Čitanje ljudi iz pokreta, tikova, pogleda...

piskaralo

Aktivan član
Poruka
1.278
Da li ste nekad nekog "pročitali"? Ja više puta ali u poslednje vreme baš analiziram ljude oko sebe... Juče baš sedim sa drugaricom i vidim nekog dečka prvo se češka po bradi pa oko uha pa uho pa ispočetka... na to drugarica i ja u glas ovom nešto fali mada kad smo malo bolje sagledale situaciju zaključile smo da je dotični nesiguran, ne sluša sagovornika i nema šta da kaže u društvu(bilo ih je više)...zajedno smo se slatko naslmejale...

Imam takođe naviku da gledam slike društva, poznanika... i da uočavam kakve ko ima oči, usne, zube, glavu... fizički izgled. Zaključila sam da osobe sa sitnim očima i tankim usnama imaju nešto loše u sebi... pa ima još analiza prstiju na rukama (ako su prsti vretenasti bežite od te osobe...) I još hiljadu drugih opažanja sa moje strane...Da li ste imali sličnih zapažanja o ljudima njihovim pokretima, pogledima, tikovima...??? Neko će reći da generalizujem ili nešto slično ali osvrnite se oko sebe posmatrajte ljude doćićete i vi do nekog sličnog rešenja(zaključka)...
 
Da li ste nekad nekog "pročitali"? Ja više puta ali u poslednje vreme baš analiziram ljude oko sebe... Juče baš sedim sa drugaricom i vidim nekog dečka prvo se češka po bradi pa oko uha pa uho pa ispočetka... na to drugarica i ja u glas ovom nešto fali mada kad smo malo bolje sagledale situaciju zaključile smo da je dotični nesiguran, ne sluša sagovornika i nema šta da kaže u društvu(bilo ih je više)...zajedno smo se slatko naslmejale...

Imam takođe naviku da gledam slike društva, poznanika... i da uočavam kakve ko ima oči, usne, zube, glavu... fizički izgled. Zaključila sam da osobe sa sitnim očima i tankim usnama imaju nešto loše u sebi... pa ima još analiza prstiju na rukama (ako su prsti vretenasti bežite od te osobe...) I još hiljadu drugih opažanja sa moje strane...Da li ste imali sličnih zapažanja o ljudima njihovim pokretima, pogledima, tikovima...??? Neko će reći da generalizujem ili nešto slično ali osvrnite se oko sebe posmatrajte ljude doćićete i vi do nekog sličnog rešenja(zaključka)...

to je vrlo simpaticna teorija.. da ne kazem predrasuda, da postoje kategorije po kojima je moguce ocjeniti osobu

kao da svi prolaze rukom kroz kosu na isti nacin i iz istih razloga = nervozni su , nesigurni etc.
isto vazi i za ceskanje ili gledanje okolo i ostale pokrete
ili fizicki izgled

moze se reci za jednu osobu, u zavisnosti od nivoa nase empatije, kakva je posmatranjem...
moze da se nasluti, nesto kao instinkt

ali daleko od toga da se moze reci - ti i ti su stakvi i takvi garant, izbjegavajte tankousne
 
to je vrlo simpaticna teorija.. da ne kazem predrasuda, da postoje kategorije po kojima je moguce ocjeniti osobu

kao da svi prolaze rukom kroz kosu na isti nacin i iz istih razloga = nervozni su , nesigurni etc.
isto vazi i za ceskanje ili gledanje okolo i ostale pokrete
ili fizicki izgled

moze se reci za jednu osobu, u zavisnosti od nivoa nase empatije, kakva je posmatranjem...
moze da se nasluti, nesto kao instinkt

ali daleko od toga da se moze reci - ti i ti su stakvi i takvi garant, izbjegavajte tankousne

moze se reci da je predrasuda ovo ili ono ali ako se zadubis malo vise u ovu oblast... a mozda bi bilo dobro da temu poseti neki psiholog ili psihijatar i oni posmatraju ljude...
 
moze se reci da je predrasuda ovo ili ono ali ako se zadubis malo vise u ovu oblast... a mozda bi bilo dobro da temu poseti neki psiholog ili psihijatar i oni posmatraju ljude...

i oni ce ti reci da psihologija nije egzaktna nauka.... :)

a da je ovo
Zaključila sam da osobe sa sitnim očima i tankim usnama imaju nešto loše u sebi... pa ima još analiza prstiju na rukama (ako su prsti vretenasti bežite od te osobe...)

predrasuda
 
Hm, mislim da sam u zadnje vreme počela da shvatam i prepoznajem takve signale.
Stalno sam okružena ljudima, i naučila sam uglavnom kako da prepoznam neke osobine na osnovu mimike. Čak mi se dešavam da oblikujem lik osobe s kojom pričam na internetu, odn. da uočim stil oblačenja, stav te osobe, pokrete, i uglavnom ispadnem u pravu...
 
dobro neka bude da je predrasuda pusti me da se predrasudam:D:D:D

onda poubijaj sve japance, te sitnooke zle ljude, ti koji predasudavas :p :D

gledaj, u tome sto pricas ima neceg, al' to nije toliko to
proracunat pogled nastaje zmirkanjem, stiskanjem ociju i usana kod nekih ljudi,
a ne zato sto oni inace imaju takve usne/oci

opet, ja hodam ulicom ovakva -->:evil:
a onda kad stavim naocare za sunce i vise me ne bole ni glava ni oci od svijetla, sam ovakva :)
ali nisam ni zla ni dobra :p kakav utisak ostavljam u nekom slucaju

tema je zabavna, ali ne treba uzimati za preozbiljno pa reci izbjegavajte te i te ljude :|
eto, zbog toga sam te prozvala :p
 
Dr.Lombroz imao je teoriju da anatomija lica odredjuje karakter osobe,npr.da su ljudi tankih usana,spicastog nosa i sitnih ociju zli.Ja licno mislim da su to predrasude,mada svi ljudi koji tako izgledaju,a ja sam ih upoznala,zaista su malo namcorasti.Takodje mislim da pokreti ne oznacavaju kod svakog isto emocionalno stanje.Npr.kaze se da kada ljudi sede skrstenih ruku znaci da su zatvoreni i nesigurni,a moja drugarica cesto tako sedi a nije nista od toga.
 
Da li ste nekad nekog "pročitali"? Ja više puta ali u poslednje vreme baš analiziram ljude oko sebe... Juče baš sedim sa drugaricom i vidim nekog dečka prvo se češka po bradi pa oko uha pa uho pa ispočetka... na to drugarica i ja u glas ovom nešto fali mada kad smo malo bolje sagledale situaciju zaključile smo da je dotični nesiguran, ne sluša sagovornika i nema šta da kaže u društvu(bilo ih je više)...zajedno smo se slatko naslmejale...
Imam takođe naviku da gledam slike društva, poznanika... i da uočavam kakve ko ima oči, usne, zube, glavu... fizički izgled. Zaključila sam da osobe sa sitnim očima i tankim usnama imaju nešto loše u sebi... pa ima još analiza prstiju na rukama (ako su prsti vretenasti bežite od te osobe...) I još hiljadu drugih opažanja sa moje strane...Da li ste imali sličnih zapažanja o ljudima njihovim pokretima, pogledima, tikovima...??? Neko će reći da generalizujem ili nešto slično ali osvrnite se oko sebe posmatrajte ljude doćićete i vi do nekog sličnog rešenja(zaključka)...

Ajde sledeci put kad sednes u neki kafic..obrati paznju da li jedna jedina osoba prodje..sedne..da se ne folira s mobilnim telefonom..kljucevima od kola..gleda okolo ko ga gleda..svaki pokret je performans..debili:twisted:
 
Da li ste nekad nekog "pročitali"? Ja više puta ali u poslednje vreme baš analiziram ljude oko sebe... Juče baš sedim sa drugaricom i vidim nekog dečka prvo se češka po bradi pa oko uha pa uho pa ispočetka... na to drugarica i ja u glas ovom nešto fali mada kad smo malo bolje sagledale situaciju zaključile smo da je dotični nesiguran, ne sluša sagovornika i nema šta da kaže u društvu(bilo ih je više)...zajedno smo se slatko naslmejale...

Imam takođe naviku da gledam slike društva, poznanika... i da uočavam kakve ko ima oči, usne, zube, glavu... fizički izgled. Zaključila sam da osobe sa sitnim očima i tankim usnama imaju nešto loše u sebi... pa ima još analiza prstiju na rukama (ako su prsti vretenasti bežite od te osobe...) I još hiljadu drugih opažanja sa moje strane...Da li ste imali sličnih zapažanja o ljudima njihovim pokretima, pogledima, tikovima...??? Neko će reći da generalizujem ili nešto slično ali osvrnite se oko sebe posmatrajte ljude doćićete i vi do nekog sličnog rešenja(zaključka)...

gotovo uvek..;)
 
Da li ste nekad nekog "pročitali"? Ja više puta ali u poslednje vreme baš analiziram ljude oko sebe... Juče baš sedim sa drugaricom i vidim nekog dečka prvo se češka po bradi pa oko uha pa uho pa ispočetka... na to drugarica i ja u glas ovom nešto fali mada kad smo malo bolje sagledale situaciju zaključile smo da je dotični nesiguran, ne sluša sagovornika i nema šta da kaže u društvu(bilo ih je više)...zajedno smo se slatko naslmejale...

Imam takođe naviku da gledam slike društva, poznanika... i da uočavam kakve ko ima oči, usne, zube, glavu... fizički izgled. Zaključila sam da osobe sa sitnim očima i tankim usnama imaju nešto loše u sebi... pa ima još analiza prstiju na rukama (ako su prsti vretenasti bežite od te osobe...) I još hiljadu drugih opažanja sa moje strane...Da li ste imali sličnih zapažanja o ljudima njihovim pokretima, pogledima, tikovima...??? Neko će reći da generalizujem ili nešto slično ali osvrnite se oko sebe posmatrajte ljude doćićete i vi do nekog sličnog rešenja(zaključka)...

fizicki izgled -geni-nasledno....mislim vecim dijelom...
ja nemam neku jaku moc zapazanja, nikad ne primjetim ni sto je neko obuko, niti kako se ponasa...ja jednostavno osjetim kad neko laze, kad oce nesto da kaze, kad ima problema kod kuce, kad nije psihicki stabilan....al dok ja tako psihicki analiziram ljude, moram da cutim, ili da pricam direktno s njima i da ih gledam u oci....
a govor tijela smatram da mnogo govori, al i da nije isti za sve osobe....
 
Ajde sledeci put kad sednes u neki kafic..obrati paznju da li jedna jedina osoba prodje..sedne..da se ne folira s mobilnim telefonom..kljucevima od kola..gleda okolo ko ga gleda..svaki pokret je performans..debili:twisted:

takvih koliko hoces... :dash:
pa kada mu zazvoni mob,on se javi i dere se da bi svi chuli kako je on predhodno veche cirkao i ubio se i smuvao dobru ****,a usput pomene i kako mu se zamerio neki pozer,pa ga je iznabadao... :dash::dash::dash:
 

Back
Top