Int. strana koja sve govori o Mobtelu www.dostamobtel.co.sr

  • Začetnik teme Kobac prasićar
  • Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Lord British:
Orange, znachi troshak isti, i kad im je za isti ulozheni novac obrt 100 puta manji???


Milisave kvavi ti zubi :lol:


Hmm... cene u okruzenju, kazete? ...

Pa tako Orange ili O2 (ne mogu tacno da se setim koji) mom ortaku u Engleskoj nude:

120 min int. saobracaja
60 min ext. saobracaja
40 min medjunarodnog (u sklopu istog operatera) saobracaja
20 min medjunarodnog (do zone 3, nezavisno od operatera) saobracaja
200 SMS-a (EMS naplacuju kao 4 SMS-a, pa se moze reci 200 SMS-a ili 50 EMS-a)
Neogranicen i potpuno besplatan MMS & GPRS

Sve to za samo 35£ / mesecno. Usput je dobio i Nokia 7250i bez ikakve nadohnade, za dvogodisnji ugovor.

Takodje, kad je covek video kako radi vas (a i MTS-ov) GPRS, rekao je da isti ne bi uzeo pa ni da mu ga skroz besplatno daju. Mislim, gledao sam kako sa svog laptopa skida 5.3 KB/s preko istog tog GPRS-a, sto ja retko kad mogu i sa dial-up-om da izvucem. A domaci GPRS mi je gotovo smesan... prosecan ping od preko 1 sekunde, 2.8 KB/s (MTS) odnosno 1.9 KB/s (Mobtel) je ono najvise sto sam ikada izvukao preko GPRS-a ovde, cesto 'pucanje' i sta sve ne...

I sad vas ja pitam, sta vam daje pravo da se poredite sa drugim (jos skupljim) operaterima kad su vam usluge 0 u odnosu na njih, stavise usluge su vam mizerno smesne u odnosu i na daleko jeftinije operatere u daleko razvijenijim zemljama sa neuporedivo visim standardom. Evo, taj moj ortak koji koristi navedeni paket ima platu od 3100£. Cak i sa tolikom platom, kad bih mu rekao vase cene, covek bi pao u nesvest... Ljudi po svetu se odavno 'krste' kad cuju kakve cene telekomunikacija placam... A zaista malo fali da ih 'strefi' slog kad cuju da neko (i to papreno) naplracuje tehnicku podrsku...

Vidim neko pomenu Mobitel iz Slovenije kao komparaciju... Oni zaista imaju nestandardno visoke cene za 'dodatne' usluge, ali zato kad me neko pozove sa te mreze, placa vise od 3 puta manje nego kad ja pozovem odavde, dok je prosecna plata 3 puta veca.

I jos nesto, zasto se vadite na to da MTS sponzorise drzava? Pa isti taj MTS je vlasnik pola Mobtel-a, i svakako ima veliki interes i u Mobtel-u... To je ona slatka ironija o vestackoj konkurenciji mobilne telefonije u nasoj zemlji... Drzava kupuje socijalni mir preko Telekoma (i svog dela u Mobtel-u), Karic sakupi po koju 'mrvicu', a ovca za sisanje na pretek... Nece drzava nikad dozvoliti da dodje 3 operater koji ce u samom startu ponuditi duplo nize cene (mada, to je vec diskutabilno... zasto bi kad ovaj narod voli da placa razne harace), jer drzava nece imati nista od toga (sem poreza).

Sad but true!

Komentar sa:
http://www.mobtel.co.yu/forum/viewtopic.php?t=356&postdays=0&postorder=asc&start=120
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top