Војвођанске партије" — мр Игор Курјачки.. 7,359 0.18 0 —
Демократска заједница Србије — др Обрен Јоксимовић... 5,438 0.13 0 —
Социјалдемократија — Ненад Вукасовић.. 4,909 0.12 0 —
Реформистичка странка — др Александар Вишњић... 1,881 0.05 0 —

engleski deo sam prebrisao radi preglednosti podataka.
 

Back
Top