Glumacka akademija na Cetinju

radio mileva

Zainteresovan član
Poruka
242
ovako,
želim da vas pitam da li je mozda neko pokusao!
Imam 15 god....i upisala sam ekonomsku u pg,i to pravni smjer,i nije da ja to ne volim,ali nekakao.........ne znam....ne svidja mi se baš.....
E sad imam jednu ogromnu želju...raspitala sam se i znam da je to moguce izvesti.Zavrsavam evo prvi srednje,i voljela bih da pokusam da se direktno upisem na glumacku akademiju na cetinju.......kazu tek poslije drugog razreda,i mala je vjerovatnoca da te prime...al eto ja imam zelju da pokusam,i voljela bih da cujem vase misljenje o tome narocito ako ste pokusali da se upisete......tesko je postati glumica..inace ujak moje majke bio je direktor pozorista na terazijama u bg,na ljeto dolazi ovamo pa cu popricati s njim,i znam da kad bih ovdje zavrsila akademiju on bi mi dalje pomogao sve..pa da cujem...:-|:-|:-|
 
Ajde ja cu da ti odgovorim.

Fakultet dramskih umjetnosti na Cetinju počeo je sa radom školske 1994/95 godine, kao odsjek u okviru Fakulteta likovnih umjetnosti. Tek 1997. godine ovaj Fakultet stiče svoju institucionalnu samostalnost. Fakultet je smješten u zgradi bivšeg Turskog poslanstva. Fakultet dramskih umjetnosti, kao relativno mlad, za sada u okviru svoje nastavne djelatnosti organizuje i realizuje samo osnovne studije u četvorogodišnjem trajanju.



Osnovne studije
Budućim dramskim umjetnicima, zavisno od interesovanja, pruža se mogućnost izbora između slijedećih odsjeka:

-Odsjeka za glumu
-Odsjeka za režiju
-Odsjeka za produkciju


Ovo sam skinuo sa sajta Univerziteta Crne Gore.


http://www.ucg.cg.ac.yu/download/raspored%20casova/pmf/B-Isem.pdf

Ovo ti je adresa sa planom i programom.Ako te ljudi budu odvacali od ovoga ti im se suprostavi i gledaj da ostvarish svoje snove. Studije glume imash i u Bg.
 
ja studiram glumu na FDU na Cetinju pa evo da ti kazem iz prve ruke.ne mozes da polazes prijemni posle prve godine srednje skole,samo posle druge i nisam sigurna cak ni da li su to dozvolili jer je bilo zabranjeno kad smo mi prosle godine polagali.
ali za tebe dobra vest je da se jos 3 godine nece primati gluma na Cetinju tako da imas vremena da uzivas u srednjoj skoli i njenim carima (ima ih puno,videces) i takodje imas vremena da sve fino saznas i da se super pripremis,da procitas dosta toga,da radis na sebi...budi sigurna da je tako mnogo bolje nego da napustas srednju.ja cu ti evo pomoci koliko mogu,sve sto te interesuje pitaj ovde ili na pp :)
pozdrav buduca koleginice ;)
 
eee draga radio mileva!!!kao da sam ja to napisala prije neke 3,4god...bash kao i ti bila sam jako zainteresirana da upisem glumu prije zavrsetka sredje skole,,,i takodjer sam isla u ekonomsku skolu...tacnije upravo je zavrsavam....iz licnog iskustva ti govorim,opusti se i uzivaj u svakom danu srednje skole,i nemoj se bezpotrebe opterecavati....ja sam u 2 sredje hodala po predavanjima,ali sada..kada mi je ostalo mjesec dana do prijemnog gubim zivce...i vjeruj mi jos uvijek se nisam skontala sto da radim za prijemni...hehheeh e ja trebam da se zabrinem....pomagajte ljudi i menii..heheheh
 
I ja isto hocu da upisem glumacku na cetinje ali nigdje ne mogu da pronadjem sta se trazi za prijemni, pa ako neko moze da mi kaze, i da jos jedno pitanje: Mogu li ja recimo da odem kad je prijemni i da widim kako to izgleda, to jest da gledam druge kako polazu prijemni da ja znam sta me ceka?
 
... i ja imam san da upisem glumacku akademiju... Samo nisam sigurna koju srednju da upisem, jer umenicke nemaju veze sa glumom... Ne znam sta bi bilo najpametnije da nastavim, imam 15 godina i u mom gradu idem na dramsku sekciju... i meni treba savet,ni ja ne znam sta je potrebno za prijemni... moze neki savet i za mene?
 
Ja imam 15 godina i u septembru pocinjem u srednju skolu. Upisala sam turizam i nadam se da cu moci posle toga da nastavim sa glumom. Nadam se. Inace sam cula da moze da se upise svake 3 ili 4 god ( nisam sig za podvucenu informaciju)
Nadam se da cete mi pomoc da saznam :) Hvala unaprijed :)
 
Треба Вам лектор? Професор српског језика са искуством, магистар филолошких наука, врши повољно онлајн лектуру и коректуру свих врста текстова - семинарских, дипломских, мастер, магистарских радова, рукописа, књига, превода, онлајн издања и слично.
Можете контактирати са мном путем тел. +381 64 482-22-25.
Посетите сај http://www.pitajtelektora.com.
 
Hej!
Ne bih rekla da je ovaj post i dalje aktivan ali hajde da pokušamo...
Dakle, ja imam 16 godina, trenutno sam u trećem razredu srednje turističke škole na Cetinju i u velikoj sam dilemi gdje i što poslije srednje...U poslednje vrijeme jako puno razmišljam da ostanem na Cetinju(FDU), ali kome god da pomenem moj potencijalni plan, momentalno kreću ubjeđivanja kako je to jako težak fakultet, da se godišnje prima samo 12 studenata na odsijeku glume(što mene interesuje) i što je najbitnije da su jako male šanse da se upišem... Kako god, osnovni uslov jeste talenat, i ja objektivno gledajući mislim da imam smisla, a akademija i jeste tu, naravno, da se taj neki potencijal usavrši... Ja stvarno ne znam što da radim, s obzirom da sam tu, na Cetinju, trebala bih imati neke više informacije o prijemnom, i o samom fakultetu, kriterijumima i svemu ostalome, ali ja baš nemam... Jednostavno nisam u tom svijetu i nemam puno poznanika koji su na akademiji ili imaju u planu da se upišu... Tako da bih bila prezadovoljna ako bi me bilo ko uputio malo više, jer stvarno ne znam što ću sa svojim životom!
Hvala unaprijed!
 

Back
Top