narode, sta da radim?

sta sad, frajeru?

  • a lepo sam ti rekla/o da ne otvaras neprocitane poruke...

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    4
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ma ne pitaj me, boki-kviki... znam sam jednu stvar... u cetvrtak idem u kafanu... da se raspetljam malo... il' da se razdevetim... nego, nemoj da mi trolujes temu... ja jos uvek ne znam sta znaci, al' sam to procitao jednom sto je napisao diki... a on je pametan...
 
ja kad se upetljam obicno odem na vrh jedne planine. odatle se vidi sve. sve se vidi odatle. a na tom vrhu je samo jedno jedino drvo, i zove se- moje drvo. i poponem se na granu, negde na polovini drveta, dosta mi je. i tu sedim i gledam sve to. a sve se vidi. tada odbijam da cujem ptice, odbijam da znam da postoji negde nesto sto se zove vreme. sta ce mi. ako se osecas bezvremenim onda to i jesi. vreme je subjektivna izmisljotina svih nas.
i tako, u tom vakuumu, dok gledam sve...uvek i ponovo, dodju mi stihove jedne daleke osobe koju sam nekada volela:
"otkad si otisla, predraga moja,
znam da povratka nema.
ostaju samo novi dolasci
i mi drugaciji u njima".

ali to nije vazno. vazno je da sve stane. makar na trenutak. tada jesi, i tada jesi bezvremen, i to ne na trenutak, jer bezvremenost se vremenom ne meri.
 
Odes u kafanu...kad opici neki turbofolk popnes se na sto i ocepis brejkdens, kad zavrsis igranjac dok ustajes onako jos u rotaciji, u piruetici, srusis se sa stola i padnes na stolicu na rasklapanje, izlomis se i ti i stolica, dok kafanski gosti pokusavaju da na jednu stranu sortiraju tvoje ostatke, a na drugu stranu ostatke stolice, naci ce se vec neki ortak zayebant koji ce dok prati to raspetljavanje poceti da peva "ne daj da nas rastave ovi ljudi zli..." i eto lekica, komedija je melem za ranjenu dusu.
 
i ja imam jedno drvo... u stvari, stolica... al' je od drveta... ono je u kafani u koju idemo... i, u trenutku kad se popnem na tu drvenu stolicu, padnu mi na pamet reci jedne poznate pesme:
"malo viski, malo koka kola...
lepe zene oko moga stola...
svi gledaju i svi mi se dive...
bas me briga, ne znaju da zive..."
i onda sam ja bezvremen sve do fajronta... a onda postanem besparan... sta cu kad ne umem da sacuvam... a oni, k'o u inat, sviraju sve ja sto volim...
 
i ja imam jedno drvo... u stvari, stolica... al' je od drveta... ono je u kafani u koju idemo... i, u trenutku kad se popnem na tu drvenu stolicu, padnu mi na pamet reci jedne poznate pesme:
"malo viski, malo koka kola...
lepe zene oko moga stola...
svi gledaju i svi mi se dive...
bas me briga, ne znaju da zive..."
i onda sam ja bezvremen sve do fajronta... a onda postanem besparan... sta cu kad ne umem da sacuvam... a oni, k'o u inat, sviraju sve ja sto volim...

pocni sa tovljenjem zeceva, znam sta pricam ;) :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top