Predsedniku Srbije prete ubistvom

master_of_errors

Domaćin
Banovan
Poruka
4.933
Predsedniku Srbije prete ubistvom
Autor: Tanja Nikolić Đaković | 05.05.2008 - 19:19



Predsedniku Srbije Borisu Tadiću prete ubistvom, saznaje „Blic“. Srpski predsednik se, u pretećem pismu koje je dobio, između ostalog, proziva da će „položiti račune za izdaju zemlje i da će kao dokazani izdajnik srpskog naroda dobiti ono što mu sleduje - metak u čelo“.

U pismu, između ostalog, piše: „Samo vi, izdajnici, imajte na umu da je najteže krivično delo izdaja naroda i države, a to je baš ono što vi činite. I nemojte biti sigurni da vas zbog toga neće stići ruka pravde i sa najstrožom mogućom kaznom.“ Pismo je, prema nezvaničnim saznanjima „Blica“, navodno poslato iz SAD, iz Čikaga, ali se pretpostavlja da je ipak upućeno iz Srbije. Ovo pismo, u koje je „Blic“ imao uvid, samo je jedno u nizu pretećih pisama koja stižu na adresu predsednika republike, a koja najavljuju i prizivaju atentat.
Tomo Zorić, portparol Republičkog tužilaštva, danas nam je kratko rekao da nije u mogućnosti da nam ništa detaljnije kaže i da mora da se konsultuje sa tužiocem kako bi nam pružio više informacija. Iako je „Blic“ imao uvid u sadržaj ovog pisma i danas je dobio potvrdu nekoliko državnih funkcionera o njegovoj verodostojnosti (a koji nisu želeli da komentarišu u ime predsednika pre nego što on to sam uradi), u kabinetu predsednika republike danas su odbili da komentarišu naša saznanja.
Pretnje koje stižu na adresu predsednika Srbije intenzivirane su nakon jednostranog proglašenja nezavisnosti Kosova, kao i posle potpisivanja sporazuma o pridruživanju i asocijaciji sa EU i koincidiraju sa sadašnjim vremenom u kojem se predsednik, u izjavama političkih protivnika, proglašava izdajnikom srpskih nacionalnih interesa.
Dobrivoje Radovanović, bivši direktor Instituta za kriminološka istraživanja, upozorava da policija, tužilaštvo i obaveštajne službe hitno moraju da reaguju. Napominje i da predsednik nema pravo da o ovome ćuti.
- I kod Đinđića smo napravili grešku skrivajući informacije o pretnjama i rizicima, nismo čak proglasili ni atentat kod hale „Limes“ pravim imenom, da se to ne bi izvrglo podsmehu i naružio premijer, jer nije bio pogodan momenat. Sada predsednik i oni koji ga savetuju i brinu o njegovoj bezbednosti ponavljaju grešku, skrivajući pravo stanje. Zaboravljaju činjenicu da je izlaganje tih stvari javnosti brana da do atentata ne dođe. To, ujedno, ne znači da tajna policija i tužilac ne treba da rade svoj posao - napominje Radovanović.
http://www.blic.co.yu/temadana.php?id=40322
Tadicu pocni da hapsis, pre nego sto zavrsis kao Zoran...
 
Hahahahahahhahahhahahahah :D Zar je jadnik spao na iste grane k'o i Ceda, onaj sebi pred izbore postavlja bombu pod auto, a ovaj sebi preti ubistvom :P :D :mrgreen: LOL hahahahahahahaha koji jad i cemer :D ...gde bre njega neko da ubije, on je toliko piglu da ga ceo narod zali sto radi stvari kojih nije ni svestan :P
 
Hahahahahahhahahhahahahah :D Zar je jadnik spao na iste grane k'o i Ceda, onaj sebi pred izbore postavlja bombu pod auto, a ovaj sebi preti ubistvom :P :D :mrgreen: LOL hahahahahahahaha koji jad i cemer :D ...gde bre njega neko da ubije, on je toliko piglu da ga ceo narod zali sto radi stvari kojih nije ni svestan :P
Jel i Djindjic sam sebe ubio...ti si ko oni sto kazu da su se Jevreji ubijali medju sobom.
 
Jel i Djindjic sam sebe ubio...ti si ko oni sto kazu da su se Jevreji ubijali medju sobom.

Ovde ne pricamo o Djindjicu, nisam spominjao jevreje i nisam sigurno jedan od onih koji to govore za njih, a pogledaj link koji mi stoji ispod avatara pa mi reci ko ga je ubio zbog toga ;) i ono sto je tu rekao da li je isto sto danas podrzavaju majmuni koje je ostavio iza sebe :P
 
Ovde ne pricamo o Djindjicu, nisam spominjao jevreje i nisam sigurno jedan od onih koji to govore za njih, a pogledaj link koji mi stoji ispod avatara pa mi reci ko ga je ubio zbog toga ;) i ono sto je tu rekao da li je isto sto danas podrzavaju majmuni koje je ostavio iza sebe :P

A sta ako je ovo ozbiljna pretnja? Otkud ti znas da nije?A oni plakati?Jel i to sala?Jel treba prvo neko da puca,pa tek onda da mu se sudi?
 
Ovde ne pricamo o Djindjicu, nisam spominjao jevreje i nisam sigurno jedan od onih koji to govore za njih, a pogledaj link koji mi stoji ispod avatara pa mi reci ko ga je ubio zbog toga ;) i ono sto je tu rekao da li je isto sto danas podrzavaju majmuni koje je ostavio iza sebe :P

To što je on pričao onomad, priča Koštunica danas, pet godina kasnije. Toliko o tome...

Što se tiče pretnji, nemam komentar. Odvratno!
 
A sta ako je ovo ozbiljna pretnja? Otkud ti znas da nije?A oni plakati?Jel i to sala?Jel treba prvo neko da puca,pa tek onda da mu se sudi?

Ja da sam predsednik drzave u kojoj me malo manje od 50% ljudi pljuje na sav glas, slike mi spaljuju, salju preteca pisma za izdaju drzave i naroda (a ne zato sto je napravio los poslovni ugovor) bi podneo ostavku, ali on i nije vecinski predsednik Srba, vec manjinski predsednik tj. srba u manjini i nacionalnih manjina ;)
 
To što je on pričao onomad, priča Koštunica danas, pet godina kasnije. Toliko o tome...

Što se tiče pretnji, nemam komentar. Odvratno!

Pa ne poziva se Kostunica konstantno na Djindjica vec Tadic i onaj ganci-narkoman Ceda :) kako slede Zoranov put i politiku :roll: ... nekako mi ne ide ono sto je Zoran rekao bas pred smrt i ovo sto oni danas rade ... ali dobro ajde, biracko telo im nije nista pametnije da bi oni zalazili u dubinu toga ;) :P
 
Pa ne poziva se Kostunica konstantno na Djindjica vec Tadic i onaj ganci-narkoman Ceda :) kako slede Zoranov put i politiku :roll: ... nekako mi ne ide ono sto je Zoran rekao bas pred smrt i ovo sto oni danas rade ... ali dobro ajde, biracko telo im nije nista pametnije da bi oni zalazili u dubinu toga ;) :P

Moja poenta je bila da je Koštunica izgubljen u prošlosti. Ni sam Đinđić ne bi pričao istu priču, niti imao iste ciljeve danas. Je li sad jasnije?
 
Kako nije vecinski predsednik kad je dobio vecinu na izborima? Te manjine su drzavljani Srbije. Mogu i ja da spaljujem sliku Seselja svaki dan,al to nije moj nivo.

Pa da je Seselj predsednik Srbije, ti Srbin koji zivi na Kosmetu za koji njega licno boli qita jer je najbolji drug sa onima koji su te odvojili od drzave u kojoj si vekovima bio, a smrtni je neprijatelj sa onima koji se tome protive, mislim da bi i ti palio njegove slike i da nebi mnogo mario za "nivo" ;)

p.s. samo da podvucem jos jednom da sam protiv svakog nasilja, ali ujedno mislim da je slepcina koja je pao na Cedine grane i ovo koristi u predizbornu kampanju nadajuci se da ce proraditi Srpski inat i protiv samog sebe ;)
 
Moja poenta je bila da je Koštunica izgubljen u prošlosti. Ni sam Đinđić ne bi pričao istu priču, niti imao iste ciljeve danas. Je li sad jasnije?

Mislis da kazes da bi Djindjicevi ljudi isli na skupove po Vojvodini vezivali DS (stranacke) zastave sa Hrvatskim, pevali Lijepa Nasa, izvinjavao se Stjepanu Mesicu u ime srpskog naroda, slao ljude iz stranke u Brisel i Holandiju da se pojada na politickog suparnika strancima itd. itd.

Ja mislim da ne bi, ali dobro, vi ste se mnogo bolje poznavali, a i ovaj intervju sto je dao pred smrt je verovatno bio neuracunljiv, ponele ga emocije, znamo da je bio strasno emocionalan :roll: ;)

...ae pali sada, ti jos ne znas gde si supalj...
 

Back
Top