OVDE na forumu i kad predocis ISTINU izjava,traze da DOKAZES da je receno! NEVERNICI

kalama

Aktivan član
Poruka
1.558
neko je otvorio temu i naveo na Nemackom jeziku ko razume izjavu Bernarda Kusnera i njegoa TEMA je zatvorena od Nekog tu moderatora koji je vidi se i sam NEPISMEN jer da znas nesto znao bi da je INTERVJU odrzan 04.05.2008 na GLAVNOM NEMACKOM RADIJU-Deutschlandfunk- koji se odrzava samo jednom Sedmicno.Znaci svake sedmice ima samo jedan INTERVJU sa temom koja je UDARNA u toj Sedmici.Ove sedmice to je bio razgovor sa MINISTROM INOSTRANIH POSLOVA FRANCUSKE Bernardom Kusnerom.Tema razgovora su vodeca pitanje EU u kojima on kao ministar Francuske iznosi Buduce Vidjenje EU.
Govori se o tome da su Nemacka i Francuska se ujedinili u vidjenju POLITIKE EU i da sad gledaju kako da uvedu UK/Ujedinjeno Kraljevstvo-Britaniju u EU vise nego sto je do sada zastupljena i onda se tu govori o drugim kriznim temama,TURSKA,KIPAR,MEDITERAN itd. Ah da i naravno politika prema KOSOVU i ONDA SHVATITE TO,ovde na zapadu POLITICARI NESMEJU DA LAZU JER MOGU BITI ZAKONSKI GONJENI RADI LAZI ali imaju pravo da upakuju istinu un druge forme izraza pa kako ko SHVATI ali se zna sta se kaze i na kojoj je ko strani,on daje sledecu izjavu:
Serbien reichen wir die Hand

Birke: Herr Kouchner, um auf Ihre Vision für Europa zurückzukommen. Sie waren auch UN-Beauftragter für das Kosovo. Wann glauben Sie können Serbien und Kroatien EU-Mitglieder werden?

Kouchner: Ach - ich wünschte sofort! Kroatien, das ist klar, wird das nächste EU-Mitglied werden! Serbien reichen wir die Hand, wir hoffen, dass es kommt, seine Zukunft liegt in Europa. Die Anerkennung des Kosovo darf nicht als Niederlage für Serbien, sondern muss als Chance begriffen werden, um zurückzukommen, um sich zu öffnen! 90 Prozent der Serben haben die EU nie gesehen! Sie müssen unbedingt kommen! Ihre Zukunft, ihre Bestimmung liegen in der EU!
pitanje da je bio on na kosmetu i kad ulazimo mi u hrvati u EU?
ODGOVR:
Ah ja bih zeleo odmah!Hrvatska to je jasno,bice sledeci kandidat koji ce uci u EU-postati clan!Srbiji pruzamo ruku,mi se nadamo da ce doci,njena buducnost lezi u evropi. PRIZNAVANJE KOSMETA NESME DA SE VIDI KAO GUBITAK SRBIJE VEC MORA SE SHVATITI KAO SANSA ZA POVRATAK ZA OTVARANJEM.90% Srba nisu nikad EU ni videli,oni moraju da dodju,njihova Buducnost i njihovo mesto je u EU.
Gospodin KUSNER iznosi neki podatak koji se u SRBIJI IZNOSI NEKAKO DRUGACIJE i VERUJTE MI JA VISE VERUJEM NJEMU NEGO TIM IZDAJICAMA KOJI LAZU NAS NAROD a sve u svoju korist tj. svoje FOTELJE!
ZNACI MINISTAR FRANCUSKE koji je bio predstavnik na KOSMETU od UN postavljen,znaci ON KAZE DA JE SRBIJA PRIZNALA KOSMET,a ja vas pitam onda SLEDECE: KO JE TO I KAD PRIZNAO a vi odgovorite sami.
Znaci govori se da je to bilo priznanje potpisivanjem SSP ovi nasi "IZDAJNICI" se udaraju u grudi i kao NE,ali FRANCUSKI MINISTAR ODBRANE govori da! pa sad se vi pitajte ko LAZE,sto to ne pokazu javno UGOVOR KOJI SU PODPISALI,i kako to da radi tog ugovora i njegovog potpisivanja i njegovog sadrzaja :"pade Vlada" i sve ostalo i ovo se moze a ovo ne i vidite gde se MINISTRI prozivaju izmedju sebe "IZDAJNICIMA" i vidite plahate po BG jer nesto drugo treba reci onda!
 
Pošto ja ne znam Nemački, ne mogu da tvrdim ni pobijam ništa od ovoga.

"PRIZNAVANJE KOSMETA NE SME DA SE VIDI KAO GUBITAK SRBIJE VEC MORA SE SHVATITI KAO SANSA ZA POVRATAK ZA OTVARANJEM"

Ovako prevedena rečenica nije jasna. Ne sme se može shvatiti kao "potencijal" - ako se obraća Srbima ( ne sme jer nije ...), a ako se obraća pajtosima onda može da znači kao "da Srbi ne smeju da saznaju - budu svesni da su izgubili ...

Već sam upoznat s problematičnošću ove vesti, pa prema tome, najbolje bi bilo da se naši mediji pozabave prevodom i značenjem ovih reči - pa da diskutujemo ...
 
A kada ćete vi shvatiti da ljudi poput Kušnera (misli se na ministre u raznim evropskim institucijama) iznose razne izjave koje su često kontradiktorne pošto ih posao obavezuje da govore ono što im se naloži.
Oni ne mogu kao naši političari da govore ono što oni misle lično, a ako tako nešto i iznesu, onda je to na nekim neobaveznim mestima (nedavni istupi Džordža Buša na nekoj svečanoj večeri...).

Dakle, ako se setite Karle Del Ponte i nekih njenih izjava dok je bila tužilac haškog tribunala i nekih njenih izjava u knjizi koju je nedavno objavila, videćete da su potpuno kontradiktorne, tj. da su mnoge od njih čak i kontroverzne u priličnoj meri...

Prema tome, izjave o statusu Kosova iznose pojedini političari onako kako im nalažu njihove vlade ili funkcije, odnosno institucije koje oni predstavljaju.

Da smo negde pročitali izjave španskog, grčkog ili kiparskog ministra inostranih poslova (koji su tkđ. ministri zemalja članica EU) one bi se značajno razlikovale od izjava Kušnera...

Dakle, šta je pisac ovim postom i ovom temom hteo da kaže !?!?!?!?!?!?!?!?!?!?
 
ljudi manite se ovoga ili onoga,on Bernard Kusner je sad MINISTAR INOSTRANIH POSLOVA FRANCUSKE,a da biste shvatili treba da znate da su sad tj od ujedinjenja izmedju kohla i miterana tj chiraca NEMACKA i FRANCUSKA nosioci EU ideje a ne neko drugi.
NEVOLIM ga ni ja ali to sad nema nikakve veze sa tim vec ima sa tim da on govori u ime FRANCUSKE sto se tice EU a to je VECINA tj onaj jaci deo EU od koga sve zavisi,jer oni su kako on kaze i kako se imenuje i sam interviju "MOTOR POKRETAC EU",e sad kad osoba te vaznosti i na toj funkciji tako nesto kaze ZNAJTE da to ima neko znacenje,nije to SRBIJA pa dnevno ....ko vise bla bla bla vec je to drugi nivo igre,u glupoj SRBIJI jos nije izasao onaj sistem "daj ruku da se dogovorimo" a na zapadu se igraju uklapanjem reci kako je sta receni i u kom stilu da bi se razmisljalo kako ce se neko odraditi,cak se i izmisljaju nove reci samo da bi bilo po njihovom. Pa zar nevidite i taj pi*ljivi 1244 da oni tumace kako oni hoce i po njihovom shvatanju a VI tj mi nemozemo ni da shvatimo kako to oni gledaju a oni imaju pravo iz njihove tacke gledista gde su te nase glave i politicari da sastave neki zakon s'kojim mogu njima da doskoce NEMOGU jer su "NEOBRAZOVANI-nedorasli posla i struke".
znate kad odete u banku neslusajte ono sto vam se prica vec citajte ono od pozadi sitno ispisano ali oni su toliko prefirgani da mozete da citate 5 dana i da nista neshvatite i da na kraju kad bude bilo stani pani oni po njihovom vam opet doskoce!
BRANE se svi interesi u SRBIJI ali ko brani NAS SRBSKI INTERES! KO-niko
 
Kalama opet si vozio bicikl
biciklcr3.jpg
 
ja stvarno ne znam sta treba neko strucan i zvanican laci da mi prevodi.Pa ja imam diplomu nemackog jezika i da mogu da radim kao prevodioc,nije mi potreban niko zvanicniji veruj mi.A dali ce neko u Srbiji sad da nadje za shodno da obavesti ili ne o tome je glupo pisati.Ja mislim da sama cinjenica da je Kusner dao Interviju i da je na nemackoj stranici od "Deutschefunk" ja mislim da dovoljno je verodostojna,jer to nije srbija pa levi desni ili tamo neki vec je to DRZAVNA RADIO STANICA

http://www.dradio.de/dlf/sendungen/idw_dlf/779729
 
ja stvarno ne znam sta treba neko strucan i zvanican laci da mi prevodi.Pa ja imam diplomu nemackog jezika i da mogu da radim kao prevodioc,nije mi potreban niko zvanicniji veruj mi.A dali ce neko u Srbiji sad da nadje za shodno da obavesti ili ne o tome je glupo pisati.Ja mislim da sama cinjenica da je Kusner dao Interviju i da je na nemackoj stranici od "Deutschefunk" ja mislim da dovoljno je verodostojna,jer to nije srbija pa levi desni ili tamo neki vec je to DRZAVNA RADIO STANICA

http://www.dradio.de/dlf/sendungen/idw_dlf/779729



Ti ne znas ni srpski pravilno da pises,a kamoli nemacki...
 
Poslednja izmena:
Interes DRZAVE SRBIJE da upravu si ,kad bi ta pi*ljiva drzava ZASTUPALA prava glavno konstruktivnog i vecinskog naroda SRBA,ali ta pi*ljiva drzava zastupa prava NACIONALNIH MANJINA i svih ostalih a ne svog Glavno konstruktivnog NARODA,jer hajde da vidimo jednu stvar,biranje tog jude-tadica-za predsednika Drzave pogledajte njegov a pogledajte udeo drugih i vidite za koga je SRBSKI narod GLASAO vise %,nemam ja nista protiv drugih ali ja sam SRBIN i mislim da SRBI imaju veca prava u SRBIJI od MADJARA,HRVATA,SIPTARA,MUSLIMANA i svih ostalih.A svim tim ostalim dati prava kolika mi imamo u njihovim drzavama tj dati im prava kao koja se prava daju manjinama.Oni mogu da imaju prava na regionalnom nivou ali ne na republickom tj Drzavnom-Nacionalnom. Jer mislim da opet Srbijom treba Srbi da odlucuju a ne drugi!
To je moje misljenje
 
ja stvarno ne znam sta treba neko strucan i zvanican laci da mi prevodi.Pa ja imam diplomu nemackog jezika i da mogu da radim kao prevodioc,nije mi potreban niko zvanicniji veruj mi.A dali ce neko u Srbiji sad da nadje za shodno da obavesti ili ne o tome je glupo pisati.Ja mislim da sama cinjenica da je Kusner dao Interviju i da je na nemackoj stranici od "Deutschefunk" ja mislim da dovoljno je verodostojna,jer to nije srbija pa levi desni ili tamo neki vec je to DRZAVNA RADIO STANICA

http://www.dradio.de/dlf/sendungen/idw_dlf/779729

OK, ja mogu da ti verujem, i poštujem tvoje znanje, međutim tako kako si je preveo - može se tumačiti dvojako ...

Što se duvanja u leđa DS-u tiče, jasno mi je da EU administracija navija ... I shodno tome, teško je poverovati da bi neko iz EU dao tako neopreznu - eksplicitnu izjavu kako "je Srbija potpisivanjem SPP priznala Kosovu državnost". A Ovaj sporazum, svi znamo, ne vredi dok se ne "overi" u Narodnoj Skupštini.

Kažem, malo je nelogično da neko napravi toliku glupost ... :shock: Otud sumnja u prevod, tj. pravo značenje originalne izjave.
 
neko je otvorio temu i naveo na Nemackom jeziku ko razume izjavu Bernarda Kusnera i njegoa TEMA je zatvorena od Nekog tu moderatora koji je vidi se i sam NEPISMEN jer da znas nesto znao bi da je INTERVJU odrzan 04.05.2008 na GLAVNOM NEMACKOM RADIJU-Deutschlandfunk- koji se odrzava samo jednom Sedmicno.Znaci svake sedmice ima samo jedan INTERVJU sa temom koja je UDARNA u toj Sedmici.Ove sedmice to je bio razgovor sa MINISTROM INOSTRANIH POSLOVA FRANCUSKE Bernardom Kusnerom.Tema razgovora su vodeca pitanje EU u kojima on kao ministar Francuske iznosi Buduce Vidjenje EU.
Govori se o tome da su Nemacka i Francuska se ujedinili u vidjenju POLITIKE EU i da sad gledaju kako da uvedu UK/Ujedinjeno Kraljevstvo-Britaniju u EU vise nego sto je do sada zastupljena i onda se tu govori o drugim kriznim temama,TURSKA,KIPAR,MEDITERAN itd. Ah da i naravno politika prema KOSOVU i ONDA SHVATITE TO,ovde na zapadu POLITICARI NESMEJU DA LAZU JER MOGU BITI ZAKONSKI GONJENI RADI LAZI ali imaju pravo da upakuju istinu un druge forme izraza pa kako ko SHVATI ali se zna sta se kaze i na kojoj je ko strani,on daje sledecu izjavu:
Serbien reichen wir die Hand

Birke: Herr Kouchner, um auf Ihre Vision für Europa zurückzukommen. Sie waren auch UN-Beauftragter für das Kosovo. Wann glauben Sie können Serbien und Kroatien EU-Mitglieder werden?

Kouchner: Ach - ich wünschte sofort! Kroatien, das ist klar, wird das nächste EU-Mitglied werden! Serbien reichen wir die Hand, wir hoffen, dass es kommt, seine Zukunft liegt in Europa. Die Anerkennung des Kosovo darf nicht als Niederlage für Serbien, sondern muss als Chance begriffen werden, um zurückzukommen, um sich zu öffnen! 90 Prozent der Serben haben die EU nie gesehen! Sie müssen unbedingt kommen! Ihre Zukunft, ihre Bestimmung liegen in der EU!pitanje da je bio on na kosmetu i kad ulazimo mi u hrvati u EU?
ODGOVR:
Ah ja bih zeleo odmah!Hrvatska to je jasno,bice sledeci kandidat koji ce uci u EU-postati clan!Srbiji pruzamo ruku,mi se nadamo da ce doci,njena buducnost lezi u evropi. PRIZNAVANJE KOSMETA NESME DA SE VIDI KAO GUBITAK SRBIJE VEC MORA SE SHVATITI KAO SANSA ZA POVRATAK ZA OTVARANJEM.90% Srba nisu nikad EU ni videli,oni moraju da dodju,njihova Buducnost i njihovo mesto je u EU.
Gospodin KUSNER iznosi neki podatak koji se u SRBIJI IZNOSI NEKAKO DRUGACIJE i VERUJTE MI JA VISE VERUJEM NJEMU NEGO TIM IZDAJICAMA KOJI LAZU NAS NAROD a sve u svoju korist tj. svoje FOTELJE!
ZNACI MINISTAR FRANCUSKE koji je bio predstavnik na KOSMETU od UN postavljen,znaci ON KAZE DA JE SRBIJA PRIZNALA KOSMET,a ja vas pitam onda SLEDECE: KO JE TO I KAD PRIZNAO a vi odgovorite sami.
Znaci govori se da je to bilo priznanje potpisivanjem SSP ovi nasi "IZDAJNICI" se udaraju u grudi i kao NE,ali FRANCUSKI MINISTAR ODBRANE govori da! pa sad se vi pitajte ko LAZE,sto to ne pokazu javno UGOVOR KOJI SU PODPISALI,i kako to da radi tog ugovora i njegovog potpisivanja i njegovog sadrzaja :"pade Vlada" i sve ostalo i ovo se moze a ovo ne i vidite gde se MINISTRI prozivaju izmedju sebe "IZDAJNICIMA" i vidite plahate po BG jer nesto drugo treba reci onda!

vjerojatno i sama znas da pojedina rijec mijenja sadrzaj recenoga, zato dozvoli da tvoj pogresan prevod recenoga korigiram
boldovano...
1. korektan prevod je...Hrvatska, to je jasno, bit ce slijedeca clanica EU (a nikakav kandidat, kako pises)
2.Srbiji pruzamo ruku, nadamo se da ce doci (prihvatiti pruzenu ruku), njena buducnost je u Europi.Priznanje Kosova nebi se smjelo razumjeti kao poraz za Srbiju, nego kao sansa za povratiti se nazad( u Europu), za otvoriti se ( prema Europi)
3. navedeno u zagradama, podrazumijeva se; to je jedna od specificnosti njem. jezika
4.90% Srba nije nikada vidjelo EU.Oni obavezno moraju doci!. Njihova buducnost i njihovo odredenje je u EU.
 
2.Srbiji pruzamo ruku, nadamo se da ce doci (prihvatiti pruzenu ruku), njena buducnost je u Europi.Priznanje Kosova nebi se smjelo razumjeti kao poraz za Srbiju, nego kao sansa za povratiti se nazad( u Europu), za otvoriti se ( prema Europi)

"Priznanje Kosova nebi se smjelo razumjeti kao poraz za Srbiju"

Evo i ovde : KO TO ovde priznaje nezavisnost Kosova ? Srbi potpisom na SPP ili "Srbi ne treba da očajavaju što su neki iz EU priznali Kosovo " ?
 
"Priznanje Kosova nebi se smjelo razumjeti kao poraz za Srbiju"

Evo i ovde : KO TO ovde priznaje nezavisnost Kosova ? Srbi potpisom na SPP ili "Srbi ne treba da očajavaju što su neki iz EU priznali Kosovo " ?

slobodna interpretacija...
ja bih prije interpretirala podvuceno...iako se izricito ne tvrdi, ali cini mi se podrazumijeva...
 

Back
Top